Naprednjaci stižu komuniste - svaki deveti građanin Srbije član SNS

Imam na tv neku tv Panchevo i slucajno u krevetu pritisnem daljinski na tu stanicu. IDE dole kajron KOMPLETNI OPSTINSKI ODBOR SPS PLANDISTA ,svi funkcioneri ,kompletno clanstvo kolektivno preslo u SNS. Ovo se ne dopada Dacicu jer je na istorijskom minimunu 330 000glasova sto znaci da je izgubio jos nekoliko hiljada kada se videlo kako su prosli izbori.
SPS ce nestati pod koalicijom sa Vucicem. A i nema neke razlike,prevelike.
 
Imam na tv neku tv Panchevo i slucajno u krevetu pritisnem daljinski na tu stanicu. IDE dole kajron KOMPLETNI OPSTINSKI ODBOR SPS PLANDISTA ,svi funkcioneri ,kompletno clanstvo kolektivno preslo u SNS. Ovo se ne dopada Dacicu jer je na istorijskom minimunu 330 000glasova sto znaci da je izgubio jos nekoliko hiljada kada se videlo kako su prosli izbori.
SPS ce nestati pod koalicijom sa Vucicem. A i nema neke razlike,prevelike.
Sramota je u šta se pretvorilo TV Pančevo...nekada normalna TV stanica a već zadnjih par godina obično SNS glasilo.
 
Naprednjaci stižu komuniste - svaki deveti građanin Srbije član SNS
Svaki deveti građanin Srbije ima člansku kartu Srpske napredne stranke. Tako će vladajuća SNS sa oko 750.000 članova uskoro premašiti Savez komunista Jugoslavije koji je nekada brojao oko 900.000 ljudi, piše Nova.rs.
Toliko glasova i imaju, prijavljuju lažnih dva miliona a vladaju apsolutno sa petinom birača.

Dakle totalitarizam istovetan Brozovom.
 
Naprednjaci stižu komuniste - svaki deveti građanin Srbije član SNS
http://rs.n1info.com/journalist1160/novars-

Svaki deveti građanin Srbije ima člansku kartu Srpske napredne stranke. Tako će vladajuća SNS sa oko 750.000 članova uskoro premašiti Savez komunista Jugoslavije koji je nekada brojao oko 900.000 ljudi, piše Nova.rs.

Ako uzmemo da Srbija ima približno 6,9 miliona stanovnika, a SNS oko 750.000 članova, prostom računicom dolazimo do toga da je svaki deveti građanin naše zemlje član vladajuće stranke, navodi Nova.rs.

Poređenja radi u vreme SFRJ koja je bila jednopartijska država, sa ukupnim brojem stanovnika od 23,3 miliona, broj članova SKJ iznosio je oko 900.000, dakle, svaki 25. građanin bio je član partije.

Brojke deluju još ozbiljnije kad se uporede sa drugim državama, njihovim liderima i članovima vladajućih partija. Tako, recimo, Kina ima 1,39 milijardi stanovnika, dok vladajuća Komunistička partija Kine ima 90.594.000 članova, što znači da je svaki 15. Kinez član partije Si Đipinga.

U Rusiji živi oko 147 miliona ljudi, a broj članova vladajuće stranke iznosi 2.073.772, tako da je svaki 70. stanovnik član partije Vladimira Putina.

Hrišćansko demokratska unija Angele Merkel u Nemačkoj broji prema poslednjoj statistici 407.350 članova, dok Nemačka ima 80.159.662 stanovnika, što nas dovodi do toga da je svaki 197. Nemac član kancelarkine stranke.

Ukupan broj stanovnika Francuske iznosi 66,99 miliona, a stranka predsednika Emanuela Makrona Republika u pokretu ima 419,435 članova. Dakle, jedan na svakih 157 građana Francuske učlanjen je u stranku njihovog predsednika.

Rastakanje stranačkog života
Programski direktor Cesida Bojan Klačar kaže da je ovde reč o toliko velikim brojevima da to otvara brojna pitanja u vezi našeg političkog i stranačkog sistema.

"SNS po broju članova još nije prešla nekadašnji Savez komunista Jugoslavije, ali je vrlo blizu toga. Treba objasniti kako jedna stranka u višestranačkom fragmentisanom sistemu može da ima približno isti broj članova kao SKJ u jednopartijskom sistemu, gde je člnaska karta bila gotovo obavezna stvar", navodi Klačar.

Kako dalje objašnjava Klačar, to ukazuje na potpuno rastakanje stranačkog života u Srbiji. "Kao i na hipertrofiranu moć jedne stranke i ogroman uticaj politike na sve sfere života, koji pozicionira vladajuću stranku kao ključno mesto odlučivanja", zaključuje Klačar.

http://rs.n1info.com/Vesti/a641445/...e-svaki-deveti-gradjanin-Srbije-clan-SNS.html

Nije lose Srbijo, nazadujes :malav:
Tu je tajna uspjeha....
 
Pa jasno je kada netko politički podržava SNS, ali postati članom, štajaznam, to je ipak level 2.0
Takav je sistem , pervezno odličan u suštini za njih .
U SNS je recimo Sve i Svja siguran glas ,koji svaki njihov funkcioner od glavnih do najsitnijih koji su dobili neki posao običan moraju da obezbede odredjeni broj istih , članstvo nije obavezno al nije ni na odmet . Pa tako ja sam recimo dobio posao preko SNS u Vranju ili Senti sve jedno ,tačnije u tom momentu mi je tek bio obećan posao .Onda ja kako bi se bolje kotirao odmah učlanim ćateta ,kevu ,ženu , babu ,decu , kuma,komšiju ... koji su možda i apolitični , čak možda i ne glasaju za SNS al ajde da meni učine ispune tu prijavnicu , ili čak ni ne moraju sami , daju mi podatke i ja ispunim za njih predam gde treba i oni se vode kao članovi . Takodje to su podaci stari iz tamo 2012-2016... kada se na tom učlanjivanju insistiralo dosta u vrhu stranke , kasnije je postalo bitno samo da doprineses sa što više sigurnih glasova ,članstvo nije bitno,poslednjih godina čak i predsednici Mesnih Odbora sada govore aktivistima da smanje ili ukinu učlanivanje jer im to stvara samo dodatni posao (članarine , pozivi na sastanke , mitinge i sl.... ) To je bio i period kada je članstvo do tada vladajućih stranaka DS,DSS,G17 masovno prelazilo u SNS i usput učlanjivali i kurtu i murtu kako bi imali bolju stratnu poziciju .
.Realno aktivnih članova SNS možda ima 100 000 i još toliko onih pasivnih koji plaćaju članarinu , odazivaju se na pozive ,akcije i sl. ,a ovi ostali su eto tako nekad potpisali al sa strankom faktički nemaju ništa , neki su i pomrli , neki su se razočarali , otišli .... osim što ih cimaju pred izbore da budu sigurni glasovi , al to rade sa svima koji se bilo kada izjasnili da podržavaju SNS nevezano dal su članovi ili ne .
 
Kako ti se dopada to što nema nikakve ideologije?
Istinu zboris?
Ali urlaš u prazno a njima odgovara da meljes o komunizmu koji nismo ni imali nego socijalizam.
Nisamo imali ni socijalizam već titoizam.

Njima to uopšte ne odgovara jer su njegovi izdanci koji bi najviše voleli da se Broz uopšte ne pominje jer ih to povezuje sa zločinačkim počecima rodonačelnika njihovih crno crvenih dinastija.
 

Back
Top