Насиље у Србији,Немачка матрица!!!

Reichsmarschal

Ističe se
Banovan
Poruka
2.922
Ако отворите уџбеник из историје, поглавља под насловом „Версајски мир“ и „Вајмарска република“, можете сазнати чиме се завршио покушај увођења либералне демократије у Немачкој после Првог светског рата.
Потпуна демилитаризација, репарације срачунате на 70 година унапред (до 1988.!), прерасподела територија у корист победника – ови понижавајући и немилосрдни услови „Версајске бруке“, како су овај документ називали Немци, надјачали су све покушаје либерализације немачког друштва. Све то је изазвало отпор, који се временом преточио у формирање Национал-социјалистичке партије.
Мислим да се сличност са положајем у којем се нашла Србија од када су је светски моћници прогласили једином кривом за све балканске несреће види из авиона. Треба ли онда понављати историјске грешке?
Уосталом, увек је лакше бити слеп на неке озбиљне друштвене проблеме; лакше је једноставно укидати, забрањивати, хапсити. И тако све до оног тренутка док се у Србији не појави критична маса....
 
Poslednja izmena:
Uuuuf,sad ce te demokrate optuziti za fasizam,.........
nadrljo si:per:

Neće. Paralela je odlična. Srbija stremi ka uspostavljanju liberalnog društva, a zna se da su ekonomske i političke krize najveći protivnik ove forme uređenja.
Mada, Nemci su se usred krize organizovali i napravili imperiju. Srbi nisu ni blizu tom dostignuću.
 
Neće. Paralela je odlična. Srbija stremi ka uspostavljanju liberalnog društva, a zna se da su ekonomske i političke krize najveći protivnik ove forme uređenja.
Mada, Nemci su se usred krize organizovali i napravili imperiju. Srbi nisu ni blizu tom dostignuću.

Паралела са немачком је интересантна и поучна, данас у србији имамо покушавање успостављања либералне демократије у држави која је прошла кроз ратове, дакле веома индикативно:rtfm:
 
Postavio si dobru paralelu, ali mi se čini da si zamenio teze. Ekonomska kriza koja je prouzrokovana ratnim reparacijama, kao vid kažnjavanja Nemačke koja je proglašena glavnim krivcem za rat, je dovela do jačanja ekstremnih struja, na čelu sa Hitlerom. ono što mi imamo danas, kao poplavu desničarskih organizacija jeste vid takvog odnosa sveta prema nama poslednjih godina i privrede u padu.
Nema veze sa uspostavljanjem liberalnih vrednosti.
 
Postavio si dobru paralelu, ali mi se čini da si zamenio teze. Ekonomska kriza koja je prouzrokovana ratnim reparacijama, kao vid kažnjavanja Nemačke koja je proglašena glavnim krivcem za rat, je dovela do jačanja ekstremnih struja, na čelu sa Hitlerom. ono što mi imamo danas, kao poplavu desničarskih organizacija jeste vid takvog odnosa sveta prema nama poslednjih godina i privrede u padu.
Nema veze sa uspostavljanjem liberalnih vrednosti.

Ако мислиш да српски народ подржава увођење либералних вредности у наше друштво, грдно се вараш, људи су незадовољни, осиромашени, остају без посла, питај их како банке пљачкају преко кредита.... Имамо енормно богаћење тајкуна и повлаштених група, власт покушава да каналише и угуши незадовољство свим срествима, од подстицања насиља до задуживања код ММФ
 
Postavio si dobru paralelu, ali mi se čini da si zamenio teze. Ekonomska kriza koja je prouzrokovana ratnim reparacijama, kao vid kažnjavanja Nemačke koja je proglašena glavnim krivcem za rat, je dovela do jačanja ekstremnih struja, na čelu sa Hitlerom. ono što mi imamo danas, kao poplavu desničarskih organizacija jeste vid takvog odnosa sveta prema nama poslednjih godina i privrede u padu.
Nema veze sa uspostavljanjem liberalnih vrednosti.


