Naš najbolji košarkaš svih vremena

Najbolji je...

• Vlade Divac

• Predrag Stojaković

• Aleksandar Đorđević

• Dejan Bodiroga

• Predrag Danilović

• Nije na spisku

• Vlade Divac

• Predrag Stojaković

• Aleksandar Đorđević

• Dejan Bodiroga

• Predrag Danilović

• Nije na spisku

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hahaha...necemo dalje, stvarno. :zcepanje:

Nemam nista protiv crnaca. Imam nesto protiv dovodjenja crnaca u preteranom broju u Partizan. Zasto? Zato (mogao bih i roman pisati o tome, ali ovaj odgovor je sasvim dovoljan od mene).
NBA je sou, cirkus, nazovi to kako hoces. Kome to jos nije jasno?

A da, zaboravio sam...Morning, Sekil, Dzabar, Hakim...sve Srbi pa zalutali u ovu temu. Ostajem pri tome, od Divca je bilo boljih centara, ali se mogu prebrojati na prstima jedne (i po) ruke. ;)

NBA je najkvalitetnija kosarka. Ja postujem svacije misljenje, ali prosto ne mogu da verujem da Divca smatras u 5, ili 10 najboljih centara lige svih vremena?!!? Ili poslednjih 20 godina, dovoljno je. A nisam razumeo ovu poslednjurecenicu, sta sa ovim nabrojanima, sta Srbi, ne razumem?

NBA je najkvalitetnija kosarka. Ja postujem svacije misljenje, ali prosto ne mogu da verujem da Divca smatras u 5, ili 10 najboljih centara lige svih vremena?!!? Ili poslednjih 20 godina, dovoljno je. A nisam razumeo ovu poslednjurecenicu, sta sa ovim nabrojanima, sta Srbi, ne razumem?

Ovo prvo...diskutabilno. Za mnoge jasno kao dan, za mene diskutabilno. Najvise novca, najveci sou, cirkus itd., sve to stoji. Ali kvalitet...ne znam bas. Sve vise ide na sou i sve vise u pravcu da su najbolji oni koji se tri puta okrenu u vazduhu i zakucaju.
Da, meni jeste Divac medju 10 najboljih centara u zadnih 20 godina.
Tema je o najboljim srpskim igracima, ne o Nigerijancima, Amerima itd.

Ovo prvo...diskutabilno. Za mnoge jasno kao dan, za mene diskutabilno. Najvise novca, najveci sou, cirkus itd., sve to stoji. Ali kvalitet...ne znam bas. Sve vise ide na sou i sve vise u pravcu da su najbolji oni koji se tri puta okrenu u vazduhu i zakucaju.
Da, meni jeste Divac medju 10 najboljih centara u zadnih 20 godina.
Tema je o najboljim srpskim igracima, ne o Nigerijancima, Amerima itd.

Iz ovoga se vidi da ne pratis NBA, no offence...
Inace slusam ovo odavno, tipicno srpsko misljenje o NBA jos samo da dodas da se tamo ne igra odbrana i sastavio si komplet. Haha!

Iz ovoga se vidi da ne pratis NBA, no offence...
Inace slusam ovo odavno, tipicno srpsko misljenje o NBA jos samo da dodas da se tamo ne igra odbrana i sastavio si komplet. Haha!
NBA jeste najkvalitetnija liga na svetu ali je pad tog kvaliteta vise nego evidentan. Ebesh ligu u kojoj je Iguodala franchise player, taj bi grejao klupu u bilo kom timu 80-ih. Ne kazem da sad nema kvalitetnih igraca, ali ih nema ni blizu koliko ih je bilo pre 20-30 godina.

NBA jeste najkvalitetnija liga na svetu ali je pad tog kvaliteta vise nego evidentan. Ebesh ligu u kojoj je Iguodala franchise player, taj bi grejao klupu u bilo kom timu 80-ih. Ne kazem da sad nema kvalitetnih igraca, ali ih nema ni blizu koliko ih je bilo pre 20-30 godina.

