Quantcast

Naprednija anketa template

suncica2222

Početnik
Poruka
11
hteo bih da napravim manji sajt, a uz njega i malu anketu koja ce lepo da izgleda

anketa bi se sastojala od sledeceg:

imala bi bazu,a na klijentskoj strani bi povukla podatke kada je potrebno

recimo imam artikal,koji ima ime proizvodjaca,model i boju

i ti podaci bi bili organizovani u stablo,sami podaci su slicice

znaci inicijalno na strani bi bili samo text listboxi,radio buttons ili sta vec, i onda kad korisnik izabere proizvodjaca strana bi asinhrono (AJAX recimo) trebala da povuce sve slicice modela te firme i napuni donji listbox slicicama da korisnik izabere

pa kad izabere slicicu modela,onda asinhrono da povuce iz baze sve slicice boja u naredni listbox

napominjem da ima dosta podataka i ako bih sve te slike onload stranice dovuko na klijent to bi bilo 50MB

takodje treba da budu obradjeni dogadjaji kad se korisnik predomisli u biranju

iza toga treba da bude logika na serveru koja ce da obradi statistike i da to prikaze u posebnim formama (stranicama),uz napomenu da ostavlja prostor za nadgradnju i usloznjavanje parametara i algoritama

nadam se da smo se skuzili sta zelim da napravim

pitanja su sledeca:

da li postoji vec neki template ili plugin (za wordpress npr) koji vec radi to,ako vec postoji da ne izmisljam izmisljeno,naravno da moze da se kustomizira mojim potrebama potpuno

ako vec radim sam ovo, koju tehnologiju mi preporucujete?

php,mysql,ajax? (i koji frameworkovi za javascript i php)

javabeanove,jsp?

.NET i C#?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.