Такође нема везе ни са немачким фашизмом као ни са чињеницом да Немачка ЈЕСТЕ била ако не једини онда једна од криваца и за први и за други светски рат. Какве везе има Србија с тим?
Мислим да ти је поређење врло малициозно, ако је намерно. Мислим, могао си наћи и неке друге примере, мада је у историји мало оних земаља које су неправедно оптужене и неправедно ТОЛИКО страдале као што је Србија од '90-тих година прошлог века до дана данашњег.
 
Ако отворите уџбеник из истирије, поглавља под насловом „Версајски мир“ и „Вајмарска република“, можете сазнати чиме се завршио покушај увођења либералне демократије у Немачкој после Првог светског рата.
Потпуна демилитаризација, репарације срачунате на 70 година унапред (до 1988.!), прерасподела територија у корист победника – ови понижавајући и немилосрдни услови „Версајске бруке“, како су овај документ називали Немци, надјачали су све покушаје либерализације немачког друштва. Све то је изазвало отпор, који се временом преточио у формирање Национал-социјалистичке партије.
Мислим да се сличност са положајем у којем се нашла Србија од када су је светски моћници прогласили једином кривом за све балканске несреће види из авиона. Треба ли онда понављати историјске грешке?
Уосталом, увек је лакше бити слеп на неке озбиљне друштвене проблеме; лакше је једноставно укидати, забрањивати, хапсити. И тако све до оног тренутка док се у Србији не појави критична маса....
nema opasnosti , Srbija je mala polukolonijalna zemlja bez ikakvog uticaja u svetu i realne snage, tako da bi se pojava nekog novog austrijskog kaplara i molera brzo sankcionisala i sprecila pre nego sto se razmahne .
 
nema opasnosti , Srbija je mala polukolonijalna zemlja bez ikakvog uticaja u svetu i realne snage, tako da bi se pojava nekog novog austrijskog kaplara i molera brzo sankcionisala i sprecila pre nego sto se razmahne .

Небитно колико је мала и полуколонијална или скроз колонијална, ни без тих "препрека" Србија НИКАД не би изнедрила такво болесно чудовиште као што је био Хитлер! :rtfm:
 
Такође нема везе ни са немачким фашизмом као ни са чињеницом да Немачка ЈЕСТЕ била ако не једини онда једна од криваца и за први и за други светски рат. Какве везе има Србија с тим?
Мислим да ти је поређење врло малициозно, ако је намерно. Мислим, могао си наћи и неке друге примере, мада је у историји мало оних земаља које су неправедно оптужене и неправедно ТОЛИКО страдале као што је Србија од '90-тих година прошлог века до дана данашњег.

Циљ теме јесте да размисле о последицама овакве ситуације у којој се налазимо, оптужују нас за фашизам и насиље на целом балкану,убијају се странци у Београду, прочитај мало ревидирање историје у македонији ,црној гори, федерацији бих и хрватској, сви они оптужују Србију за агресију и поједини траже одштету, не могу се отети утиску да нам покушавају наметнути положај немаца после WW1, а мирише ми на енглеску:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Ако мислиш да српски народ подржава увођење либералних вредности у наше друштво, грдно се вараш, људи су незадовољни, осиромашени, остају без посла, питај их како банке пљачкају преко кредита.... Имамо енормно богаћење тајкуна и повлаштених група, власт покушава да каналише и угуши незадовољство свим срествима, од подстицања насиља до задуживања код ММФ