Ovo za Igodalu se ne slazem, nema sumnje da lik nije nista posebno, ali ako pogledas on nije pozvan ni na all star, nema ni jednu veliku utakmicu niti je glavni igrac u svom timu, sta znam, ne svrstavam ga franchise igraca... A opet nije lepo da celu ligu lomis preko njega... Ima dosta igraca koji su stvarno dobri, npr Duncan koji opet igra odlicno, moje skromno misljenje top 10 all time i sta znam da ne nabrajam pa da krene opet Kobi nema veze, necu dalje ni da nabrajam... Ali to je sve stvar ukusa koliko ja vidim, koliko ljudi toliko i razlicitih misljenja i nemam nista protiv toga... Moje misljenje da se igrao najbolji basket od 95 do 05 ( od 00 - 05 neki pad). Ako je buducnost u igri Vejda i Lebrona onda ***...
Inace na ovoj listi ne znam zasto nema nekih old skul aseva yu kosarke...
Bodiroga ili Djordjevic, ne mogu da kazem, obojica su igraci koji su bili glavni u svojim timovima, Bodiroga ima sva odlicja i zato mi je mozda u maloj prednosti u odnosu na Saleta...
Inace Divca ne bih ni stavio na listu jer taj igrac nije nikad bio glavni u svom timu kao sto je to bio Bodiroga npr, par sezona je bio super, uvek mi je izgledao prosecno, nista posebno.
Stojakovic da je odigrao bar 5 sezona na onom nivou koji je imao u Sakramentu mogao bih da kazem da je u top 3 ovako nije ni u top 10 inace igrac koji je najvise dogurao od nasih preko bare...

Poslednja izmena:
Ovo za Igodalu se ne slazem, nema sumnje da lik nije nista posebno, ali ako pogledas on nije pozvan ni na all star, nema ni jednu veliku utakmicu niti je glavni igrac u svom timu, sta znam, ne svrstavam ga franchise igraca... A opet nije lepo da celu ligu lomis preko njega... Ima dosta igraca koji su stvarno dobri, npr Duncan koji opet igra odlicno, moje skromno misljenje top 10 all time i sta znam da ne nabrajam pa da krene opet Kobi nema veze, necu dalje ni da nabrajam... Ali to je sve stvar ukusa koliko ja vidim, koliko ljudi toliko i razlicitih misljenja i nemam nista protiv toga... Moje misljenje da se igrao najbolji basket od 95 do 05 ( od 00 - 05 neki pad). Ako je buducnost u igri Vejda i Lebrona onda ***...
Inace na ovoj listi ne znam zasto nema nekih old skul aseva yu kosarke...
Bodiroga ili Djordjevic, ne mogu da kazem, obojica su igraci koji su bili glavni u svojim timovima, Bodiroga ima sva odlicja i zato mi je mozda u maloj prednosti u odnosu na Saleta...
Inace Divca ne bih ni stavio na listu jer taj igrac nije nikad bio glavni u svom timu kao sto je to bio Bodiroga npr, par sezona je bio super, uvek mi je izgledao prosecno, nista posebno.
Stojakovic da je odigrao bar 5 sezona na onom nivou koji je imao u Sakramentu mogao bih da kazem da je u top 3 ovako nije ni u top 10 inace igrac koji je najvise dogurao od nasih preko bare...

Za Divca se ne slazem nikako. Za Stojakovica se slazem, on nije nista posebno ostvario.

Sto se all star izbora tice...evo upravo citam jutros nemacki sportski list "Sport Bild" i naidjem na zanimljiv clanak u kojem Novicki kaze da ga ne cudi sto ga navijaci nisu izabrali u all star tim, jer (citiram ga) "oni uglavnom favorizuju Amerikance". Sad mu preostalo da se nada da ce ga treneri izabrati. J*beni internet i glasanje u kojem svaki napaljeni klinac, koji o kosarci zna samo ono sto je video na svojoj PS 3, moze da glasa. I to je kobajagi nesto merodavno? Cirkus...

