Narkomanija gora od svegay

Najgore od svega je što država troši pare na lečenje i rehabilitaciju narkomana po raznim klinikama i centrima. Ne vidim ni jedan razlog da se i jedan dinar potroši na lečenje onih koji su sami, svesno uništili svoj život, i život svoje nejbliže okoline, a bili su svesni svih posledica koje dolaze! Uzaludno trošenje narodnih para

Ne nužno, ali lako dolazi u takvu situaciju ako se ne "skine"

Тачно. Лако се долази у такву ситуацију, али и то је ствар избора, као у осталом и конзумација наркотика...

Jedan bivsi drugar a za drugog zvao policiju...nasli mu heroin....

Е је*ига... Па добро онда, шта да ти кажем... Него, види, то су ликови на допу... Није доп једина дрога... Оно...

U nekim fazama ne ali kad tad da.
U pocetku malo pa sve vise.

Кад-тад - свакако, ако се навуку на доп...

Тачно. Лако се долази у такву ситуацију, али и то је ствар избора, као у осталом и конзумација наркотика...

Е је*ига... Па добро онда, шта да ти кажем... Него, види, то су ликови на допу... Није доп једина дрога... Оно...

Кад-тад - свакако, ако се навуку на доп...

Svaka droga pravi losijeg i ne kvalitetnijeg coveka od konzumenta.
Znaci utice losije na okolinu.....zao mi je

Sto je premesteno kada je narkomanija politicka tema???

Није политичка тема, и треба да буде премештено, али не на Београд... :dash: Ово је за пдф здравље, људи...

Da. Fizicki, psihicki ili materijalno.

Прво и треће не мора да значи, а ово друго... Па сад'... Је*ига, да... Али психички да угрожавају своје могу а често и раде људи који се не дрогирају...

Svaka droga pravi losijeg i ne kvalitetnijeg coveka od konzumenta.

Грешиш. Алкохол је дрога. Трава исто. Не видим зашто сам лошији човек јер сам са ортацима попио које пиво и попушио џоинт? Илити што каже 2pac: " But am I less holy
'cause I choose to puff a blunt and drink a beer with my homies? "

Грешиш. Алкохол је дрога. Трава исто. Не видим зашто сам лошији човек јер сам са ортацима попио које пиво и попушио џоинт? Илити што каже 2pac: " But am I less holy
'cause I choose to puff a blunt and drink a beer with my homies? "

Sve zavisi .
Nije lose kad si mlad i nemas odgovornost ali ako imas zenu decu.....ujutro si mamuran .....gubis dan ...tvoji gube deo vremena sa tobom.
Moze ponekad nemam nista protiv........

Kako nije politicka tema kada samo drzava moze da resava to pitanje.
Politika jedne zamlje nije vezana samo za nacionalna pitanja kao sto se to ovde misli.
Ima i ekonomije i zdravlja i zastite okoline i policije.....

ОК, да, слажем се... Везана је и за политику, економију итд... Ја кажем да би прикладно било здравље... Али Београд? :confused:

Прво и треће не мора да значи, а ово друго... Па сад'... Је*ига, да... Али психички да угрожавају своје могу а често и раде људи који се не дрогирају...

Mogu i obični ljudi da ugrožavaju druge, naravno, ali koliko je procenat u celokupnoj populaciji.... A narkomani, e to je druga priča, gotovo svaki koji zagazi malo više ugroziće svoju najbližu okolnu

Mogu i obični ljudi da ugrožavaju druge, naravno, ali koliko je procenat u celokupnoj populaciji.... A narkomani, e to je druga priča, gotovo svaki koji zagazi malo više ugroziće svoju najbližu okolnu

Да, истина, само што ће те наркоман мање угрозити него стр8 лопов... Наркоман мора да дела одмах... Па нема времена да развије план за акцију... Него по принципу дај шта даш... Може да ти дигне неку ситнину, до пар хиљада и то је то... Док ће обичан лопов са друге стране да се припреми полако, добро да промисли, а онда ће ти узети све што имаш...

