Napraviti uslugu ili proizvod za prijatelja

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.595
Sada kada si objasnila shvacam ja situaciju. Da sam imao vise informacija napisao bi drugacije, a napisao sam sta sam napisao.
U biti nemas se sta ni ljutiti na nju, mozes samo na sebe. Ta zena se nekorektno ponijela prema tebi znajuci tvoju situaciju Zaj... si se i to ti je skola.
Ma naravno da se ne ljutim, njoj njeno meni moje. Ne mogu da očekujem da se ljudi ponašaju onako kako bih ja.

Poslednja izmena:

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.595
E sad, a ako hoćete da naplatite ali manje nego što je cena koju obično naplaćujete, da li onda kažete na primer "za tebe je 50 a inače je 70" ili samo naplatite tih 50 i ćutite.
Nemam pojma, ja sam od onih koji bi naplatili ali mislim da je bezveze to naglasiti. Kad nekom "činiš" ne trebaš mu to naglašavati. Gubi smisao.

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
60.158
Nemam pojma, ja sam od onih koji bi naplatili ali mislim da je bezveze to naglasiti. Kad nekom "činiš" ne trebaš mu to naglašavati. Gubi smisao.
A kako onda on zna da si naplatila jeftinije?
Ljudi su često nerealni kad treba da plate tuđ rad. Ili onda taj ide kod nekog, pohvali se da je kupio po toj ceni, pa kad taj drugi dođe a ti kažeš pravu cenu, on je u fazonu wtf i zašto meni skuplje, hoće da me prevari....

Ona Marge

Poznat
Poruka
9.046
Ljudi su često nerealni kad treba da plate tuđ rad. Ili onda taj ide kod nekog, pohvali se da je kupio po toj ceni, pa kad taj drugi dođe a ti kažeš pravu cenu, on je u fazonu wtf i zašto meni skuplje, hoće da me prevari....
To je otprilike suština, ako kažeš za tebe je jeftinije, onda se hvališ da činiš uslugu, ako ćutiš, možeš da ispadneš loš jer taj možda misli da si mu naplatio punu cenu, ili se pohvali kako je jeftino kod tebe pa neko koga oboje poznajete očekuje istu cenu.

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.595
Pa rekoh nemam pojma ja bih naplatila normalno. Jedino bih mogla nekom da poklonim da umanjujem cijenu ne bih.

Poruka
23.462
To je otprilike suština, ako kažeš za tebe je jeftinije, onda se hvališ da činiš uslugu, ako ćutiš, možeš da ispadneš loš jer taj možda misli da si mu naplatio punu cenu, ili se pohvali kako je jeftino kod tebe pa neko koga oboje poznajete očekuje istu cenu.
ne hvalis se
+ taj garant zna vec koliko to kosta na drugim mjestima
svi uporedjuju cijene prije nego se odluce

limunada

Elita
Moderator
Poruka
24.827
Ne volim da mi iko sta poklanja "dzabe",jer to posle ispada mnogo skuplje.Uvijek se osjecam duzna.A ako mi neko poznat ucini neku uslugu,i ako nece da naplati,ja skoro uvijek dam vise.
Prvo sto cijenim svaciji rad i trud,zasto bi mi neko dao nesto besplatno,samo zato sto se znamo,ako zivi od toga.A drugo sto se uvijek bojim da nekoga ne zakinem.
Najvise volim kad neko kaze cijenu i to i platim.
Bas,bas bliskim ne bih naplatila,a ne bi ni oni meni.

koto

Buduća legenda
Poruka
42.391
Jedan od prihoda od kojih živiš.
I onda prijatelj želi to da kupi.
Kako ćeš naplatiti ? Po normalnoj ceni, po smanjenoj ceni, ili ne naplatiti uopšte gde uz svoje troškove i znanje koje si sticao, praktično dolaziš u minus finansijski, ali emotivno dobijaš satisfakciju.
po normlanoj ceni ili nista.
u pricipu, imam stav da ono od cega se zivi to se ne poklanja. ako zelim da castim prijatelje vodim ih na veceru ili kupim poklon
s druge strane, moja je struka takva da svi opusteno"samo da pitam" kao da je moje znanje i iskustvo palo s marsa..
ako je moguce odghovoriti kratko, ok, nema veze, nije beg cicija:)))
ako je komlikovano, onda kazem ne moze prekotelefona, treba sesti..
misim naravno ne treba da pominjem da besplatno vodim deci i ujaku :kafa:

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.595
po normlanoj ceni ili nista.
u pricipu, imam stav da ono od cega se zivi to s ene poklanja. ako zelim da castim prijatelje vodim ih na veceru ili kupim poklon
s druge strane, moja je struka takva da svi opusteno"samo da pitam" kao da je moje znanje i iskustvo palo s marsa..
ako je moguce odghovoriti kratko, ok, nema veze, nije beg cicija:)))
ako je komlikovano, onda kazem ne moze prekotelefona, treba sesti..
Upravo tako.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.