Narod Melhisedekov?

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Melhisedek (Blagi Car) bijase svestenik Boga Visnjega u Jevusu, potonjem Jerusalimu i to u vrijeme kad Jevreji bijahu u tijelu praoca svog Avrama. I tako svi usvojise laz da su Jevreji prvi izabrani narod Bozji!

Ko je Bio Melhisedek i kojem narodu je pripadao? O Melhisedeku se nista ne zna, ili je namjerno sve izbrisano.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
ako nekoga zanima vise o pogledima na Melhisedeka u judeo-hriscanskoj tradiciji i raznim misljenjima o njemu:

Melchizedek Tradition in Jewish and Eastern Christian Environments:
Melchizedek in the MT, LXX, and the NT (Joseph A. Fitzmyer). - http://www.bsw.org/?l=71811&a=Ani01.html
Melchizedek: Gen 14, 17-20 in the Targums, in Rabbinic and Early Christian Literature (Martin McNamara). - http://www.bsw.org/?l=71811&a=Comm01.html
The Heir of Righteousness and the King of Righteousness (Andrei Orlov) pdf - http://jts.oxfordjournals.org/cgi/reprint/58/1/45?ijkey=c9zZNzBnzJiHUJl&keytype=ref
Melchizedek, Michael, and War in Heaven (James R. Davila). - http://www.st-andrews.ac.uk/~www_sd/med_melchizedek_art.html
Melchizedek: A Model of Union of Kingship and Priesthood (Israel Knohl). - http://orion.mscc.huji.ac.il/symposiums/9th/papers/KnohlAbstract.html
Melchizedek as a Divine Mediator (James R. Davila). - http://www.st-andrews.ac.uk/~www_sd/med_melchizedek.html
Melchizedek Legend of 2 (Slavonic) Enoch (Andrei Orlov). - http://www.marquette.edu/maqom/melchizedek.htm

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Melhisedek (Blagi Car) bijase svestenik Boga Visnjega u Jevusu, potonjem Jerusalimu i to u vrijeme kad Jevreji bijahu u tijelu praoca svog Avrama. I tako svi usvojise laz da su Jevreji prvi izabrani narod Bozji!

Ko je Bio Melhisedek i kojem narodu je pripadao? O Melhisedeku se nista ne zna, ili je namjerno sve izbrisano.

Interesantno da Melizedek je bio u dobrim odnosima s Sodomom i Gomorom.
Kad je Abraham vratio opljačkani pljen iz Sodome i Gomore Melisedek se pojavio da zahvali na hrabrom postupku Abrahama koji nije uzeo ništa od plijena već je vratio vlasnicima .
Znači da Melizedek nema veze s Jahvo i njegovim odabranim narodom to si vrlo dobro skontao Hrastovniče.
Budem ti kad se vratim kući poslao jedan tekst iz 2 st koji pokazuje da Melizedek nije ništ drugo nego Spasitelj koji je oduvjek na zemlji bez smrti .

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.839
Interesantno da Melizedek je bio u dobrim odnosima s Sodomom i Gomorom.
Kad je Abraham vratio opljačkani pljen iz Sodome i Gomore Melisedek se pojavio da zahvali na hrabrom postupku Abrahama koji nije uzeo ništa od plijena već je vratio vlasnicima .
Znači da Melizedek nema veze s Jahvo i njegovim odabranim narodom to si vrlo dobro skontao Hrastovniče.
Budem ti kad se vratim kući poslao jedan tekst iz 2 st koji pokazuje da Melizedek nije ništ drugo nego Spasitelj koji je oduvjek na zemlji bez smrti .

Onda je on i SADA na zemlji u tijelu. Što nam se onda ne pokaže i ne uspostavi tisućljetno kraljevstvo??? :dontunderstand:

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Onda je on i SADA na zemlji u tijelu. Što nam se onda ne pokaže i ne uspostavi tisućljetno kraljevstvo??? :dontunderstand:

Zašto uopće meni se ti obraćaš??
Nisi si li nedavno se ismijavao Filipovom evanđelju??
Pa nastavi i dalje .
I tako bi se smijao i o Melkiezedeku što imam za reći.
Misli sam glavom,ne pitaj mene.

