Quantcast

Nasilje nad životinjama

Aruena*

Elita
Moderator
Poruka
21.453
25. novembar je svetski dan borbe protiv nasilja nad životinja.
Bili smo svedoci užasnih scena nad nedužnim životinjama. Mnogobrojna zverstva su zabeležena i objavljena u tabloidima a skoro niko za to nije odgovarao.
Životinja, koja god da je, tako nešto ne zaslužuje.

Kako se osećate kad pročitate vest o zlostavljanju životinja? Mene užasno uznemiri.
Kako biste taj problem rešili?

*Zoe*

Početnik
Poruka
27
Kod nas nasilje nad ljudima prolazi gotovo nekažnjeno tako da je nerealno očekivati da se nešto drastično promeni u skorijoj budućnosti po pitanju nasilja nad životinjama, na veliku žalost.

Meni su takve vesti veoma potresne i zaista mi je mučno da pogledam snimak ukoliko se negde uz vest pojavi.

Deca koja muče životinje sve uz amin roditelja koji to posmatraju, pa neretko i snimaju, razni mladi kojima je to zabava... sve to treba prevaspitati ozbiljnim kaznama jer takvi mentalni sklopovi nisu baš najtačniji i ko zna u šta to sutra može da preraste.

Idealno rešenje bi bila ozbiljna policija za životinje koja bi radila ono što rade momci iz jednog aktivnog udruženja.
Uz takvu službu i pooštrene zakone situacija bi se drastično promenila.

Aruena*

Elita
Moderator
Poruka
21.453
Kod nas nasilje nad ljudima prolazi gotovo nekažnjeno tako da je nerealno očekivati da se nešto drastično promeni u skorijoj budućnosti po pitanju nasilja nad životinjama, na veliku žalost.

Meni su takve vesti veoma potresne i zaista mi je mučno da pogledam snimak ukoliko se negde uz vest pojavi.

Deca koja muče životinje sve uz amin roditelja koji to posmatraju, pa neretko i snimaju, razni mladi kojima je to zabava... sve to treba prevaspitati ozbiljnim kaznama jer takvi mentalni sklopovi nisu baš najtačniji i ko zna u šta to sutra može da preraste.

Idealno rešenje bi bila ozbiljna policija za životinje koja bi radila ono što rade momci iz jednog aktivnog udruženja.
Uz takvu službu i pooštrene zakone situacija bi se drastično promenila.
U pravu ste za ovo gore boldovano.
Bez obzira što imam veliku ljubav prema životinjama, ljudi su ipak na prvom mestu.

Životinje ne mogu da se brane kao ljudi. Ta deca koja to rade uz blagoslov roditelja ne mogu izrasti u dobrog čoveka. Pa zar da nam deca budu takva?

Aruena*

Elita
Moderator
Poruka
21.453
Nije ali mi moramo da se hranimo.
Možemo svi da pređemo u vegane.

Ti voliš mačke. Kako reaguješ na vest da se neko iživljavao nad mačkom?
Evo primera iz novina.

Stravično zlostavljanje mačke
Snimak koji je dospeo u javnost u novembru 2018. godine, na kom se vidi kako dečak brutalno zlostavlja mačku dok ona ne umre, podigao je javnost na noge. Dečak, međutim, ni tu ne prestaje, nego je posle vešanja udara metalnom šipkom po glavi (pri čemu se čuje kako joj lobanja puca), a potom i šutira nogama.

Ovo mučko zlostavljanje propraćeno je njegovim pevanjem:"Vječnaja pamjat".
Prema navodima Levijatana, sve se odigralo u Kovinu.

https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...ukli-su-ih-trovali-resetali-i-mucili-do-smrti

*Zoe*

Početnik
Poruka
27
Ja sam vegetarijanac vise od deceniju upravo zbog toga što znam kako se tretiraju životinje koje se uzgajaju za potrebe ishrane.
Prosto ne mogu da budem osetljiva na jedan a neosetljiva na drugi vid nasilja ali to su stvari koje se ne mogu rešavati na isti način.

Nije isto sankcionisati pojedinca koji muči životinju iz zabave i velike korporacije koje vladaju u svetu konzumerizma.

difrent from others...

Veoma poznat
Poruka
11.745
25. novembar je svetski dan borbe protiv nasilja nad životinja.
Bili smo svedoci užasnih scena nad nedužnim životinjama. Mnogobrojna zverstva su zabeležena i objavljena u tabloidima a skoro niko za to nije odgovarao.
Životinja, koja god da je, tako nešto ne zaslužuje.

