NASA/Astronauti/Kosmos ITD

Hi!Svima.Svi :brus: znamo kako je tesko uspeti pogotovo kad si iz ovog "siromasno-opustosenog" Balkana..Jel' neko ima blage koji :think:fakultet je za Astronauta/Radnika NASA-e bilo sta..Inace sta god ukucas na netu izbaci neke gluposti :dontunderstand:..unapred hvalla!:worth:

Dajte s tim kliseima "tesko je uspeti jer si iz Srbije" . To je samo izgovor onima koji nisu uspeli a nisu uspeli zbog njih samih . Koliko vidim ti si mnogo vise opsednut nasom nego nekim konkretnim poslom sto je u startu minus za mene . Drugo kad kazes NASA , potrefio si ni manje ni vise nego mali milion zanimanja i profesija kojima se oni ljudi tamo bave :neutral: Moras biti konkretniji . Ne znam sta si ocekivao da nadjes i kako si trazio ali prostim kucanjem u google "how to work in NASA" dobijas informaciju iz prve ruke

http://www.nasa.gov/about/career/index.html
http://nasajobs.nasa.gov/
http://nasapeople.nasa.gov/employeebenefits/default.htm
 
Hi!Svima.Svi :brus: znamo kako je tesko uspeti pogotovo kad si iz ovog "siromasno-opustosenog" Balkana..Jel' neko ima blage koji :think:fakultet je za Astronauta/Radnika NASA-e bilo sta..Inace sta god ukucas na netu izbaci neke gluposti :dontunderstand:..unapred hvalla!:worth:
ETF, PMF, TMF, MF i tome slično.
Jedan moj poznanik (PMF) treba baš da se vrati iz NASA-e ovih dana, gde je držao predavanja poslednja tri meseca.

Što se astronauta tiče, isti ne možeš da postaneš, pošto nisi državljanin S.A.D., a da bi to postao, ukoliko si prethodni uslov ispunio, potrebna ti je ili uspešna karijera probnog pilota ili uspešna akademska karijera u prirodnim ili tehničkim naukama uz odlično psihofizičko stanje ili sreća na lutriji uz odlično psihofizičko stanje.
 
ETF, PMF, TMF, MF i tome slično.
Jedan moj poznanik (PMF) treba baš da se vrati iz NASA-e ovih dana, gde je držao predavanja poslednja tri meseca.

Što se astronauta tiče, isti ne možeš da postaneš, pošto nisi državljanin S.A.D., a da bi to postao, ukoliko si prethodni uslov ispunio, potrebna ti je ili uspešna karijera probnog pilota ili uspešna akademska karijera u prirodnim ili tehničkim naukama uz odlično psihofizičko stanje ili sreća na lutriji uz odlično psihofizičko stanje.

Da , pise tako i na ovim linkovima sto sam poslao .
 
Hi!Svima.Svi :brus: znamo kako je tesko uspeti pogotovo kad si iz ovog "siromasno-opustosenog" Balkana..Jel' neko ima blage koji :think:fakultet je za Astronauta/Radnika NASA-e bilo sta..Inace sta god ukucas na netu izbaci neke gluposti :dontunderstand:..unapred hvalla!:worth:

Da, u suštini ako završiš fiziku ili elektrotehniku, možeš aplicirati za posao u NASA-i. TAkođe, nije zgoreg pogledati Evropsku Svemirsku Agenciju (ESA) kao jednu od mogućih rešenja.

http://www.esa.int/esaMI/Careers_at_ESA/index.html

Mislim d aoni zapošljavaju radnike samo iz zemalja članica, pa treba tražiti pvo državljanstvo. Sa druge strane tu je CERN, koji isto tako prima samo radnike iz zemalja članica, a dobra vest je da smo i mi podneli prijavu za članstvo:

https://ert.cern.ch/browse_www/wd_pds?p_web_site_id=1
 

Back
Top