Да, истина, само што ће те наркоман мање угрозити него стр8 лопов... Наркоман мора да дела одмах... Па нема времена да развије план за акцију... Него по принципу дај шта даш... Може да ти дигне неку ситнину, до пар хиљада и то је то... Док ће обичан лопов са друге стране да се припреми полако, добро да промисли, а онда ће ти узети све што имаш...

nisi u pravu- policija upozorava bas na zavisnike: ako vas pljacka... uvek imajte neki novac u prodavnici da date da vam nebi ...

meni su( kao i deci) nark dragi( poput lika iz "vratice se rode"), ali ne treba nipodastavati problem

nisi u pravu- policija upozorava bas na zavisnike: ako vas pljacka... uvek imajte neki novac u prodavnici da date da vam nebi ...

meni su( kao i deci) nark dragi( poput lika iz "vratice se rode"), ali ne treba nipodastavati problem

Хм, да, али ако имаш хиљаду динара да му даш, то је довољно да се уради... Али шта када ти у продавницу или где год упадне неко ко се не дрогира, и жели да ти узме све? Паре из касе, паре из џепова, ланчић са врата и робу са рафова... Шта каже полиција, како у таквој ситуацији поступити?

Хм, да, али ако имаш хиљаду динара да му даш, то је довољно да се уради... Али шта када ти у продавницу или где год упадне неко ко се не дрогира, и жели да ти узме све? Паре из касе, паре из џепова, ланчић са врата и робу са рафова... Шта каже полиција, како у таквој ситуацији поступити?
u kraju u zarkovu u roku od par meseci su opljackane prodavnica( upucan vlasnik), posta, ordinacija( 15m raspon) policija je savetovala da se drzi uvek neka suma zato sto postoji mogucnost ttp od strane neuracunjivih lica.
ne razumem se u pol. metode, samo prenosim

u kraju u zarkovu u roku od par meseci su opljackane prodavnica, posta, ordinacija( 15m raspon) policija je savetovala da se drzi uvek neka suma zato sto postoji mogucnost ttp od strane neuracunjivih lica.
ne razumem se u pol. metode, samo prenosim

Ма ок, тачно је то... Мислим ттп... Може да буде и сакаћење, убиство итд... Али кажем ти... Њима је довољно дати било шта... А шта са онима који не прихватају било шта, већ хоће све?

Gotovo nemoguće je utvrditi broj zavisnika od kokaina, a prema evidenciji Gradskog zavoda za zaštitu zdravlja, na svakih hiljadu stanovnika u Beogradu dolaze četiri registrovana narkomana, piše sutrašnja "Politika".

Na neslavnoj sceni narkotika u našoj zemlji vladaju ekstazi - psihoaktivni "koktel" amfetamina i LSD-a, i "skank" - genetski modifikovana marihuana nove generacije koja izaziva halucinogena dejstva.

Primarijus dr Aleksandar Ramah, naš renomirani psihijatar i dobar poznavalac prilika na narko-sceni Beograda, rekao je da je pre samo nekoliko godina svaki trideseti pacijent dolazio na lečenje zbog razvijene zavisnosti od kokaina, a danas je svaki treći pacijent "navučen" na beli prah.

Istraživanje Evropske agencije za rekonstrukciju, koje je 2006. godine sprovedeno na uzorku od 3.000 učenika drugog razreda srednjih škola u Beogradu, Novom Sadu i Nišu, pokazalo je da svaka peta tinejdžerka tog uzrasta zloupotrebljava sedative, odnosno da 13 odsto učenika uživa u dimu marihuane.

Podaci iz ove studije govore da oko tri odsto srednjoškolaca koristi tablete ekstazija.

Ramah se slaže da je marihuana i dalje najraširenija ilegalna droga u našoj zemlji i prva "karta" s kojom se putuje u izmenjenu realnost, kao i da više od 90 odsto onih koji koriste narkotike, ulazi u začarani krug droge na prelazu iz osnovne u srednju školu.

