Naprednjak pristao da ga prijave na lažnu adresu zbog izbora

RIA77

Veoma poznat
Poruka
12.600
Član Srpske napredne stranke Andreja Marinković u razgovoru za novine Nova kaže da je jedan od oko 3.000 građana koji su uoči izbora prijavljeni na lažne adrese u opštini Vračar.


Tvrdi i da je dve i po godine bio na ugovoru o privremenim i povremenim poslovima u ovoj opštini, kao i da mu je rečeno da ne mora da se pojavljuje na poslu, iako je sve vreme dobijao platu.

Kad su izbori završeni Marinković ostaje bez posla bez ikakvog objašnjenja i to ga je, kako kaže za naš list, navelo da o svemu javno progovori.

– Bio sam pobednik KUP Evrope i KUP Evropskih šampiona u atletici, učesnik Olimpijskih igara u Atlanti 1996, svojevremeno juniorski vicešampion Evrope u Beču, imam lepu sportsku karijeru. Radio sam u Crvenoj zvezdi kao sekretar i u marketingu ovog kluba, zatim u dve privatne kompanije kao menadžer, a onda i u Univerzitetskom sportskom savezu – počinje svoju ispovest Andreja Marinković.

Pre šest godina odlučuje da se priključi Srpskoj naprednoj stranci.

– Sve vreme sam u Opštinskom odboru SNS Vračar. Pre svega moram da kažem da sam se u stranku učlanio jer cenim predsednika Aleksandra Vučića, mislim da je on ceo svoj život posvetio borbi za bolju Srbiju i da je mnogo toga uradio od 2012. Moje mišljenje o njemu od tad do danas se nije promenilo, ali mislim da jedan broj funkcionera na lokalu radi protiv interesa stranke.


U SNS se nisam učlanio da bih dobio posao, jer sam tad bio zaposlen u Sportskom savezu. Jednostavno, zanima me politika. Bio sam i 2003. godine u Demokratskoj stranci u gradskom Odboru za sport. Imam dosta iskustva i hteo sam kroz svoj rad i angažovanje da napredujem u političkom smislu – kaže Marinković za Nova.rs.

Navodi i da je što se stranačkih obaveza tiče bio maksimalno angažovan.

– Na svim izborima sam skupljao sigurne glasove, najmanje 150 svaki put, što je na Vračaru izuzetno teško jer je to opština koja je više naklonjena demokratskoj opciji. Prisustvovao sam sastancima, išao na putovanja, na mitinge, obezbedio mnoge donacije, pomoć za decu bez roditeljskog staranja… – tvrdi Marinković.


Posao na papiru​

Nakon afere “Univerzijada” dolazi do krupnih promena u Sportskom savezu i tada ostaje bez posla.

– Neko vreme sam bio nezaposlen, a onda preko stranke dobijam posao u opštini Vračar. Ja sam ekonomista po struci i imam lepu sportsku karijeru i mislio sam da će to biti neki posao gde ću svojim znanjem moći da doprinesem, ali nije bilo tako – kaže Marinković.

U opštini Vračar je radio dve i po godine, na osnovu ugovora o privremenim i povremenim poslovima.

– Prvo sam radio na programima, pre svega na organizovanju raznih izleta penzionera. Od samog starta to nije bilo u redu, jer sam ja tu došao sa iskustvom nekim, a davali su mi poslove koji su daleko ispod mog nivoa znanja i obrazovanja.

Tad je već počeo moj sukob sa rukovodstvom opštine, počeli su da me sklanjaju i završilo se na tome da su mi pre godinu dana rekli da nema razloga da dolazim na posao. Sve vreme mi je ugovor produžavan i dobijao sam platu. Potpuno nenormalna situacija – kaže Marinković i dodaje:

– Prošlog meseca meni ističe ugovor i samo ga prekidaju, bez ikakvog objašnjenja. Rekli su mi da je stranka tako naredila. To nije korektno, nakon svega što sam radio za stranku.

Ovde se sad uopšte ne radi o poslu i ugovoru, već o načinu komunikacije. Ja sam se za stranku puno založio. Jedan sam od onih koji su uoči ovih izbora prijavljeni na opštini Vračar, iako tu ne živim. Nemam nikakve veze sa tom adresom.

Lažna prijava prebivališta​

Na pitanje kako se to uopšte radi, da se čovek bez dozvole vlasnika stana i ikakve dokumentacije “zavede” kao stanar na nekoj adresi, kaže:

– Iskreno, ne znam, to je sve radilo opštinsko rukovodstvo.