Za Divca se ne slazem nikako. Za Stojakovica se slazem, on nije nista posebno ostvario.

Sto se all star izbora tice...evo upravo citam jutros nemacki sportski list "Sport Bild" i naidjem na zanimljiv clanak u kojem Novicki kaze da ga ne cudi sto ga navijaci nisu izabrali u all star tim, jer (citiram ga) "oni uglavnom favorizuju Amerikance". Sad mu preostalo da se nada da ce ga treneri izabrati. J*beni internet i glasanje u kojem svaki napaljeni klinac, koji o kosarci zna samo ono sto je video na svojoj PS 3, moze da glasa. I to je kobajagi nesto merodavno? Cirkus...

All star je i zamisljen kao zajebancija... istina, ali Novicki nije izabran zato sto je bio povredjen, nista posebno ne igra i sta sad?
Favorizuju Amere, a sto je onda za prvog centra zapada izabran Yao Ming? posto je povredjen drugi neko igra... A to da glasaju klinci, ne verujem iz dva razloga prvi je zato sto se to placa, a drugi je zato sto npr ne igra Igodala ili JR Smith... kojima je svaki kos zakucavanje... Zasto bi neki klinac glasao za Kevina Lova ili Dankana ,a ipak su tamo ili za a Yao Minga, wtf?

Novickog su treneri izabrali, kad vec strucni i odrasli glasaci nisu. ;)

Yao Ming? Hehe...pa on je Kinez. A Kina nije ono sto u Srbiji dozivljavaju (buvljaci, kineske radnje itd.). Kina je zemlja koja najvise napreduje, raste...broj milionera raste brze nego u bilo kojoj drzavi sveta. Privreda raste godisnje 8-10 %, nekad i vise. Samim tim i Kinezi znaju u medjuvremenu sta je auto, mobilni, pa i kreditna kartica i NBA. ;) :mrgreen:
A i ima ih oko milijarde. Pametnom dosta. ;)

Nije bitno da li glasa napaljeni klinac iz prostog razloga sto godina unazad izbor prvih petorki je skroz realan ne racunajuci Minga. Mozda je Rondo zasluzio da igra pre Rouza, ali dobro.

Nego, sto se tice Divca. Nisam ni sanjao da cu morati da pricam negativno o njemu, jer je on car i kao covek i igrac, ali prosto moram da branim realnost. DooMRiseR je rekao u dve reci ono sto sam ja pokusavao u prethodnim postovima, pa da ponovim. Nikad nije bio glavni u timu, i nije bio iznad proseka. Kao centar je bio u inteligenciji iznad vecine, umeo je da doda ko plej, ali reci da je bolji od Alonza Morninga ili Olajdzuvona...

Nego, sto se tice Divca. Nisam ni sanjao da cu morati da pricam negativno o njemu, jer je on car i kao covek i igrac, ali prosto moram da branim realnost. DooMRiseR je rekao u dve reci ono sto sam ja pokusavao u prethodnim postovima, pa da ponovim. Nikad nije bio glavni u timu, i nije bio iznad proseka. Kao centar je bio u inteligenciji iznad vecine, umeo je da doda ko plej, ali reci da je bolji od Alonza Morninga ili Olajdzuvona...
Vlade je uvek bio iznad proseka, i ne mora biti glavni u timu (mada je on na neki način uvek bio glavni u timu) da bi bio najbolji ... Njegova uloga je sasvim drugačija, jer on nikad nije bio košgeter i nikad nije silio sa loptom, pa se zato stiče utisak da nije glavni, ali imao je jednak udeo kao i ostali saigrači samom svojom pojavom na terenu, košarkaškom inteligencijom, harizmom i pobedničkim duhom ... Bodiroga je npr. bio glavni sa loptom u rukama, ali kad gledam Divca imam utisak da on vuče konce, kako na terenu tako i van njega ...

