Nasilje u školi - šta činiti

Ne ide sve iz kuće,jer dete oblikuje i okolina,vršnjaci,iskustvo koje stiče. Ali bazu daje porodica.
Ma nije tacno, da pitaju moju majku gde je pogresila rekla bi da je isto sve radila sto i jeste,nismo mi celog zivota onakvi kao sto smo se do 20e 300× promenili,ja sad zivim 5i zivot od ponasanja i shvatanja svega,mnogo sam drugaciji posle majcine smrti a brat jos gori
 
Spoljni uticaji (kuca, okolina...) na nekog deluju dosta, a na nekog nimalo, tako da oni nisu sustina problema. Svidjalo se nekima ili ne, sustina problema je sta deca imaju i nose u sebi tj. sta su unela u ovaj zivot kad su se rodila. Ko ima dobru decu - taj treba da bude srecan i da to ceni, a ko nema - tu nazalost uglavnom nema pomoci.
 
neki siledžija inače sin jednog od moćnika političara maltretirao sve po školi i niko mu ništa nije mogao.. i jednom se ćerkica od mog rođaka , sedmi razred požalila ocu.. ovaj, moj rođak prvo otišao u školu išamarao klinca, kaže šakama ga tukao.. .. onda je pravo iz škole otišao kod tog Kokana,oca, udarao ga bokserom po glavi i naneo mu zajebane povrede.. uhapsili ga i odležao dva meseca u zatvoru..od tad taj mali je nastavio da talasa po školi al tu devojčicu nikada nije ni preko pogledao.. inače taj klinac (sada ima dvadesetak godina) pre mesec dana uhapšen zbog pokušaja ubistva.. e tako ću ja rešiti situaciju ako budu dirali mog malog kad bude išao u školu
 
verovatno ste čuli za slučaj Alekse iz Niša koji je godinu dana maltretiran.. roditelji se žalili u školi, išli po institucijama, ovamo tamo..niko nije reagovao.. dečko se ubio.. posle je napravljen neki Aleksin zakon koji bi kažnjavao i nasilnike i prosvetare koji zataškavaju nasilje ali čini mi se da nikada nije usvojen
 
neki siledžija inače sin jednog od moćnika političara maltretirao sve po školi i niko mu ništa nije mogao.. i jednom se ćerkica od mog rođaka , sedmi razred požalila ocu.. ovaj, moj rođak prvo otišao u školu išamarao klinca, kaže šakama ga tukao.. .. onda je pravo iz škole otišao kod tog Kokana,oca, udarao ga bokserom po glavi i naneo mu zajebane povrede.. uhapsili ga i odležao dva meseca u zatvoru..od tad taj mali je nastavio da talasa po školi al tu devojčicu nikada nije ni preko pogledao.. inače taj klinac (sada ima dvadesetak godina) pre mesec dana uhapšen zbog pokušaja ubistva.. e tako ću ja rešiti situaciju ako budu dirali mog malog kad bude išao u školu
ne znam sta je jezivije, balavac siledzija kome drzava nista ne moze ili lezanje svega dva meseca za takav fizicki napad
 
Što se nasilja tiče sve može da utiče. Uticaj društva, uticaj kuće (roditelja, braće, sestara...). Setite se samo onog događaja kada je balavander od 12 godina gurao štap u anus detetu od 6 godina. Otac klinca otišao da raspravi sa roditeljima, a otac rekao: "Šta to radiš, on je dečak." Što je u prevodu značilo da je bila devojčica bilo bi u redu. Eto, balavac je takvo ponašanje iz kuće pokupio.
Moj drugar je pre par godina prebio oca jednog balavca jer mu je maltretirao ćerku u školi. I to ga je baš baš prebio. Bilo je i psihičko i fizičko maltretiranje. Posle batina, mali je bukvalno bežao od nje.
 
prvo sto razredni staresina , ostali profesori i direktor skole urade, odmah zataskavaju slucaj...sto manje da se prica o tome, ne pozivaju roditelje, ne kaznjavaju nasilnike...pogotovo, ako je nasilniku otac neka nebitna figura, tipa policajac, lovator, opstinski slusbenik...direktor skole samo brine o nekakvoj karijeri...da prevedemo na srpski jezik....da ima sto veca primanja, mazne neki drzavni staan, uclani se u vladajucu stranku zbog parazitiranja na budzetu i slicno...
 