Izgubili smo legitimitet na Vračaru

– Rezultati SNS na Vračaru su loši. Na poslednjim izborima opozicija je dobila 20.000 glasova, a mi 10.300. Znači da smo na neki način izgubili legitimitet na opštini. To je sve rezultat isključivo opštinskog odbora. Pored toga tu su razne mahinacije, prijave na lažne adrese, finansijske malverzicije, divlja gradnja, rušenje objekata pod zaštitom države, da ne pričam o tome što je za renoviranje opštinske zgrade dato 900 evra po kvadratu…- navodi Marinković za Nova.rs.

O fantomskim glasačima bilo je mogo reči uoči nedavno održanih izbora u Srbiji. Opozicija je upozoravala da se “fantomski birači” pojavljuju u svim opštinama u Beogradu. Stranka slobode i pravde objavila je snimke dovoženja birača iz Republike Srpske.

Neke javne ličnosti su govorile o svojim sličnim iskustvima. Među njima i novinarka Antonela Riha u čijoj je zgradi bilo prijavljeno 16 birača, za koje niko od stanara nikad nije čuo. Slično iskustvo imao je i doktor Dejan Žujović, ali i akademik Dušan Teodorović, koji je fantomskog birača imao u sopstvenom stanu.

Potvrđujući da je ovo bio jedan od mehanizama krađe glasova, Marinković kaže da mu je adresa prebivališta promenjena neposredno pre izbora.

– U poslednjih šest meseci na samoj opštini Vračar sigurno je na sličan način prijavljeno oko 3.000 ljudi. Na devetom spratu zgrade opštine se sve to radi. Ljudi su se bunili, ima i poštenih ljudi na opštini, kojima to smeta. Problem nije u celoj SNS, već u rukovodstvu na Vračaru – kaže Marinković kojem je u ličnim dokumentima i dalje kao mesto prebivališta navedela “lažna” adresa.

Odgovarajući na pitanje da li je njemu smetalo to što je svesno pristao da u tome učestvuje, kaže:

– Vi ste na neki način prinuđeni na to. Zato što vas drže na ugovoru za posao i prinuđeni ste. I nije to ništa novo, ovo se radilo i ranije u DS, SPS. Setite se kad Čović nije hteo da potpiše Miloševiću gradske izbore. Radio je i DS, rade i sada, to radi svaka vlast – kaže Marinković i dodaje da se sada oseća prevarenim.

Pisao sam Vučiću

– U stranku sam uložio vreme, rad, energiju, svoje ime… Doneo sam donacije, pomoć deci bez roditelja, obezbedio sam lopte za sve škole na Vračaru, međutim, rukovodstvo je to stopiralo bez vidnog razloga i posle svega mislim da je to jedan nekoretan odnos. Što se mene tiče, za to je odgovorno rukovodstvo opštinsko. Pokušavao sam da o svemu obavestim predsednika Vučića, slao sam mejl i u Predsedništvo i u stranku, ali nisam dobio odgovor – zaključuje Marinković.

Redakcija lista Nova pokušala je da stupi u kontakt sa predstavnicima Opštinskog odbora SNS u Vračaru, ali na pozive niko nije odgovorao. Na pozive i poruke nije odgovorila ni šefica Informativne službe SNS Vladanka Malović.

Povodom ovog teksta oglasila se i Opština Vračar demantijem i saopštenjem:

Opština Vračar: Neistina je da je bilo prijavljenih na lažnim adresama​

Povodom izjave Andreja Marinkovića, člana SNS-a, o navodnim mahinacijama u Opštini Vračar uoči nedavno održanih izbora, date novinama „Nova“, objavljene 23.05.2022. godine Gradska opština Vračar napominje da se kompletan novinski članak zasniva se na neistinama Andreja Marinkovića.

U delu „ispovesti“ koja se odnosi na njegovu konstataciju da je jedan od oko 3000 građana koji su uoči izbora prijavljeni na lažne adrese na teritoriji Opštine Vračar, nalazimo notornu neistinu, jer bi to praktično značilo da je u delu Jedinstvenog biračkog spiska, za teritoriju Gradske opštine Vračar, porastao broj birača za oko 3000, u odnosu na prethodne izbore.

https://luftika.rs/prijavljen-na-laznu-adresu-zbog-izbora-q/
 
1653395130218.png
 
Najgori su mi ovi koji su godinama sisali sisu budžeta, radili sa svima njima, radili šta god treba, nije se bunio javno ni kad je organizovao izlete, nije se bunio nikad, radio je kao šegrt, ali se pobunio tek kad je ostao i bez toga, kad je dobio nogu, e tad je shvatio da nije bilo u redu.

