Narkoman zaražen hepatitisom odgrizao uši dvojici mladića

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Đorđe Stanojević (38) iz Lazarevca je u nedelju je dvojici svojih sugrađana, Nemanji Vučiću (21) i Nemanji Jeremiću (18) odgrizao uši! Prema nezvaničnim informacijama Stanojević, inače lečeni narkoman, boluje od hepatitisa C.

U razmaku od samo pola sata, kako prenosi dnenvi list “Alo”, najverovatnije u stanju apstinencijalne krize, Stanojević je uspeo da izujeda dvojicu momaka koje do tada nije poznavao. I dok je prodavac lubenica Nemanja Jeremić uz pomoć svog gazde uspeo nekako da se otrgne iz čeljusti napadača, Vučić je imao manje sreće.

On je s devojkom sedeo u kafiću koji se nalazi u strogom centru Lazarevca i jeo pljeskavicu kada im je prišao Stanojević u želji da se navodno pozdravi. Ali, umesto pozdrava on je nesrećnog momka skopao za glavu, privukao i odgrizao polovinu levog uveta, koju je na kraju ispljunuo na trotoar!

- Bio sam u šoku dok mi je iz rane bukvalno liptala krv. U opštoj gužvi koja je nastala trebalo mi je nekoliko minuta da pronađem komadić uveta. Onako krvav, s velikim bolovima i s parčetom svog uveta u rukama uleteo sam u dom zdravlja, gde su mi lekari ukazali prvu pomoć – prepričava Vučić događaj od nedelje po podne kada je vozilom Hitne zajedno s Jeremićem prebačen u beogradski Urgentni centar.

Vučić je do bolnice u Beogradu deo odgrizenog uveta, potopljenog u medicinski rastvor, odneo u plastičnoj kesi da bi ga hirurzi kasnije prišili na mesto odakle ga je, pre toga, “lazarevački kanibal” otkinuo zubima. Jeremić je imao više sreće, pa je sa dvadesetak šavova pušten na kućno lečenje. Ipak, tu se nisu završile muke nesrećnih tinejdžera jer su u bolnici saznali da napadač boluje od hepatitisa C.

- Krv smo zbog toga već dali na analizu i od tada ne mogu da spavam. Razmišljam šta ću i kako ću ako budem zaražen. Moja majka, kao uostalom i čitav grad, ljuti su na lazarevačku policiju, ali i ceo društveni sistem koji je omogućio da se neuračunljivi narkoman nađe na slobodi. Kada je moja mama zbog toga napala policiju ispred lazarevačkog doma zdravlja, oni su joj pretili hapšenjem – usplahireno priča Jeremić, koji nosi čalmu oko glave i još uzima lekove za smirenje.

Policija je odmah u nedelju uveče uhapsila “lazarevačkog kanibala” i on se sve do utorka popodne nalazio u pritovoru, kada je prebačen u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu. On je, kao dugogodišnji narkoman, imao izrečenu meru kućnog lečenja, ali je posle napada taj uslov prekršen, pa će njegov dalji oporavak biti nastavljen u zatvorskoj bolnici. Inače, ovo nije njegov prvi kanibalistički napad jer je pre desetak godina jednom čoveku u kafani odgrizao nos!

http://www.telegraf.rs/vesti/294294...azen-hepatitisom-odgrizao-usi-dvojici-mladica
 
izgleda a je ona droga od koje se narkomani pretvaraju u kanibale stigla i u srbiju....uzas.

Ne mora da znači da je to, čak ni ne verujem da je to.
Heroinski zavisnici u Srbiji su pronašli drugi način da zadovolje zavisnost, jeftiniji, ali gori - čaj od čaura maka. Kakvu to krizu daje, ne možeš ni da zamisliš. Pretvara ljude u zveri, u bukvalnom smislu. Heroinska kriza, ma kako gadna bila, nije takva kao od ovoga, ovo je tiha jeza... :sad2:
Tako da pretpostavljam da je to u pitanju, mada, naravno, može biti i da grešim.
 
znas li ti da su nase babe , ili prababe davale caj od maka bebama koje su se cesto budile nocu?
elem mislim da gresis, jer je heroin sinteticka droga, a caj od maka je prirodan, te mislim da je zavisnost veca kod heroina, i da su i krize gore. ne mogu da tvrdim....

