Naše političarke rotarijanke, masonke, seljanke ...

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.716
Poštovani forumaši i moderacijo, ovo je autorska tema.

Nekada davno, Bora Čorba je otpevao stih "to se naše seljanke utegle u helanke" ...

Sada je medjutim, došlo neko drugo vreme.
Helanke su odavno prevazidjene, demode ili uobičajena pojava, pa više niko ne obraća pažnju.

Postoji medjutim moda, trend ili potreba, naših političara i političarki da budu članovi tajnih društava i nekih zatvorenih krugova koji su obavijeni velom tajni i misticizma.
Naravno, masoni, rotarijanci, malteški vitezovi i ko zna još koje zakulisne organizacije (ima ih koliko i kusih pasa) više i nisu toliko tajne.

Kao što rekoh, da li je u pitanju malogradjanština, trend ili potreba?

Pre svega bi akcenat stavio na lepe i one manje lepe (ali svakako simpatične) političarke :D
 
1604758605424.png


Gradonačelnica Niša, Dragana Sotirovski :D
----------------------------------------------------------------------
Možda je nekome na ponos i diku, mene bi bilo sramota.
 
Poslednja izmena:
Нишлије у чуду, градоначелница члан “Малтешких витезова” (ФОТО)
10:04 10.10.2020.

Градоначелница Ниша Драгана Сотировски је по свему судећи члан масонске организације "Малтешки витезови", чему у прилог иду и фотографије које су се појавиле на друштвеним мрежама.
https://srbin.info/politika/nislije-u-cudu-gradonacelnica-clan-malteskih-vitezova-foto/
 
1604758919262.png


Дарија Кисић Тепавчевић члан Ротари клуба који финансира Бил Гејтс

18. априла 2020. Србија

Ко влада Србијом и ко „брине“ о Србији за време пандемије коронавируса? Ствари постају јасније када се људи који су тренутно чланови кризног штаба повежу са адресама домаће дубоке УДБА државе и глобалне дубоке државе.

На друштвеним мрежама освануле су фотографије на којима се види да је Дарија Кисић Тепавчевић члан Ротари клуба, експозитуре дубоке државе, чији је један од највећих финансијера Бил Гејтс, човек који се, гле чуда, залаже за општу вакцинацију људи против Ковида 19.


https://www.srbijadanas.net/darija-kisic-tepavcevic-clan-rotari-kluba-koji-finansira-bil-gejts/
 
На друштвеним мрежама освануле су фотографије на којима се види да је Дарија Кисић Тепавчевић члан Ротари клуба, експозитуре дубоке државе, чији је један од највећих финансијера Бил Гејтс, човек који се, гле чуда, залаже за општу вакцинацију људи против Ковида 19.
Šta je tu čudno? Epidemije su se uglavnom rešavale opštom vakcinacijom.
 
Da bi se ijedna istakla u toj močvarnoj kaljuzi pod imenom politika,
ta treba da se naguta svakakvih i svačijih govvana, a to joj padne još i najlakše.

za sve to treba imati stomak, biti bezobzirna, nekarakterna olupina
bez stida, srama i obraza,
a kao takve može da ih regrutuje ko hoće i gde hoće,
njima je ionako sve svejedno ko ih plaća.

Spodobe za povraćanje.
 
Ne znam sto se toliko cudite zna se kako se postaje uticajan politicar, holivudski glumac, uspesan biznismen...
Ne verujem da se bilo ko ovde nešto mnogo čudi ali kod mene lično, ovaj trend u srpskih političara i političarki izaziva neku čudnu kombinaciju impresija.
Od ljutnje i besa do podsmeha i gadjenja.
Lično je pravo svakog čoveka da se pridruži nekoj grupi ili organizaciji ali kada je u pitanju političarka koji je i gradonačelnica jednog od većih gradova u Srbiji, onda to bez sumnje dovodi gradjane (glasače) do opravdane potrebe da pita (i dobije jasan i nedvosmislen) odgovor, šta je smisao, suština, cilj ... iste.

Ko finansira ova udruženja?
Koji im je smisao, suština, cilj ...?
Šta ili koga promovišu?
Da li podležu zakonu o sektama?
Da li je to religijska organizacija?
Da li se plaća članarina i da li ONI plaćaju porez?

Da li SPC ima svoj stav o ovakvim organizacijama?
 
Ne verujem da se bilo ko ovde nešto mnogo čudi ali kod mene lično, ovaj trend u srpskih političara i političarki izaziva neku čudnu kombinaciju impresija.
Od ljutnje i besa do podsmeha i gadjenja.
Lično je pravo svakog čoveka da se pridruži nekoj grupi ili organizaciji ali kada je u pitanju političarka koji je i gradonačelnica jednog od većih gradova u Srbiji, onda to bez sumnje dovodi gradjane (glasače) do opravdane potrebe da pita (i dobije jasan i nedvosmislen) odgovor, šta je smisao, suština, cilj ... iste.