Pa sad niko ne treba da mu priđe, sad ostani sam i ćuti kao i do sad. Kao i onaj profesor Vuletić, sad je najveći protivnik vlasti, dok je bilo love od Partizana samo tiću. Mrš bre.
 
Господин Стојков @Stojkov Menidjer је написао пост "па шта, то је само један глас",

па кад је видео да је порука екстремно непаметна, онда је исту обрисао.

Стојко, признај!
A što naslov nije "Bivši demokrata opet ima problem?"
A?

Gde su Bogoljubovi glasači danas?
A?

Duboka ubedjenja?
A?
 
Каква будалаштина, за пријаву на адреси ти треба само сагласност власника објекта.
Власник објекта, рецимо такође члан, може да пријави 576 станара на својој адреси.
Јака мудрост и откриће.
Кад су уведене зоне, пола мојих другара се пријавило код мене због паркинга. У мом бившем улазу на 8 станова пријављено је преко 70 душа.
Рупа на саксији.
 
Каква будалаштина, за пријаву на адреси ти треба само сагласност власника објекта.
Власник објекта, рецимо такође члан, може да пријави 576 станара на својој адреси.
Јака мудрост и откриће.
Кад су уведене зоне, пола мојих другара се пријавило код мене због паркинга. У мом бившем улазу на 8 станова пријављено је преко 70 душа.
Рупа на саксији.
Da, ali oni su se prijavili zbog parkinga.
Da je neko ispušio odmah bi postao poštena fufa
 

OPSTANAK NA VLASTI UZ PRETNJE I MITO

Generalna — Autor snagakolektiva @ 12:48
Snimak-ekrana-20220206-192911.jpg


Snimak-ekrana-20220206-174201.jpg


Vladajuća klika Srpske napredne stranke (SNS) i njenih koalicionih partnera je izgleda uverena da im je sve dozvoljeno i da će biti na čelu države doveka.Istina,ta kriminalna klika trenutno, kako kaže narodna izreka "može da radi šta hoće,ali ne i dokle hoće".Jer postoje neki od nas koji sve to pamtimo i beležimo.Ko smo to mi? Mi smo oni koji predstavljaju zdravo tkivo slobodarskog srpskog naroda, koji odbija da se povinuje sili i svrsta sebe u onaj najgori korumpirani deo društva.Pa hajde da ih podsetimo na Krivični zakonik Republike Srbije:

Povreda prava glasanja

Član 155.

(2) Ko silom ili pretnjom prinudi drugog da na izborima,glasanju o opozivu ili na referendumu vrši ili ne vrši pravo glasanja ili da glasa za ili protiv određenog kandidata odnosno predloga,kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

Davanje i primanje mita u vezi sa glasanjem

Član 156.

(1) Ko drugome nudi,daje,obeća nagradu,ili kakvu drugu korist da na izborima ili refendumu glasa ili ne glasa ili da glasa u korist ili protiv određenog lica odnosno predloga,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.


Demontirajmo njihov kriminalni mehanizam.
 
U SNS se nisam učlanio da bih dobio posao, jer sam tad bio zaposlen u Sportskom savezu. Jednostavno, zanima me politika. Bio sam i 2003. godine u Demokratskoj stranci u gradskom Odboru za sport. Imam dosta iskustva i hteo sam kroz svoj rad i angažovanje da napredujem u političkom smislu – kaže Marinković za Nova.rs.

Tipična priča jednog običnog g*vnara koji preleće iz stranke u stranku.Tužna SNS-ovska životna priča.Dakle Andreja Marinkoviću i ti si ubeležen.

Ovo da se tvoje mišljenje o Aleksandru Vučiću nije promenilo (svi su krivi a on nevin) smo takođe zabeležili.Da li si podudlao gospodinu predsedniku? I kakve još gadosti si bio prinuđen da radiš u toj sodomi i gomori?

Znaju li ti otac i majka za to?
 
Tad je već počeo moj sukob sa rukovodstvom opštine, počeli su da me sklanjaju i završilo se na tome da su mi pre godinu dana rekli da nema razloga da dolazim na posao. Sve vreme mi je ugovor produžavan i dobijao sam platu. Potpuno nenormalna situacija – kaže Marinković i dodaje:

– Prošlog meseca meni ističe ugovor i samo ga prekidaju, bez ikakvog objašnjenja. Rekli su mi da je stranka tako naredila. To nije korektno, nakon svega što sam radio za stranku.

