Watchman
Buduća legenda
- Poruka
- 42.875
НОРВЕШКА ТВ: АРМИЈА БиХ ПРИКАЗАНА КАО АГРЕСОР
На норвешкој државној телевизији НРК приказани су документарни филмови "Град који се могао жртвовати" и "Трагови из Сарајева" у којима је Армија БиХ приказана као агресор у рату у БиХ, а Војска Републике Српске као жртва.
У документарцима се говори и да је Војска РС бомбардовала Сарајево да би уништила терористе у њему, преноси сарајевска штампа.
Документарни филм "Град који се могао жртвовати" говори о Сребреници и Србе приказује као жртве, те оправдава њихове акције у том граду.
За све што се дешавало у Сребреници директно је оптужен тадашњи предсједник БиХ Алија Изетбеговић, а филм почиње изјавом бившег америчког предсједника Била Клинтона да ће, ако муслимани жртвују 5 000 људи у Сребреници, НАТО напасти српске војне циљеве.
Аутор филма Оле Флијум закључује да су, "од више од 8 000 страдалих Бошњака, око 2 000 убили дијелови српске војске, док су остали страдали у борбама".
У другом документарцу тврди се да су у БиХ обучавани терористи који су напали Америку 2001. године.
http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=39668
Istina polako ali sigurno izlazi na površinu.
Onu sramnu rezoluciju o Srebrenici treba hitno poništiti, a one koji su je doneli iskoristiti za kićenje terazijskih bandera.
На норвешкој државној телевизији НРК приказани су документарни филмови "Град који се могао жртвовати" и "Трагови из Сарајева" у којима је Армија БиХ приказана као агресор у рату у БиХ, а Војска Републике Српске као жртва.
У документарцима се говори и да је Војска РС бомбардовала Сарајево да би уништила терористе у њему, преноси сарајевска штампа.
Документарни филм "Град који се могао жртвовати" говори о Сребреници и Србе приказује као жртве, те оправдава њихове акције у том граду.
За све што се дешавало у Сребреници директно је оптужен тадашњи предсједник БиХ Алија Изетбеговић, а филм почиње изјавом бившег америчког предсједника Била Клинтона да ће, ако муслимани жртвују 5 000 људи у Сребреници, НАТО напасти српске војне циљеве.
Аутор филма Оле Флијум закључује да су, "од више од 8 000 страдалих Бошњака, око 2 000 убили дијелови српске војске, док су остали страдали у борбама".
У другом документарцу тврди се да су у БиХ обучавани терористи који су напали Америку 2001. године.
http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=39668
Istina polako ali sigurno izlazi na površinu.
Onu sramnu rezoluciju o Srebrenici treba hitno poništiti, a one koji su je doneli iskoristiti za kićenje terazijskih bandera.


