Napraviti uslugu ili proizvod za prijatelja

Jedan od prihoda od kojih živiš.
I onda prijatelj želi to da kupi.
Kako ćeš naplatiti ? Po normalnoj ceni, po smanjenoj ceni, ili ne naplatiti uopšte gde uz svoje troškove i znanje koje si sticao, praktično dolaziš u minus finansijski, ali emotivno dobijaš satisfakciju.
naplatiti
prijatelju ako to stvarno treba kupice i od nekog drugog
mozes dati neki popust, al nakon sto si predocila cijene i kao neocekivanu stavku
u ime tog prijateljstva
 
Ја сам ту пропао случај. :lol: Да се бавим услугама, сви би се гребали. Не јер хоће они, него јер ја не бих могла познатима да наплатим.
У тренутку када сам желела да отворим локал била сам у фазону бесплатне цеђене за труднице, бесплатно ако је тај дан добровољно неко дао крв, како наплатити познатима... Не бих зарадила ништа :rotf:
 
Ја сам ту пропао случај. :lol: Да се бавим услугама, сви би се гребали. Не јер хоће они, него јер ја не бих могла познатима да наплатим.
У тренутку када сам желела да отворим локал била сам у фазону бесплатне цеђене за труднице, бесплатно ако је тај дан добровољно неко дао крв, како наплатити познатима... Не бих зарадила ништа :rotf:
to ti se cini
jer ne zivis od toga
 
Naplatiti. Doduše, uvek dam popust, ali na kraju. Mislim, ja od toga zarađujem, ali mogu da poklonim kad ja želim.
Recimo, drugarici sam šila četiri bluze. Naplatila sam normalno, a onda sam joj od svog materijala i po svojoj želji sašila jednu koju sam joj poklonila. Ne naplatim nešto sitno, skraćivanje, ušivanje oparanog šava, nešto slično...
Isto sa medenjacima, možda naplatim jeftinije malo, ali naplatim. Međutim, imala sam slučaj da su medenjaci za drugaričino dete, ja idem na taj rođendan, pa sam ih poklonila, dodala još sitnicu i to je poklon. Ali kad je poručila da ona pokloni, to sam naplatila.
 
bukvalno pre pet minuta sam ušrafio poslednje šrafove u lampu naručenu
tražila mi drugarica, hoće nekome da pokloni
i zapela da joj napravim, neće da kupi u radnji
neću joj uzeti ni kintu jer mi je većina delova od otpada a stvarni trošak desetak evra
ali njenoj sestri sam pre par godina morao da naplatim dobro jer sam sva materijal kupio, bila je to ogromna podna lampetina
i pošto sam se dobro naradio naplatio sam i rad, beše to baš skupa lampa
inače do sada sam ispoklanjao sigurno pedesetak lampi tj, kalirao petstotinak jura na materijal koji moram da kupim (kablovi, prekidači, fensi šrafovi
ali pošto mi je to hobi koji mi leči živce računam da nisam na gubitku
 
Jedan od prihoda od kojih živiš.
I onda prijatelj želi to da kupi.
Kako ćeš naplatiti ? Po normalnoj ceni, po smanjenoj ceni, ili ne naplatiti uopšte gde uz svoje troškove i znanje koje si sticao, praktično dolaziš u minus finansijski, ali emotivno dobijaš satisfakciju.


Pa sad

Ništa ne narucujem kod prijatelja jer želim da platim po normalnoj cijeni, na taj način prijatelje oslobodim razmišljanja naplatiti ili ne i koliko! Meni to opet pruzi prostor jer kad platim ja sam stim završila

Čist račun duga ljubav

Moj svekar vazda voli da prijatelj ( koji su često neki rodjaci ) zaradi
Šta god se radi oko kuće neki je rodjak upleten, te majstore moraš vazda držati po volji pečenjem hladnim nektarom non stop kuhanje kafa, tortica ovo ono

Na kraju plati u evrima i više da od računa

I posle krene “nije dobro uradjeno”

I to me katastrofalno nervira


Inače ne vidim problem naplatiti po normalnoj cijeni kao i svim ostalim mušterijama !
 