Ko finansira ova udruženja?
Koji im je smisao, suština, cilj ...?
Šta ili koga promovišu?
Da li podležu zakonu o sektama?
Da li je to religijska organizacija?
Da li se plaća članarina i da li ONI plaćaju porez?

Da li SPC ima svoj stav o ovakvim organizacijama?
Mislim da nisi bas shvatio
Uclanis se u takvo udruzenje da bi postao to sto hoces a ne kada si vec to sto jesi
 
žene ne mogu da budu masoni valjda, bar nekad nije bilo takvog krila?
mason se postaje po pozivu, ne možeš ti da odeš i da se učlaniš

Hvala za informaciju. Sad bar nešto znamo.

A KO to poziva?
Šta ako prihvatiš - odbiješ?
Šta je to motivisalo jednu ministarku i jednu gradonačelnicu da se učlane u ove organizacije?
Koje su to vrednosti koje su ih privukle da se priklone njima?

Imam baš mnogo pitanja. Neka sam postavio u prethodnom postu ... pa ako znaš da odgovoriš, bio bih ti zahvalan.
 
Zar nisu gradjani ove države svojim glasovima omogućili ovim ženama da dobiju visoke pozicije?
Šta može više ... jedino da dodju na mesto Gospodara :D
Pa koliko su izbori regularni i da li se tu stvarno nesto bira ili se odrzavaju samo formalno to je tesko pitanje.
Ali zato su im takve organizacije u najmanju ruku donele priliku da budu birane, mada nema ni svako tajno drustvo podjednak uticaj.
 
Ne verujem da se bilo ko ovde nešto mnogo čudi ali kod mene lično, ovaj trend u srpskih političara i političarki izaziva neku čudnu kombinaciju impresija.
Od ljutnje i besa do podsmeha i gadjenja.
Lično je pravo svakog čoveka da se pridruži nekoj grupi ili organizaciji ali kada je u pitanju političarka koji je i gradonačelnica jednog od većih gradova u Srbiji, onda to bez sumnje dovodi gradjane (glasače) do opravdane potrebe da pita (i dobije jasan i nedvosmislen) odgovor, šta je smisao, suština, cilj ... iste.

Ko finansira ova udruženja?
Koji im je smisao, suština, cilj ...?
Šta ili koga promovišu?
Da li podležu zakonu o sektama?
Da li je to religijska organizacija?
Da li se plaća članarina i da li ONI plaćaju porez?

Da li SPC ima svoj stav o ovakvim organizacijama?
Ne znam da li placaju porez ali to je i najmanje bitno u celoj prici
Kazu da daju neke pare za organizaciju, ali pretpostavljam da je to manji deo njihovog budzeta mnogo vise dobijaju od doticnog gospodina koji finansira rotari klub ciji je clan znas vec ko i njemu slicnih a mozda i neke pare iz budzeta odlaze njima
Ne vode se kao sekta a koliko znam ni kao religijska organizacija ciljevi su im razni od poslovnih do kontrole covecanstva zavisi i od organizacije i od stepena

Uglavnom se o njima zna relativno malo, ako te zanima sve to mozes da istrazis na internetu ali neces naci bas sve jer su mnoge informacije o njima tajne i ne znaju ni svi clanovi sve o tim organizacijama
 
Hvala za informaciju. Sad bar nešto znamo.

A KO to poziva?
Šta ako prihvatiš - odbiješ?
Šta je to motivisalo jednu ministarku i jednu gradonačelnicu da se učlane u ove organizacije?
Koje su to vrednosti koje su ih privukle da se priklone njima?

Imam baš mnogo pitanja. Neka sam postavio u prethodnom postu ... pa ako znaš da odgovoriš, bio bih ti zahvalan.

poziva te mislim neko ko je već mason, oni su nekako i rangirani ali ne znam dalje. ako procene da si ugledan i sve ok
imaš dosta o masonima da čitaš, ja sam detaljnije čitala "masonski simboli u beogradu" tako nekako, pre 2. sv rata su svi malo viđeniji kapitalisti kod nas bili i masoni. ova knjiga je baš zanimljiva mada se odnosi na kuće u bgd
jednom sam gledala i emisiju na tv gde su srpski masoni pričali, nešto smeju da pričaju a nešto ne
ali tad su to bili samo muškarci, da li se promenilo mrzi me da googlam, nekako ne verujem
rotarijanke mogu da budu žene
to su skupovi _uspešnih_ ljudi, znači kad se ti istakneš možeš to da postaneš. da li su nužno zloćudni, možda neka tajna krila ali otkud znam
 
Pogledajte prilog 794350

Gradonačelnica Niša, Dragana Sotirovski :D
----------------------------------------------------------------------
Možda je nekome na ponos i diku, mene bi bilo sramota.

Занимљиво је то да су све оне чланице Српске напредне странке (и сродних) које ти подржаваш.
 

Back
Top