Od Olajdžuvona nije bio bolji, ali od Morninga definitivno jeste, i nema puno centara koji su bili bolji od njega dok je bio aktivan (Olajdžuvon, Šek i Robinson) ... Niko drugi mi ne pada na pamet ...

Vlade je uvek bio iznad proseka, i ne mora biti glavni u timu (mada je on na neki način uvek bio glavni u timu) da bi bio najbolji ... Njegova uloga je sasvim drugačija, jer on nikad nije bio košgeter i nikad nije silio sa loptom, pa se zato stiče utisak da nije glavni, ali imao je jednak udeo kao i ostali saigrači samom svojom pojavom na terenu, košarkaškom inteligencijom, harizmom i pobedničkim duhom ... Bodiroga je npr. bio glavni sa loptom u rukama, ali kad gledam Divca imam utisak da on vuče konce, kako na terenu tako i van njega ...

Od Olajdžuvona nije bio bolji, ali od Morninga definitivno jeste, i nema puno centara koji su bili bolji od njega dok je bio aktivan (Olajdžuvon, Šek i Robinson) ... Niko drugi mi ne pada na pamet ...

Skoro sa svim se slazem. Jedino sta se ne slazem je Sek. Da nije gradjen kako jeste, ne bi ga bilo nigde. Nemam statistiku ali kapiram da je 80% svojih koseva postigao zakucavanjem (vec na dva metra od kosa je u problemu).

A nikako mi ne ide u glavu da bih mogao da glasam za Divca... U poredjenju sa Bodirogom koji je bio kompletan igrac, kreator, vodja tima, najveca minutaza, stvarno vrh igrac. A posebno mi se svidjao sto je igrac koji nema nekih fensi poteza, sve izgleda jednostavno kod njega, uzivanje za gledati, imao je titule, mvpije, sve...
Druga stvar Divac je bas malo poena davao ( za NBA ) igrac koji ne sutira vise od 9 lopti po tekmi, nema 3 ass po mecu u karijeri, 1.5 blokada po mecu, 11 ppg... Mislim da ovo dosta govori o njemu kao igracu. Sto se Stojakovica tice, jedini nas igrac koji je igrao na vrhunskom nivuo u NBA... Igrac koji je zavrsio u top 5 trci za mvpija ( cak mislim 4 ) i tada sam jedino video kako Srbin igra vrhunski u NBA steta sto nije duze trajalo...
Drugo stvar pre neki dan kad je Allen dao tricu protiv Lejkersa i presao Milera, citao sam jedan text na nba.com gde likovi, komentatori, svrstavaju Pedju u top 10 sutera svih vremana, koliko je relano, ne znam, uspeh je sto uopste neko raspravlja o tome.

Ja sam jos u prvom komentaru napisao da je nemoguce porediti igrace, koji su iskljucivo igrali u Evropi sa igracima, koji su skoro citavu karijeru proveli igrajuci u NBA. I napisao sam da je odluka izmedju Bodiroge, Djordjevica i Divca teska. Divac je ipak prvi srpski kosarkas, koji je uspeo u NBA.
Stojakovic je suter, i skoro nista drugo sem toga. Mozda cak i medju najboljim suterima, ali daleko od kompletnog igraca ili najboljeg kojeg smo ikada imali.

Korać.

Uglavnom zato što mi je teško da se odlučim za najbolje igrače kad su ove novije generacije u pitanju, a on je u svoje vreme bio neprikosnoven.

A uz to je i šurio, da se ne lažemo.

Zato sam naglasio savremana srpska kosarka... *** ja sam samo neke snimke gledao Koraca i stvarno je izgledao ko Jordan na terenu, dominacija pre svega... Mislim ne moze to da se poredi tada i sada... Nije to ista igra

Back