"Gram marihuane staje izmedju pet i deset evra, a od te količine mogu da se naprave tri do četiri džointa. Medjutim, veliki problem predstavlja činjenica što više od 80 odsto mladih veruje da je to laka, neškodljiva i prirodna droga, koja je čak legalizovana u Holandiji".

"Genetski modifikovana marihuana - „skank”, koja je pre nekoliko godina ušetala na naše tržište, ima veći procenat THC (tetra-hidro-kanabiola) i izraženije psihotične efekte. U Londonu je čak zabeleženo nekoliko ubistava koja su počinjena pod halucinogenim dejstvom skanka", upozorava dr Ramah.

Uz marihuanu, sintetički narkotici i dalje uživaju status najpopularnijih droga, a "ekstazi" pilule - hemijska maskota generacije koja je odrastala tokom devedesetih, zadržale su status najpopularnijih "vikend droga" današnjih tinejdžera, navodi "Politika".

Ма ок, тачно је то... Мислим ттп... Може да буде и сакаћење, убиство итд... Али кажем ти... Њима је довољно дати било шта... А шта са онима који не прихватају било шта, већ хоће све?

cini mi se da policija upozorava da je veca mogucnost tragicnog ishoda sa neuracunjivim licima... a sada, budala na svakom cosku

Slazem se! Ja vec odavno govorim da su narkomani, alkoholicari, kockari i kriminalci neuporedivo veci problem naseg drustva od homoseksualaca, ali jos nikad nisam cuo da njih treba tuci. Narkomani, alkoholicari, kockari i kriminalci ne samo da unistavaju svoje zivote, vec i zivote svojih bliznjih, dok s druge strane homoseksualci ne diraju nikoga. Brate, sta mi ima da glumimo neke moraliste i hriscane? Zivi svoj zivot i ne diraj druge! Sto se mene tice, svako moze da bude sta hoce sve dok ne ugrozava nekog drugog. Po meni su od homoseksualaca gori i opasniji ljudi ti koji javno govore kako ce ici da ''pedere oderu od batina''. Onda meni ti moralisti kazu:''Pa vidis sta ti ****** rade? Usvajaju djecu!'' A ja im kazem:''Pa nisu tu ****** krivi, nego drzava koja im to dopusta. Ako cete vec nekoga da bijete, onda tucite svoje poslanike!''
Da rezemiram: Ne podrzavam gej populaciju, ali je ni osudjujem sve dok nekoga ne ugroze. Bas me briga da li je neko *****, lezbejka, pop, navijac Zvezde, akademik, slikar...samo me nemoj dirati, neci ni ja tebe!

Ili ne razmisljas ili nemas cime da razmisljas...unapred se izvinjavam ako sam malo ostara.
Ali druskane, ****** u ovoj zemlji tj. u ovom gradu, vec deset godina imaju gej klubove koji nikada koliko ja znam nisu bili kamenovani ili tako nesto. Dakle, oni u ovom gradu zive najnormalnije, sa par strana sam cula kako postoje ti ****** koji su u radnom odnosu i sasvim se slobodno izjasnjavaju ko su i sta su. Znaci ne vidim da su oni uopste ugrozeni.
Parada? to je samo cikanje nas normalnih i nista drugo. Zasto parada? sta kao fol oni su ugrozeni? Pa samo jednu jedinu stvar nemaju a to je mogucnost da usvajaju decu. E za to se oni bore.

Parada? to je samo cikanje nas normalnih i nista drugo. Zasto parada? sta kao fol oni su ugrozeni? Pa samo jednu jedinu stvar nemaju a to je mogucnost da usvajaju decu. E za to se oni bore.[/QUOTE]

Vrlo moguce nisam tako razmisljao.
Decu im definitivno ne treba dati.
Sve jedno narkomani su gori..............

Back