Znam, ali nije to isto. Heroin se dobija od nezrelih čaura maka. Kada sazru, dobijemo onaj mak od koga pravimo štrudle i ostalo.
Sve zavisi u kojoj fazi zrenja je čaura.

Osim toga, veruj mi na reč - ne grešim. Imala sam, na žalost, prilike videti i jednu i drugu zavisnost, i jednu i drugu krizu - zato i znam o čemu pričam :( Kada se navuku na čaj, postaju potpuno neuračunljivi. Da bi se skinuli, detoksikovali, vraćaju se na heroin, jer sa tog čaja nema skidanja skoro uopšte :(
 
opijum od kojeg se dobija heroin mora da prodje hemijske procese kako bi sestvorila ova droga. caj koji se spravlja od caura je isti caj koji su babe koristile za bebe, isto se spravljao od makovih caura. tako da je to jeftinija varijanta gde ne verujem da mozes izvuci sirovi opijum cistim kuvanjem na 100c.
mozda i ja gresim.
mislim da oni caj od maka koriste bas u situacijama kada nemaju para da kupe heroin, ap ajde daj sta das, ali verujem da bi u tom trenutku radije posegnuli za spricem i da ih caj od maka ne radi kao heroin. ntakodje heroin je najmanje heroin, ima tu svega i svacega, pa opet ta mala doza heroina je dovoljna da izazove zavisnost, ili je sve u psihi :think:
 
opijum od kojeg se dobija heroin mora da prodje hemijske procese kako bi sestvorila ova droga. caj koji se spravlja od caura je isti caj koji su babe koristile za bebe, isto se spravljao od makovih caura. tako da je to jeftinija varijanta gde ne verujem da mozes izvuci sirovi opijum cistim kuvanjem na 100c.
mozda i ja gresim.
mislim da oni caj od maka koriste bas u situacijama kada nemaju para da kupe heroin, ap ajde daj sta das, ali verujem da bi u tom trenutku radije posegnuli za spricem i da ih caj od maka ne radi kao heroin. ntakodje heroin je najmanje heroin, ima tu svega i svacega, pa opet ta mala doza heroina je dovoljna da izazove zavisnost, ili je sve u psihi :think:

Pa i nije opijum, nego drugi neki alkaloidi, valjda...Zato i jeste gora zavisnost i gora kriza od čaja, nego od heroina. Heroin je ipak koliko-toliko čista supstanca ( šta mu posle dodaju da dobiju na količini, to je druga priča ), ali suve čaure maka sadrže, pored opijuma i niz drugih alkaloida i supstanci koje nisu alkaloidi, nečistoće raznog porekla, a ne isključujem ni supstance raznorazne kojim se to sve prska.
A radi ih i gore od heroina, dosta gore, veruj. Nagledala sam se i jenog i drugog... :sad2:
Kriza je užas, bukvalno postaje zver, nekontrolisana. I od heroinske krize je slično, ali je ovo gore.
Zato i pretpotavljam da nije ta kanibal-droga u ovom slučaju ( ako tako nešto uopšte postoji :think: ), već čaj od maka.
 
znas li ti da su nase babe , ili prababe davale caj od maka bebama koje su se cesto budile nocu?elem mislim da gresis, jer je heroin sinteticka droga, a caj od maka je prirodan, te mislim da je zavisnost veca kod heroina, i da su i krize gore. ne mogu da tvrdim....
Мом оцу и његовој браћи и сестрама, као и многи салашари уосталом.
Не фали им ни очина.
 
Poslednja izmena:
Ne bi se placala, zaplene se nebi palile. Slican metod primenila je Holandija u vezi lake droge dozvoljavajuci upotrebu u barovima. Drzava je zaradila, ljudi koristili provereno a statisticki opao je broj uzivalaca.

Narkomana kad se registruje, skinuti sa zdravstvenog, terati na svakodnevne posete određenim licima za kontrolu, uvesti kazne ne samo za posedovanje već i kad se ustanovi da je neko drogioran, jer to automatski znači da je bio i u posedu... svaku analizu njima direktno naplatiti, a ako nemaju para na prinudni rad. Drastično povećati kazne za dilere i naravno, liberalizovati nošenje oružja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top