Quantcast

Naš najbolji košarkaš svih vremena

Najbolji je...

• Vlade Divac

• Predrag Stojaković

• Aleksandar Đorđević

• Dejan Bodiroga

• Predrag Danilović

• Nije na spisku

• Vlade Divac

• Predrag Stojaković

• Aleksandar Đorđević

• Dejan Bodiroga

• Predrag Danilović

• Nije na spisku

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.917
Da, ovde je prica o najboljem srpskom kosarkasu svih vremena, pa makar taj odigrao samo jednu utakmicu za reprezentaciju

Sa kosarkaskih kvaliteta predjose ljudi na politiku

Dobro je to sto kod nas postoji ova diskusija, recimo kod svih drugih naroda oni ko iz topa mogu da kazu ko je najbolji svih vremena

Hrvati - Petrovic
Litvanci - Sabonis
Spanci - Gasol

itd

Mi smo imali toliko vrhunskih igraca da evo diskutujemo ko je najbolji, i to je dobra stvar

Evo ja da promenim temu - najbolja nasa petorka svih vremena

5. Divac (Krstic)
4. Paspalj ?
3. Stojakovic (Dalipagic)
2. Bodiroga (Danilovic)
1. Djordjevic (Teodosic)

Mislim da nam je samo pozicija 4. malo diskutabilna, a i oko drugog centra, Krstic ili Tomasevic

Poslednja izmena:

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.276
Naravno da ovo za hrvate nije tacno.
Najveci broj hrvata koji poznaju kosarku, ce na pitanje o najboljem kosarkasu kao iz topa reci Cosic, pa tek onda Drazen, a siguran sam da u Dalmaciji kolo ispred Drazena vodi i Kukoc.
Takodje kod Litvanaca ce mnogo njih reci Marculjonis.

A sto se nase petorke tice tu je manje vise jasno

1 Djordjevic, Slavnic(Teodosic tek treba da zasluzi)
2 Kicanovic, Simonovic
3 Bodiroga, Stojakovic
4 Dalipagic Paspalj
5 Divac, Rebraca

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.276
Zar nam je Divac najbolji centar? Napljuva ga, ja pomislih da je Glintić za njega pojam, kad ga eto kao prva opcija za centra. ;)

Računajući one koje sam gledao prva petorka je petorka sa EP 95: Đorđević, Danilović, Bodiroga, Savić, Divac.
To je verovatno i bilo najjače EP ikada.
Sta da se radi kad nemamo bolje?
Centri su ostali sa "druge strane"....
Kao sto su njima (hrvatima) sa pogresne strane "ostali" plejmejkeri.

Dragon~Reborn

Iskusan
Poruka
5.780

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.276

Lanselot

Elita
Poruka
18.962
Najuspesniji nas kosarkas je pedja stojakovic , da li je najbolji hm mozda , mada tesko je to porediti ...Da nije bilo onog preloma noge posle kojeg je mnogo izgubio na agilnosti i prodoru , ali opet postao po meni odmah iza novitckog sto se tice Eu igraca .

Svakako jedan od najboljih iz evrope svih vremena jeste ...Najuspesniji kosarkas sa ovih prostora u Nba , najbolji srelac , prvi evropljanin koji je pobedio na all star vikendu i msm jedini igrac iz ovog dela evrope koji je 3 puta ucestvovao na all star utakmici , kandidat za mvp jedne sezone , jedan od najboljih trojkasa svih vremena itd....

Zasigurno visoko rangiran i kod nas i u evropi ...Licno smatram ludackim kada neko poredi njega i Kukoca , svaka cast kukocu , ali brojke govore da to poredjenje nema realnog osnova .

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Pistol pit jedan pomalo zaboravljen igrac , Srbin po nacionalnosti , najbolji koledz igrac u istoriji i verovatno najbolji dribler i najstretniji igrac sa loptom : )

Steta pa je imao pomalo nesrecnu sudninu , ali svakako jedan od najvecih .

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.857
Po meni od kad je pratim kosarku , a to je tamo od Atine 95. pa na ovamo, imali smo gomilu vrhunskih igraca, ali ako bi morao bas jednog da izdvojim onda Dejan Bodiroga, stvarno je umetnik koga je bilo pravo uzivanje gledati sa loptom.

Sad ako bi mogao individualno da izdvojim igrace po kategorijama , onda :

tehnika i mozak : Dejan Bodiroga

kosgeter i suter : Pedja Stojakovic

asistent : Milos Teodosic

bloker i defanzivac : Zeljko Rebraca

Poruka
8.355
i Bodiroga je bio veliki šuter, kad god je bilo kritično, sve lopte su išle uglavnom na njega, kako u reprezentaciji, tako i u klubovima...gdje god je igra, bio je vođa...

- - - - - - - - - -

Jokić je izgleda veći potencijal od Divca. Igrač za 20ak poena po meču. Divac nije bio tako dobar poenter. S druge strane čini mi se da je bio bolji u odbrani.
veći, a već i sad kao klinjo igra na njegovom nivou, pa čak i bolje...a i okretniji je od Divca...

- - - - - - - - - -

nije više 20-ak, sad je već tridesetak...:lol:

Truman

Veoma poznat
Poruka
14.848
Hehe, da. Definitivno veći potencijal od Divca. Samo je pitanje koliko će da se razvije. Ako ostvari svoj pun potencijal ulazi u top 5 najboljih naših igrača ipak. Mi što pratimo košarku od devedesetih ne znamo kako je recimo Kićanović igrao...verujem po tome što sam čitao da je uz Stojakovića i Bodirogu jedan od naših najboljih igrača ikad.