prvo sto razredni staresina , ostali profesori i direktor skole urade, odmah zataskavaju slucaj...sto manje da se prica o tome, ne pozivaju roditelje, ne kaznjavaju nasilnike...pogotovo, ako je nasilniku otac neka nebitna figura, tipa policajac, lovator, opstinski slusbenik...direktor skole samo brine o nekakvoj karijeri...da prevedemo na srpski jezik....da ima sto veca primanja, mazne neki drzavni staan, uclani se u vladajucu stranku zbog parazitiranja na budzetu i slicno...
da, prosvetni jadnici su nevidjene pizzde po ovom pitanju
 
prvo sto razredni staresina , ostali profesori i direktor skole urade, odmah zataskavaju slucaj...sto manje da se prica o tome, ne pozivaju roditelje, ne kaznjavaju nasilnike...pogotovo, ako je nasilniku otac neka nebitna figura, tipa policajac, lovator, opstinski slusbenik...direktor skole samo brine o nekakvoj karijeri...da prevedemo na srpski jezik....da ima sto veca primanja, mazne neki drzavni staan, uclani se u vladajucu stranku zbog parazitiranja na budzetu i slicno...
Ne mogu da tvrdim za ostale škole,ali u našoj ovo uopšte nije tačno.
 
Ne moze to samo skola, drustvo nam je takvo. Sta da ocekujes kako da se deca ponasaju ako odrasli, pocev od ulice, se ponasaju nasilno. Nemamo ni kulturu hodanja trotoarom, guranje, nece niko da skloni u stranu, alo desna strana? a kamoli nesto drugo. Mediji nam promovisu macoizam kao seksualno pozeljno ponasanje. Pa zaboga i zene u medijima galame iz pluca i grla da zvuce stameno i opasno.
Posle kao uzmi sekretara, direktora i cistacicu u skoli da organizuju tim za fino ponasanje.
Naivno...
 
Evo ovako!
Imala sam situaciju u kojoj je moja ćerka tinejdžerka u najosetljivijem periodu svog života preživela ozbiljno nasilje u školi.
zapravo nasilje se desilo od strane njenih školskih drugova, iz odeljenja ali van školske zgrade nakon časova.
Škola se ogradila. Nije na njenoj teritoriji.
policija nas je ispitivala i proveravala da smo zažalili što smo im se uopšte obratili za pomoć
posledice iskasapljeno desno oko petodinarkom koja je hitnuta u pravcu lica i oštetila beonjaču,
lečenje terapije i strah da će se vid ponovo uspostaviti ne treba da pominjem.


Da sam to tada znala otišla bih da tom klincu i njegovim roditeljima bacam petodinarke u otvorene oči
ali mislila sam da može da se reši preko institucija. zažalila sam.
Svi roditelji iz odeljenja mrzeli su nas ko da smo mi agresori kao da smo mi krivi za ono što joj se dogodilo.
otvoreno su nas pljuvali na sastancima za roditelje
zapravo dečake je opasno provociralo to što su počele da joj rastu grudi...
gde su videli ili čuli ono što su joj govorili je jasno kao dan.
od svojih divnih roditelja koji su bili zgroženi prijavom za nasilje.

tu se krug zatvorio i naša prijava je izazvala kontra efekte.
užas.
 
Evo ovako!
Imala sam situaciju u kojoj je moja ćerka tinejdžerka u najosetljivijem periodu svog života preživela ozbiljno nasilje u školi.
zapravo nasilje se desilo od strane njenih školskih drugova, iz odeljenja ali van školske zgrade nakon časova.
Škola se ogradila. Nije na njenoj teritoriji.
policija nas je ispitivala i proveravala da smo zažalili što smo im se uopšte obratili za pomoć
posledice iskasapljeno desno oko petodinarkom koja je hitnuta u pravcu lica i oštetila beonjaču,
lečenje terapije i strah da će se vid ponovo uspostaviti ne treba da pominjem.


Da sam to tada znala otišla bih da tom klincu i njegovim roditeljima bacam petodinarke u otvorene oči
ali mislila sam da može da se reši preko institucija. zažalila sam.
Svi roditelji iz odeljenja mrzeli su nas ko da smo mi agresori kao da smo mi krivi za ono što joj se dogodilo.
otvoreno su nas pljuvali na sastancima za roditelje
zapravo dečake je opasno provociralo to što su počele da joj rastu grudi...
gde su videli ili čuli ono što su joj govorili je jasno kao dan.
od svojih divnih roditelja koji su bili zgroženi prijavom za nasilje.

tu se krug zatvorio i naša prijava je izazvala kontra efekte.
užas.
O Boze..
Nadam se da ce cerka biti ok.
Strasno, nemam komentar.
 

Back
Top