NARKO NACIJA Svako drugo dete u Srbiji zna gde da kupi drogu

Denacifikator88

Aktivan član
Poruka
1.590
Dve trećine mladih poznaje nekoga u svom neposrednom okruženju ko uzima narkotike, a više od polovine njih bilo je direktno ponuđeno nekom od droga, rezultati su istraživanja koje je sprovela Specijalna bolnica za bolesti zavisnosti “Vita” iz Novog Sada, tokom oktobra 2014.

Činjenica da je 52 odsto mladih u Novom Sadu reklo da im je droga bila direktno ponuđena pokazuje da su oni danas u značajnoj meri izloženi drogama, što povećava rizik od njihove zloupotrebe.

Gotovo polovina ispitanih - 45 odsto mladih, zna gde ili od koga može da se nabavi droga, dok je njih 16 odsto imalo iskustvo s nekim narkotikom, pokazuju rezulteti istraživanja urađenog na slučajnom uzorku od 400 mladih između 15 i 30 godina.

“Dostupnost psihoaktivnih supstanci mladima predstavlja jedan od najvećih generatora širenja zloupotrebe i problema zavisnosti”, ističe direktor te bolnice Milan Vlaisavljević, ocenjujući da su mladi, “na žalost, i dalje po ovom pitanju nedovoljno pripremljeni”.

Na to, kako je kazao, upućuju podaci da 71 odsto mladih deli drogu na lake i teške, dok njih 39 odsto ima pogrešnu ideju da je drogu moguće uzimati kontrolisano i u posebnim prilikama bez štetnih posledica.

- Ovakvi stavovi ukazuju na nedovoljnu kritičnost i distancu prema takozvanim ‘lakim’ drogama i u značajnoj meri povećavaju rizik za njihovu zloupotrebu - rekao je Vlaisavljević.

Prema istraživanju, 63 odsto mladih narkomaniju dozivljava kao izlečivu bolest, u većini slučajeva imaju nerealna očekivanja po pitanju načina rešavanja problema, a njih 54 odsto veruje da je za izlečenje dovoljna “samo čvrsta volja pojedinca”, bez stručne pomoći.

- Ovakav pristup isključuje proaktivan odnos mladih prema nekome ko je u problemu, jer se očekuje da ga ‘on sam reši’, što u većini slučajeva nije realno - ističe Vlaisavljević.

Istraživanja koja sprovodi ova bolnica pokazuju da se broj mladih koji u svom neposrednom okruženju imaju nekog ko zloupotrebljava drogu, s godinama povećava.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/507715/NARKO-NACIJA-Svako-drugo-dete-u-Srbiji-zna-gde-da-kupi-drogu
 
Denacifitikititator,kako god..Bi trebao znati da je u svakoj drzavi
na svetu ista prica ,toga je bilo i pre 50 god.Manje,ali bilo je.
Sad je vreme ekspanzije svega,i poenta je sada uciti decu sta je zlo.
Srbija nije nista veca narko nacija,od hrvatske,ili Austrije,Francuske ili Spanije...
Misliš:čija je budža veća ili manja? Kakve to ima veze?
Imamo problem da nam se deca i omladina truju tim govnima i da policija učestvuje u tome!
Država takođe! Sve sam Kosmajac majke im ga spalim!
 
I j sam u srednjoj skoli znao ko diluje pa mi nikada nije palo na pamet da kupim drogu.
I sad verovatno da pitam nekog, mocice da mi preporuci nekog ko zna nekog ko diluje drogu, tako da ko zeli da dodje do droge moze kako hoce.

Opet, mladi ne bi trebali da eksperimentisu sa time, ali da se zna ko je narkoman ko diler, zna se, pa makar iz price.
ne zalost temu posmatrate iz pogresnog ugla.Nije problem u mladima,problem je u policiji koja je daleko bolje obavestena ali je sa dilerima u talu,to je problem.Tako je to kada debeli krmak vodi policiju
 
У чему је проблем? На западу имамо државе у којима су наркотици легализовани, а имбецил назива Србе нарко нацијом :hahaha:

Приде што дрога стиже из монтенегра и аналбаније, шиптари доносе афган хорс а монтенегрини кокс, вутру сви доносе...
 
У чему је проблем? На западу имамо државе у којима су наркотици легализовани, а имбецил назива Србе нарко нацијом :hahaha:

Приде што дрога стиже из монтенегра и аналбаније, шиптари доносе афган хорс а монтенегрини кокс, вутру сви доносе...
Pa šta čekaš -dobro se uradi što pre...Još malo pa :"Brateeee mojne reči da si Srbin,a nisi urađen"...:sad2:
 
ne zalost temu posmatrate iz pogresnog ugla.Nije problem u mladima,problem je u policiji koja je daleko bolje obavestena ali je sa dilerima u talu,to je problem.Tako je to kada debeli krmak vodi policiju

To si u pravu, policija cuva takve i cak saradjuju sa njima, a toga ima i u srednjim skolama gde policajci jednostavno zazmure na to. Ali kako to uvek biva, riba smrdi od glave, tj. od vrha.
 
Misliš:čija je budža veća ili manja? Kakve to ima veze?
Imamo problem da nam se deca i omladina truju tim govnima i da policija učestvuje u tome!
Država takođe! Sve sam Kosmajac majke im ga spalim!

Truju se svi,u svakoj drzavi...Pojedinac ili grupa tu ne moze
nista,moze samo drzava ,koja je kako usla u to ,tako i da
izadje van svega i pocne 'apsiti.Napraviti poseban zatvor za vvece zverke.
Evo prsole godine su u Meksiku sirom drzave gradjani uzeli
artiljeriju (Bukvalno) u ruke i poceli isterivati i voditi rat sa narko kratelima,kad vec drzava nece
narod hoce,ali mi nismo Meksiko.I,sad treba uciniti sve da se stvari stave pod kontrolu.
Nista bolje nije u drzavama EU...Tamo cveta prica ,kao plod egzoticnih biljaka.
 
Bitno je da pojedinac ima volju i nema problema.Ja recimo NIKAD nisam probala nista hvala bogu i ne nameravam,i nikad nisam razumela one koji se drogiraju,Lepo neces i nikom nista.

pored dobre pice , dobrog vina i neke dobre klope , zaista neke stvari postaju previše nerazumljive normalnim ljudima .....čak ne razumem one koji zbog nekih 'velikih ' problema počnu sa glupostima .

Треба децу едуковати у школи о дрогама, правити трибине на којима ће им стручњаци и они који су се зајебали причати о штетности.

deci treba dovoditi okorele narkomane kad kriziraju , da se šetaju po hodnicima i da ih gledaju .....a preko razglasa da ide stalno jedna porika ...i vi ćete biti takvi ako se drogirate ....jednom nedeljnio dovoditi narkiće u krizi da drže predavanja jer predavanja stručnih osoba ne može da dočara svu lepotu tog sporta kao jedan krizirani narkić .

Sa druge strane , sve one male dilere angažovati na drušveno korisnom poslu ...recimo održavanje čistoće školskih dvorišta , da ih vide sva deca a i njihovi roditelji ...pa da ga vidim posle dal se može šetati bezbedno po ulici i qurčiti a da ne zaradi u roku od o'ma neke batine .
Velike dilere u zatvor , mada imam i nekih boljih rešenja .
 

Back
Top