Ја сам ту пропао случај. :lol: Да се бавим услугама, сви би се гребали. Не јер хоће они, него јер ја не бих могла познатима да наплатим.
У тренутку када сам желела да отворим локал била сам у фазону бесплатне цеђене за труднице, бесплатно ако је тај дан добровољно неко дао крв, како наплатити познатима... Не бих зарадила ништа :rotf:
Daj sok. :mrgreen:

Naplatiti normalno kao i svim drugim mušterijama
Kakva lopuzica, a vas sam imao lijepo misljenje o tebi :mrgreen:

Jedan od prihoda od kojih živiš.
I onda prijatelj želi to da kupi.
Kako ćeš naplatiti ? Po normalnoj ceni, po smanjenoj ceni, ili ne naplatiti uopšte gde uz svoje troškove i znanje koje si sticao, praktično dolaziš u minus finansijski, ali emotivno dobijaš satisfakciju.
I ako zivim od toga i ako ne zivim od toga naplatio bi. Sve sad ovisi o vrijednosti. Ukoliko je rijec o prijatelju smanjio bi mu cijenu. Nisam za poslove stvoren, ali opet s druge strane znam upravljati s novcem. Nesto i poklonim :)
Imao sam jedan primjer i ide ovako. Nova vrata koja sam kupio na kraju sam odlucio da ih necu staviti nego da cu staviti druga. Prijatelj je znao za to i pitao me hocu li mu prodati na sta sam rekao da hocu i rekao sam cijenu koja je bila 30% snizena. Ne sjecam se sad tocne cijene ali recimo da je bila 800 kn. Dode on do mene jedan dan, pricamo bla,bla bla i kaze on meni 500kn. Na sta ja njemu kazem 1000. Pita on mene sta 1000 kn na sta ja njemu odgovaram, a sta 500kn. Nasmijali smo se i dao sam mu ih za 800 koliko sam i trazio.
S time sam htio reci da kada se rade neki poslovi pogotovo s novcem prijateljstvo ide dijelom u drugi kraj.
 
Ali ima jedna sasvim druga stvar. Neki ljudi koji naravno i nisu baš prijatelji, namerno dođu kod tebe, jer očekuju da im se naplati manje ili uopšte, pošto se znate.
Kod mene obrnuto. Bila jedna slastičarna u blizini starog stana koja je imala kolače koji su mi se baš sviđali, ali nigdje drugo ih nije bilo i baš često sam tu kupovala. U nekoj našoj fb grupi upoznam ženu koja tu radi, kažem da baš često kupujem kod njih i ona kaže kad dođeš sljedeći put javi se.
Neko drugi je radio za kasom i pakovao mi kolače, ali vidim i nju i javim se, popričamo malo, kad ona ode do kase i kao radnici imaju popust 50% i naplati mi sniženo. Meni je poslije toga bilo toliko neprijatno da sam slala muža kad sam htjela kolače jer njega ne zna ili ako sam u prolazu prvo bih dobro osmotrila ima li nje, pa tek onda ušla da kupim.
 
Ja sam jednom bila neplaćena za svoj rad kod nekoga ko debelo na tom zaradjuje i tad sam odustala i od pomaganja nekom oko njegovog posla. Vezala sam neke mašne na stolice, ono svadba, dekoracije. Svezala 300,ledja i ruke mi otpale. Nisam iskreno ni otišla da pomognem za pare, ali kad se ta osoba jednom poslije izletjela da za svaku tu mašnu uzme 1€,stvarno ne vidim zašto bih joj ja to džaba radila.
Evo ako nisam u pravu neka mi neko objasni zašto nisam.
 
Kod mene obrnuto. Bila jedna slastičarna u blizini starog stana koja je imala kolače koji su mi se baš sviđali, ali nigdje drugo ih nije bilo i baš često sam tu kupovala. U nekoj našoj fb grupi upoznam ženu koja tu radi, kažem da baš često kupujem kod njih i ona kaže kad dođeš sljedeći put javi se.
Neko drugi je radio za kasom i pakovao mi kolače, ali vidim i nju i javim se, popričamo malo, kad ona ode do kase i kao radnici imaju popust 50% i naplati mi sniženo. Meni je poslije toga bilo toliko neprijatno da sam slala muža kad sam htjela kolače jer njega ne zna ili ako sam u prolazu prvo bih dobro osmotrila ima li nje, pa tek onda ušla da kupim.
Isto!
Prijatelj mog muža sa ženom drži cvećaru. Volim kod njih da kupim cveće kad mi treba jer je uvek neobično, detalj, pakovanje... Ona je u fazonu da mi ne naplati, ali ja uvek ostavim novac negde oko kase, ispod čaše ili tako nešto. Jednom sam uzimala neke papire za pakovanje, trebalo mi je za bukete od medenjaka, nije htela da naplati, jer to ne prodaje, ja uzela tako, pa posle odnela kafu, sok, čokolade za decu...
 
Ja poznatima uglavnom naplatim manje, ali naplatim. Manje naplaćujem i onima koji redovno naručuju torte kod mene. I najvernije častim tortom za Božić.
Ali, dosta radim i besplatno. Kumče se venčavalo prošle godine, pravila sam tortu za dž. Moj brat od tetke se venčao, mladenačka torta je bila za dž. Ove godine će njegovom detetu biti prvi rođendan, naravno da ću im napraviti tortu kakvu hoće, a neću je naplatiti.
 