Ovde se sad uopšte ne radi o poslu i ugovoru, već o načinu komunikacije. Ja sam se za stranku puno založio. Jedan sam od onih koji su uoči ovih izbora prijavljeni na opštini Vračar, iako tu ne živim. Nemam nikakve veze sa tom adresom.
On misli da, zato što je uradio mnogo za stranku. nije u redu da mu oduzmu posao gde samo dobija platu a ne radi ništa i čak ne ide na posao Kakvi su to ljudi ti naprednjaci? Neki gadan mentalni spoj je u pitanju, Izjednačili su stranku sa državom, Vučića sa Isusom.
 
A da li bi išta rekao da su nastavili da ga plaćaju za posao koji ne radi?
Колико људи има исту причу али не сме да изађе јавно, плаћешћи се да никада више неће моћи да нађе посао ? Посебно у малим градовима. Људима се прети ако било шта исцури у јавност, па може свашта да се деси. Не да ће неко бити физички угрожен, већ да неко неће моћи да нађе посао.
Поента текста је да није никакав мит да су људи лажно пријављени.
Човек јесте радио како је радио, али јавно је под именом и презименом изашао са свешћу да може свако да га попљује да је овакав или онакав.
Има још оваквих људи али се баш због оваквих осуда и пљувања плаше да изађу у јавност.
Стога није једини, али неће баш људи да се грабе ко ће јавно да пише о томе.
Ипак је отворено рекао, није урадио онако лоше као неки који су себи правили рекламу у јавности.

On misli da, zato što je uradio mnogo za stranku. nije u redu da mu oduzmu posao gde samo dobija platu a ne radi ništa i čak ne ide na posao Kakvi su to ljudi ti naprednjaci? Neki gadan mentalni spoj je u pitanju, Izjednačili su stranku sa državom, Vučića sa Isusom.
Неко је писао да је то проблем од комуниста на овамо, тако да су демократе и напредњаци пригрлили тај начин понашања.
 
Не да ће неко бити физички угрожен, већ да неко неће моћи да нађе посао.
За доброг и квалитетног радника посла увек има.
Да се остане ван државних јасли, е то је већ проблем оних који не заслужују претерано плату коју примају.
 
За доброг и квалитетног радника посла увек има.
Да се остане ван државних јасли, е то је већ проблем оних који не заслужују претерано плату коју примају.
Добар и квалитетан радник или ради на Малти или је тренутно у Хрватској јер је кренуо сезонски посао, али то је нека потпуно друга прича сад.
Много фирми има стално отворене конкурсе за посао јер има мало добрих радника.
Поента је да је човек ризиковао оправдане критике када је изашао са причом у јавност.
 
Добар и квалитетан радник или ради на Малти или је тренутно у Хрватској јер је кренуо сезонски посао, али то је нека потпуно друга прича сад.
Много фирми има стално отворене конкурсе за посао јер има мало добрих радника.
Поента је да је човек ризиковао оправдане критике када је изашао са причом у јавност.
Ja znam za jedan slučaj zapošljavanja preko DS.

Komšinici ćerka završila pravni pa rešila da je zaposli na državne jasle.

Tražili joj 10.000€ i mala dobije posao u opštini zvezdarskoj u Beogradu.

A posle godinu dana ostala bez istog.

Sve su nam ispričale tek tada i kome su nosile pare... Kao fora "nije više na funkciji pa ne može da pomogne a pare ne može da vrati jer ih potrošio dok je radio, ne radi ni on frke šeme"
 
Добар и квалитетан радник или ради на Малти или је тренутно у Хрватској јер је кренуо сезонски посао, али то је нека потпуно друга прича сад.
Много фирми има стално отворене конкурсе за посао јер има мало добрих радника.
Поента је да је човек ризиковао оправдане критике када је изашао са причом у јавност.
Разумем, али, како је већ наглашено, све је то дошло мало прекасно, зар не?
Свака таква накнадна памет се не рачуна, јер увек постоји сумња да је у питању освета због губитка бенефиција (што је и сам признао), или сазнање да је изопштен из повлашћеног круга и сматрање да више не постоји завера ћутања на коју је пристао, није био натеран.
Своди се на изборе које правимо у животу и на пристајање на коло са нечастивим.
Овако, боље да је ћутао. Ем је само изрекао јавну тајну, ем ће то бити занимљиво чаршији 3 дана, ем он испада негативац у целој причи.
На жалост, са сопственим описом, да сутра дође неко трећи на власт, он би ишао под руку с њима. Небитна је идеологија, пошто он исту и не помиње.
 

Back
Top