Vidim i sam sve što si naveo. No, evo ovako...
Napoleon je bio osvajač, agresor. Kada je Francuska poražena, oprošteno joj je.
Prvi sv. rat - Nemačka agresor, optužena za rat i kažnjena žestoko. Usled reparacija nastaje velika ekonomska kriza, a pojavljuje se Hitler koji za sve optužuje one koji su nametnuli ponižavajuću krivicu i odštetu. Narod postaje nezadovoljan, podrška Hitleru raste i ostalo je poznato.
Drugi sv. rat. - Nemačka je opet agresor, ali nakon rata nema onako rigorozne kazne za nju, štaviše Zapad potpomaže razvoj Nemačke.
Srbija - iako ne direktno, na Zapadu je označena za gotovo sve loše što se desilo na Balkanu. Porast i snaženje desničarskih organizacija jesu nusproizvod uz slabu privredu za šta smo zaslužni i mi zbog nakaradnog sistema koji je vladao, ali i Zapad koji je bombardovanjem još doprineo tom posrnuću.
Srbija biva kažnjavana sada kao Nemačka posle Prvog sv. rata, što se pokazalo kao loš potez, te se greška ponavlja. S tim da Srbija nema kapaciteta kao Nemačka za nešto megalomansko, tako da bi u ovom slučaju najviše platili stanovnici Srbije.
 
Циљ теме јесте да размисле о последицама овакве ситуације у којој се налазимо, оптужују нас за фашизам и насиље на целом балкану, прочитај мало ревидирање историје у македонији ,црној гори, федерацији бих и хрватској, сви они оптужују Србију за агресију и поједини траже одштету, не могу се отети утиску да нам покушавају наметнути положај немаца после WW1, а мирише ми на енглеску:rtfm:

Све то стоји, али ЗАШТО упоређивати то са било којом земљом, нарочито са Немачком после 2. светског рата???

Мислиш да не можемо другачије да појмимо шта нам се догађа ако то не упоредимо са нечим другим?

Ја тврдим само једно - оно што се десило Србији деведесетих и што траје дан данас - нема преседана у историји човечанства! :rtfm:
 
svako poredjenje nemacke, a znamo koliko je ljudi pobila u dva WW, i srbije koja se samo brani svo vreme, i drzavu i narod, svako poredjenje je bezvredan pokusaj smanjivanja nemacke krivice i pokusaj uviodjenja tzv srpske krivice

neuporedive su to dve situacije, i malo je nepametno tako postavljati stvari

ako se vec vrsi `analiza` stanja u srbiji, neka se pocne sa nametnutim rezimom, za nas stetnim
 
Све то стоји, али ЗАШТО упоређивати то са било којом земљом, нарочито са Немачком после 2. светског рата???

Мислиш да не можемо другачије да појмимо шта нам се догађа ако то не упоредимо са нечим другим?

Ја тврдим само једно - оно што се десило Србији деведесетих и што траје дан данас - нема преседана у историји човечанства! :rtfm:

Ниси добро прочитала уводни текст, не ситуација после другог, него после ПРВОГ светског рата.:rtfm:

Не ,Срби данас могу да схвате неке ствари само ако им се нацрта, толико су им испрали мозак и збунили их разноразним обећањима и лажима.
 
Neće. Paralela je odlična. Srbija stremi ka uspostavljanju liberalnog društva, a zna se da su ekonomske i političke krize najveći protivnik ove forme uređenja.
Mada, Nemci su se usred krize organizovali i napravili imperiju. Srbi nisu ni blizu tom dostignuću.[/QUOTE
Mi doduse nismo imali nikakvu imperiju u modernoj istoriji, ali smo napravli jedan odlican preokret u drzavi u sred krize od 1903 do 1912 godine ,. A i preziveli smo teda jedne veoma surove sankcije . \
 
Ниси добро прочитала уводни текст, не ситуација после другог, него после ПРВОГ светског рата.:rtfm:

Не ,Срби данас могу да схвате неке ствари само ако им се нацрта, толико су им испрали мозак и збунили их разноразним обећањима и лажима.

У чему је разлика, што се тиче Немачке као кривца? :lol:

Исто што сам рекла важи за упоређивање Србије са Немачком у оба рата.

И још једном - оно што се десило Србији деведесетих и што траје дан данас - нема преседана у историји човечанства! :rtfm:

Тачније - од НАС су и направили преседан! :evil:
 
У чему је разлика, што се тиче Немачке као кривца? :lol:

Исто што сам рекла важи за упоређивање Србије са Немачком у оба рата.