Ja sam jednom bila neplaćena za svoj rad kod nekoga ko debelo na tom zaradjuje i tad sam odustala i od pomaganja nekom oko njegovog posla. Vezala sam neke mašne na stolice, ono svadba, dekoracije. Svezala 300,ledja i ruke mi otpale. Nisam iskreno ni otišla da pomognem za pare, ali kad se ta osoba jednom poslije izletjela da za svaku tu mašnu uzme 1€,stvarno ne vidim zašto bih joj ja to džaba radila.
Evo ako nisam u pravu neka mi neko objasni zašto nisam.
Ово је безобразлук, злоупотребљена си.
 
Ja sam jednom bila neplaćena za svoj rad kod nekoga ko debelo na tom zaradjuje i tad sam odustala i od pomaganja nekom oko njegovog posla. Vezala sam neke mašne na stolice, ono svadba, dekoracije. Svezala 300,ledja i ruke mi otpale. Nisam iskreno ni otišla da pomognem za pare, ali kad se ta osoba jednom poslije izletjela da za svaku tu mašnu uzme 1€,stvarno ne vidim zašto bih joj ja to džaba radila.
Evo ako nisam u pravu neka mi neko objasni zašto nisam.
Nisi u pravu i obrazloziti cu ti, a ti me kasnije demantiraj ako mozes.
Ako si isla pomoci nekome i nisi ocekivala da ces dobiti pare ne vidim problem. Da si isla raditi za pare i dobila manje od dogovorenog to je problem.
Mislim da tebe vise brine sta je neko dobio, a ti nisi.

Znam povremeno napraviti posao s bratom i ulozim svoj novac. On se brine o svemu kupnji zemljista, bla. bla bla dok ja lezim. Nakon sta se to proda dijelimo na pola. Da li bi ja u ovom slucaju trebao biti nezadovoljan. Naravno da ne jer dok sam ja lezao on je na drugi nacin doprinjeo svoj dio. Poanta price da je sve u dogovoru, ako nema dogovora onda ispadne komplikacija.
 
Nisi u pravu i obrazloziti cu ti, a ti me kasnije demantiraj ako mozes.
Ako si isla pomoci nekome i nisi ocekivala da ces dobiti pare ne vidim problem. Da si isla raditi za pare i dobila manje od dogovorenog to je problem.
Mislim da tebe vise brine sta je neko dobio, a ti nisi.

Znam povremeno napraviti posao s bratom i ulozim svoj novac. On se brine o svemu kupnji zemljista, bla. bla bla dok ja lezim. Nakon sta se to proda dijelimo na pola. Da li bi ja u ovom slucaju trebao biti nezadovoljan. Naravno da ne jer dok sam ja lezao on je na drugi nacin doprinjeo svoj dio. Poanta price da je sve u dogovoru, ako nema dogovora onda ispadne komplikacija.
Smatrala sam da ne treba s tom osobom da se dogovaram. Zvala me da joj pomognem a ja sam tad bila bez posla što je znala
Ništa se ja nisam naljutila na nju. Samo sam svaki sledeći put rekla da radim nešto, da ne mogu jer mi trebaju pare. Nije joj palo na pamet da kaže ok, hajde da se dogovorimo oko plaćanja, jer po njenom rodbina ne treba da se plaća. Po mom, možda bih samo svojoj djeci pomogla bez para za poslove na kojima su prilično dobro zaradili. Što kaže bogi, zloupotrebljena sam :mrgreen:
 
Smatrala sam da ne treba s tom osobom da se dogovaram. Zvala me da joj pomognem a ja sam tad bila bez posla što je znala
Ništa se ja nisam naljutila na nju. Samo sam svaki sledeći put rekla da radim nešto, da ne mogu jer mi trebaju pare. Nije joj palo na pamet da kaže ok, hajde da se dogovorimo oko plaćanja, jer po njenom rodbina ne treba da se plaća. Po mom, možda bih samo svojoj djeci pomogla bez para za poslove na kojima su prilično dobro zaradili. Što kaže bogi, zloupotrebljena sam :mrgreen:
Sada kada si objasnila shvacam ja situaciju. Da sam imao vise informacija napisao bi drugacije, a napisao sam sta sam napisao.
U biti nemas se sta ni ljutiti na nju, mozes samo na sebe. Ta zena se nekorektno ponijela prema tebi znajuci tvoju situaciju Zaj... si se i to ti je skola.
 

Back
Top