Kako se osećate kad pročitate vest o zlostavljanju životinja? Mene užasno uznemiri.
Kako biste taj problem rešili?
kod mene na selu ima "sigurna kuca" za mnoge ptice. Niko ne zivi u blizini, niko ih ne plasi pa se odomacile. jedini problem su bile macke. sto lutalice sto vlasnicki.
posto divlju pticu drugacije ne mogu zastiti morao sam preduzeti druge mere. protiv macaka.
nije tu bilo sadizma, mucenja ili sl. cist posao,brza egzikucija,i nema lesa da uznemiruje javnost :zper:

jbg, zamka je postavljena stalno, kako neka macka naleti ona je uhvacena.

e sad, ako sam bolesnik zbog toga, nema veze. drazi su meni slavuji,vrapci,gugutke i ostale ptice od smrdljivih macketina

.Gogilli.

Iskusan
Poruka
6.541
Kao sto me uzasavaju nesavesni vlasnici pasa koji svoje ljubimce setaju bez korpe ili povoca, mislim na vlasnike pasa isto tako me uzasava i nebriga o zivotinjama.
Svako izivljavanje nad zivotinjama treba novcano kazniti, nas covek samo taj jezik razume i tim parama pomagati azile za zivotinje.
Protivnik sam uvodjenja poreza vlasnicima zivotinja, jer ako vec brinu i udomljavaju zivotinje zasto im to i naplacivati?

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
48.247
Јасни недвосмислени прописи и њихово спровођење су предуслов промене стања.
За домаће животиње које се гаје за исхрану такође треба поштовати прописе који већ постоје

Aruena*

Elita
Moderator
Poruka
21.453
Е онда је све у реду, то насиље има оправдање.
А шта ћемо кад чопор паса растргне мачку?
А кад људи запрашују комарце?
Кад трују пацове?
Pacovi su štetočine i prenosnici raznih bolesti.
Komarci? Voliš kad te grickaju? Sigurno ne i ne znam otkud to pitanje.
Čopori pasa su problem, o tome smo pisali na drugoj temi https://forum.krstarica.com/threads/kako-resiti-problem-napustenih-pasa.814938/
Nisam znala da toliko brineš o mačkama.

ccaterpillar

Legenda
Banovan
Poruka
51.024
Pacovi su štetočine i prenosnici raznih bolesti.
Komarci? Voliš kad te grickaju? Sigurno ne i ne znam otkud to pitanje.
Čopori pasa su problem, o tome smo pisali na drugoj temi https://forum.krstarica.com/threads/kako-resiti-problem-napustenih-pasa.814938/
Nisam znala da toliko brineš o mačkama.
Опет опрадвања, а? Па није сваки пацов заражен ваљда и не преноси сваки болести. А код комараца гризу само женке, зашто се убијају неселективно, опет оправдања, зар не?
Чопори паса су проблем? А појединачно пси нису проблем?

*Zoe*

Početnik
Poruka
27
Svako izivljavanje nad zivotinjama treba novcano kazniti, nas covek samo taj jezik razume i tim parama pomagati azile za zivotinje.
Slažem se sa ovim.
Inače kad smo kod azila, uvek sam mislila koliko je strašno i to koliko ljudi zloupotrebljava sistem pa tuži grad i traži naknadu štete za ujed pasa. Veliki procenat tih slučajeva je fejk i zbog svakog takvog slučaja jedan ulični pas nedužan strada, to državu košta milione a pametnije bi bilo da te iste milione ulože u humane azile i sklone te iste pse sa ulica pa bi se izbegao i taj gore naveden problem čopora pasa koji ume da bude veoma teritorijalan i onda se tu svašta desi.

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.075
Upravo to.
Ishrana ljudi, zlostavljanje iz zabave ili šta znam čega, ne može biti isto.

Zoe, hvala na učešću ove teme! :)
Znaci zlostavljanje je OK ako ide tebi u korist ali nije OK ako ti nemas koristi od toga. Inace, krici koji se cuju iz klanica dovoljno govore kakav je tretman tih zivotinja i za pocetak bi trebalo da se time pozabave svi kojima je "navodno" stalo do prava zivotinja.
Zanimljivo je to da ni jedna organizacija nema problem sa tim ili jos bolje da se ide recimo da se "prevaspita" neki vlasnik tih velikih klanica, lako je udariti na nekog nesretnog roma pa jos kada ste trojica na jednog ali pokazi "muda" pa udari na nekog ko je ozbiljan igrac u poslu sa klanicama.

Aruena*

Elita
Moderator
Poruka
21.453
Опет опрадвања, а? Па није сваки пацов заражен ваљда и не преноси сваки болести. А код комараца гризу само женке, зашто се убијају неселективно, опет оправдања, зар не?
Чопори паса су проблем? А појединачно пси нису проблем?
Kakvo opravdanje. Volim životinje, ali pacovi i komarci za mene su samo štetočine.
Čopori pasa? Pa ko je za to kriv? Oni koji ih puste na ulicu a oni se po prirodi razmnožavaju. Tu je opet čovek krivac.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.