И још једном - оно што се десило Србији деведесетих и што траје дан данас - нема преседана у историји човечанства! :rtfm:

Тачније - од НАС су и направили преседан! :evil:

po mom misljenju na primeru srbije zapadna civilizacija je propustila priliku da napravi korak napred u istoriji

ovo kako ovde ponasaju je najobicniji imperijalizam samo drugo pakovanje, ali ne samo ovde nego i sire

drzave ne priznaju, kao da ih nema, suverenost ne priznaju kao da ne postoji, zrtve proglasili krivcima, a krivce nagradili

ako to nije slom savremene civilizacije...mislim

posledice ce tek da uslede, kad se drugi prema njima budu ponasali isto tako
 
У чему је разлика, што се тиче Немачке као кривца? :lol:

Исто што сам рекла важи за упоређивање Србије са Немачком у оба рата.

И још једном - оно што се десило Србији деведесетих и што траје дан данас - нема преседана у историји човечанства! :rtfm:

Тачније - од НАС су и направили преседан! :evil:

То шта су нам урадили је друга прича, питање је како ће српска нација реаговати на губитак територија, сатанизацију и константно натурање на нос злочина, Младића и осталих осуђених у Хагу? Колико видим, све ово условљавање и мрцварење Србије се догађа због неизручења Ратка Младића. Хипотетички, ако ухвате и осуде Ратка Младића, да ли ће се од Србије тражити репарације? То је врло вероватно како су кренули.....
 
po mom misljenju na primeru srbije zapadna civilizacija je propustila priliku da napravi korak napred u istoriji

ovo kako ovde ponasaju je najobicniji imperijalizam samo drugo pakovanje, ali ne samo ovde nego i sire

drzave ne priznaju, kao da ih nema, suverenost ne priznaju kao da ne postoji, zrtve proglasili krivcima, a krivce nagradili

ako to nije slom savremene civilizacije...mislim

posledice ce tek da uslede, kad se drugi prema njima budu ponasali isto tako

Најпознатији немачки филозоф Хабермас каже да је балкан подручје на ком у народима ендемски расту криминал, корупција, национализам, оптерећени наслеђем ратова и као такви нису пожељни у ЕУ, тј представљају опасност по европске вредности. Не верујем да ће поновити грешку примања Бугарске и Румуније у ЕУ.Њима су блокирали помоћ и фондове због корупције.
 
Srbija je celo vreme isključivo žrtva,a ne agresor.
Srbiji se sada čini takva nepravda i takvo poniženje da je došlo vreme da se u Srbiji pojave i neki novi Dušan Silni i Karadjordje zajedno i da nemilosrdno sravne srpske dušmane sa zemljom.
Plašim se da je ovo sada neostvarivo,a trenutni evropijanski i amerikanijanski ,,prijatelji'' i njihovi domaći saradnici nas svesno vode ka totalnom slomu.
Došlo je vreme da naše najveće neprijatelje prozovemo pravim imenom:
amerika i evropska unija!Evrounijati,judeoliberali!
Oni nam rade o glavi,oni će nas i sahraniti ako nastavimo da mirno ležimo dok nam seku komad po komad našeg mesa i siluju nam pred našim očima sve po spisku.
Ima li još živih,ili smo svi postali plašljive kokoši koje mirno čekaju svoj red za klanje?!
 
Srbija je celo vreme isključivo žrtva,a ne agresor.
Srbiji se sada čini takva nepravda i takvo poniženje da je došlo vreme da se u Srbiji pojave i neki novi Dušan Silni i Karadjordje zajedno i da nemilosrdno sravne srpske dušmane sa zemljom.
Plašim se da je ovo sada neostvarivo,a trenutni evropijanski i amerikanijanski ,,prijatelji'' i njihovi domaći saradnici nas svesno vode ka totalnom slomu.
Došlo je vreme da naše najveće neprijatelje prozovemo pravim imenom:
amerika i evropska unija!Evrounijati,judeoliberali!
Oni nam rade o glavi,oni će nas i sahraniti ako nastavimo da mirno ležimo dok nam seku komad po komad našeg mesa i siluju nam pred našim očima sve po spisku.
Ima li još živih,ili smo svi postali plašljive kokoši koje mirno čekaju svoj red za klanje?!

