Naš najbolji košarkaš svih vremena

Najbolji je...

• Vlade Divac

• Predrag Stojaković

• Aleksandar Đorđević

• Dejan Bodiroga

• Predrag Danilović

• Nije na spisku

• Vlade Divac

• Predrag Stojaković

• Aleksandar Đorđević

• Dejan Bodiroga

• Predrag Danilović

• Nije na spisku

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Dobro, i to sa titulama je relativno. Neki igrac, koji je u toku jednog citavog SP-a usao dva puta po 20 sekundi u igru isto ima osvojeno zlato na SP, kao onaj koji je svako utakmicu preneo na svojim ledjima. Djordjevic ima mnogo vise onih odlucujucih momenata, kada je on iscupao utakmicu.
Nego, ne rece mi za Divca i ovo sto ja tvrdim, da su postojali/postoje mnogi centri koji su (bili) bolji od njega. Sta mislis ti (i ostali naravno)?

od nasih centara koje sam gledao nije bio nijedan bolji od Divca
od evropskih u njegovo vreme samo je Sabonis bio ta klasa

od nasih centara koje sam gledao nije bio nijedan bolji od Divca
od evropskih u njegovo vreme samo je Sabonis bio ta klasa

I ja mislim tako. Krljali smo se uvek sa njim i Kurtinaitisom, Marculionisom i ekipom.
Ni u NBA nisam video mnogo onih koji su bolji od Divca. Hakim mi pada na pamet. Mozda Robinson. Dzabara nisam gledao, kazu da je on bio najjaci.

Dobro, i to sa titulama je relativno. Neki igrac, koji je u toku jednog citavog SP-a usao dva puta po 20 sekundi u igru isto ima osvojeno zlato na SP, kao onaj koji je svako utakmicu preneo na svojim ledjima. Djordjevic ima mnogo vise onih odlucujucih momenata, kada je on iscupao utakmicu.
Nego, ne rece mi za Divca i ovo sto ja tvrdim, da su postojali/postoje mnogi centri koji su (bili) bolji od njega. Sta mislis ti (i ostali naravno)?

Cosic je bio mnogo bolji centar od njega.........Mnogo bolje tehnike, sjajnog pregleda igre, izuzetne koordinacije pokreta......Bas sve je imao.....
Secam se nekih njegovih utakmica u Zadru, vec pri kraju karijere, kada je odmah posle prevodjenja lopte od strane beka, izlazio na vrh reketa, i organizovao napad kao plej......To ni danas ne mozes videti na parketima.......

@Crni, ne mogu da razumem zasto toliko istices Danilovica? Super igrac svakako, ali je on u generaciji ipak bio losiji, usudjujem se da kazem i dosta losiji, od Djordjevica, Divca i Bodiroge. Ova trojica igraca imaju najvise SRCA i najvise vole da igraju za svoju zemlju (za razliku od Peje koga bas zabole). Bodiroga i Divac su najkompletniji. Divac kao pokretan centar, umeo i trojku da, dobar sut, odlican pregled igre, asistencije, i naravno, nezaboravni horog! Bodiroga je mogao da igra prakticno sve pozicije, i tu prestaje dalja prica. Ali onaj dribling protiv Entonija je bilo nesto savrseno.

@Crni, ne mogu da razumem zasto toliko istices Danilovica? Super igrac svakako, ali je on u generaciji ipak bio losiji, usudjujem se da kazem i dosta losiji, od Djordjevica, Divca i Bodiroge. Ova trojica igraca imaju najvise SRCA i najvise vole da igraju za svoju zemlju (za razliku od Peje koga bas zabole). Bodiroga i Divac su najkompletniji. Divac kao pokretan centar, umeo i trojku da, dobar sut, odlican pregled igre, asistencije, i naravno, nezaboravni horog! Bodiroga je mogao da igra prakticno sve pozicije, i tu prestaje dalja prica. Ali onaj dribling protiv Entonija je bilo nesto savrseno.

zato sto ga ja najvise gotivim kao igraca :lol: i zato sto je bio komletan, imao je sve
po cemu je on bio losiji od Djordjevica? ko je bio MVP F4 u Istambulu?
opet, bio je najbolji i u Kinderu 98. kad su postali prvaci Evrope
fantastican igrac, naravno to je bio i Djordjevic, ali po meni Danilovic za nokat bolji :D

Divac je odlican, ja samo pokusavam da shvatim da li si rekao da je bolji od Dzabara, Seka, Robinsona, Olajdzuvona, Juinga...To je malo nerealno, zar ne?

Ja vec rekoh da mogu da ga poredim iskljucivo sa onim igracima, koje sam gledao! Dzabara sam spomenuo, sta se za njega kaze itd. Shaq? Taj loptu ne zna da povede tri koraka. Koji su njegovi kvaliteti sem sto je gromada hranjena ko zna cime kad je bio klinac? Sa takvim predispozicijama moze svako da primi loptu pod kosem, razgura sve oko sebe i zakuca i da po 30 poena na svakoj utakmici. Jos kad se svaki napad igra preko njega (kao sto je cesto bio slucaj u njegovoj karijeri), sudije sviraju u tvoju korist, na konju si... Robinsona sam spomenuo isto. On je ipak na visem levelu u poredjenju sa Sekijem. Odlican centar. Hakim...mozda najbolji od nabrojanih. Juing? Nije bio los, daleko od toga, ali nije ta klasa kao Robinson i Hakim.
Za Divca kazu da je najpotcenjeniji centar, koji je igrao u NBA. Isto kazu i za Pipena na njegovoj poziciji. Ja se sa obe teorije slazem!

Zaista s tim ne mogu da se slozim. Mnogo je bilo centara koji su bolji od Divca, pogotovo u njegovo vreme (sad vise i nema toliko dominantnih). Divac je genijalan igrac, ali mislim da preterujes. On je, cini mi se, posle ruki sezone, samo jednom igrao na ol staru. Po tome ispada da je i prosecni Dzermej O Nil bolji od njega. Sto se tice nabrojanih, zaboravio sam i Morninga da napomenem.

Pa ajde onda nabroj te silne, koji su bili bolji od njega. :roll:

All-star je merilo da li je neko bolji od ostalih??? Taj americki cirkus, sa sve sistemom glasanja, je u blagu ruku smesan. Da ne pricam o tome koliki hendikep generalno imaju stranci u NBA i koliko vise moraju da se dokazuju da bi bili priznati kao dobri kosarkasi. :rtfm:

Pa ajde onda nabroj te silne, koji su bili bolji od njega. :roll:

All-star je merilo da li je neko bolji od ostalih??? Taj americki cirkus, sa sve sistemom glasanja, je u blagu ruku smesan. Da ne pricam o tome koliki hendikep generalno imaju stranci u NBA i koliko vise moraju da se dokazuju da bi bili priznati kao dobri kosarkasi. :rtfm:

I na temi o fudbalu i ovde vidim da imasnesto protiv crnaca i Amerikanaca. Kakav cirkus? Kako pratis nesto za sta kazes da je cirkus?? Sistem glasanja je najpravedniji, jer glasaju treneri (pricam za rezerve). Znaci, Divca treneri cene taman toliko da je igrao jednom tamo. Divac je po ucinku negde u ravni sa Smitsom iz Indijane i Mutombom, s tim sto je Mutombo bio zakon za odbranu.

Poslednja izmena:

Back