Ja ću samo postaviti tekstove koje imam i nešto iz NZ iz kojeg mogu zaključiti mnogo oni koji to i zaista žele.
Kad se vratim s terena ubacujem,nisu mi sad pri ruci.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312

Za početak evo iz biblije malo asocijacija za zaključak!!
Poslije ću tekst cijeli iz Enoha Slavonic ubaciti.

Psalm 76
1 Objavio se Bog u Judeji; veliko je ime njegovo u Izraelu.
U Salemu je šator njegov, na Sionu je prebivalište njegovo

Postanak 14
18 I Melkizedek, kralj salemski, donese kruh i vino, on je bio svećenik Boga svevišnjega;
19 I blagoslovi Abrama i reče: "Blagoslovljen da si, Abrame, od Boga svevišnjega, Stvoritelja neba i zemlje!

Hebrejima 7
1 Jer ovaj Melkizedek, kralj Salemski, svećenik Boga svevišnjega, koji srete Abrahama, kad se vraćao nadvladavši kraljeve, i blagoslovi ga;
2 Kojemu Abraham i desetinu dade od svega. Njegovo dakle ime najprije znači kralj pravde, a potom i kralj Salemski, t. j. kralj mira;
3 Bez oca, bez majke, bez rodoslovlja, nemajući ni početka danima, ni svršetka životu, a sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik dovijeka.

26 Jer takav nam je trebao da bude veliki svećenik: svet, nevin, neokaljan, odvojen od grješnika i uzvišen nad nebesa; 27 Koji ne treba svaki dan, kao veliki svećenici, najprije za svoje grijehe žrtve prinositi, zatim za narodne; jer je ovo učinio jednom, kada je sam sebe prinio.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312

evo zadnji dio iz Enoha

Oni dadoše [...] riječi njihove [...] i rekoše mi, [... Melkisedek, Svećenice]
Boga [Preuzvišenog ... oni] progovoriše kao da [... njihovih] usta
[...] u Svekolikost [...] na krivi put [...] 20 s njegovim [...] štovanjem
[i...] vjerom [i...] molitvama njegovim. I [...] oni koji [su njegovi...] prvo
[...]. Oni nisu marili da je [svećenička služba] koju obavljaš, [koja]
je od [... u] savjetima [...] Sotone [...] žrtva [...] nauci njegovi [...] ovoga
eona [... koji] postoji [u...] vodi [na stranputicu ...] 21 i neki [...] dao
ih [... i] trinaest [...] 22 bacio [ga ... kako bi] mogao [... jer] smjesta [...
pomoću ... na tlu]. [... (str. 23 nedostaje gotovo u potpunosti) 24 koji je
iznad ...] 25 mene. I [...] vi ste udarili na me, i bacili me, [...] truplo. I
[na križ ste me pribili], od treće ure [na večer Sabata], do [devete ure]. I
nakon [svega ovog ja ustadoh] iz [mrtvih ...], izađoh iz [...] u mene. [...]
moje oči [vidješe ... nisu] nikoga pronašle [...] 26 [me] pozdravi [...]. I
rekoše mi, "Budi [jak, Melkisedek], uzvišeni [Visoki svećenice] Boga
[Preuzvišenog, jer arhonti], koji [su neprijatelji] tvoji, prouzročiše rat; ti
si ih [nadvladao, i] oni nisu nadvladali tobom], izdržao si, i uništio neprijatelje
svoje [...] njihovih [...] počivat će, u bilo kojem [...] koje je živo
(i) sveto [... oni koji] su se digli protiv njega u [...] tijelu.
[... 27 sa] žrtvama] čineći ono što je dobro, postom posteći.
Ova otkrivenja ne otkrij nikome tko je u tijelu, budući da su ona bestjelesna,
osim ako ti ne bude otkriveno (da tako učiniš)."
I kako su braća koja pripadaju naraštaju života ovo izrekla, bijahu
uznesena (do onih predjela koji su) iznad svih nebesa. Amen.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.