Проблем је у томе што се српски душмани налазе у врху власти и имају све медије под својом контролом, слепо слушају све наредбе и сугестије са стране, од својих шефова:rtfm: И ти исти покушавају да преко медија сатанизују српски народ, сви смо сведоци тога:roll:
 
Најпознатији немачки филозоф Хабермас каже да је балкан подручје на ком у народима ендемски расту криминал, корупција, национализам, оптерећени наслеђем ратова и као такви нису пожељни у ЕУ, тј представљају опасност по европске вредности. Не верујем да ће поновити грешку примања Бугарске и Румуније у ЕУ.Њима су блокирали помоћ и фондове због корупције.

gospodin je filozof, kazes najpoznatiji nemacki, pa sto ga nemci ne poslusase?

odgovori kratko i jasno

da su nemci rasadnik mira i ljubavi, prosperiteta i znanja u zadnjih 150 godina, mi bi se pritrpeli,

i nuismo mi otisli tamo da ih naucimo manirima, nego su oni ovde dosli i izvrsili ili odobrili najgroznije zlocine

toliko
 
То шта су нам урадили је друга прича, питање је како ће српска нација реаговати на губитак територија, сатанизацију и константно натурање на нос злочина, Младића и осталих осуђених у Хагу? Колико видим, све ово условљавање и мрцварење Србије се догађа због неизручења Ратка Младића. Хипотетички, ако ухвате и осуде Ратка Младића, да ли ће се од Србије тражити репарације? То је врло вероватно како су кренули.....


Наравно да Ратка Младића траже као КРУНСКИ доказ да су Срби једини кривци у овом рату (а ако га добију то ће бити крај Србије, не само због репарација) и наравно да је то само маска зашто нас мрцваре.
Могу да се кладим у шта хоћеш да ако им и изручимо Младића - наћи ће нешто ново (да признамо Косово, да "пустимо" Војводину, Санџак, и тд.).
Све је то део пројекта званог - сатанизација па покоравање Србије у циљу претварања исте у колонију. А то значи да не само што ће узимати јефтино сировине из наше земље па нам продавати готов производ по стострукој цени, и Србе пртетворити у јефтину радну снагу за све прљаве послове (укључујући и као "топовско месо" у ратовима који нису наши), већ им треба и место где ће прати паре, одакле ће дистрибуирати дрогу, или чак сметлиште где ће бесплатно уништавати и таложити своје ђубре. Не бих се зачудила и да врше разне експерименте над нама, у циљу напретка медицине и науке уопште (у корист "цивилизованих" народа, наравно).

Српска нација је у тешким искушењима и пред још тежим, многи су већ подлегли.
Оно што ми треба да радимо је да не губимо понос, да не дамо оно што је наше јер никад нисмо тражили туђе, да мислимо и учимо нашу историју и да не дозволимо да нам је прекрајају, да будемо здравог и логичног разума, гласнији кад се не слажемо с нечим, и да никад, али никад не заборавимо ни наше жртве ни шта су нам чинили разни белосветски хохштаплери.
Јер ови који владају Европом и Америком (може се рећи и светом) то јесу, и не знам да ли си приметио - то је све једна иста клика истих људи који се само премештају са једног положаја на други.


Најпознатији немачки филозоф Хабермас каже да је балкан подручје на ком у народима ендемски расту криминал, корупција, национализам, оптерећени наслеђем ратова и као такви нису пожељни у ЕУ, тј представљају опасност по европске вредности. Не верујем да ће поновити грешку примања Бугарске и Румуније у ЕУ.Њима су блокирали помоћ и фондове због корупције.

Верујем да би тог "филозофа" данашње душебрижничке невладине организације које се баве људским правима прогласиле за расисту? :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top