Naplata štete u saobraćajnim nezgodama

Da li imate iskustva? Koliko ste dobijali n ime materijalne, a koliko na ime nematerijalne stete?
Pitanje je uopšteno i ne može ti niko reći iznos jer to zavisi od toga kolika je šteta. Prilikom saobraćajne nezgode policajac vam uvek kaže kad i gde da dođete po zapisnik. U tih nekoliko dana koliko čekate obavezno zovite nekog limara da vidi vozilo i kaže koliko bi okvirno koštala popravka. Onda odete u policiju na dan kad je gotov zapisnik i tek onda u osiguravajuće društvo u kom je osiguran krivac. Onda vidite s proceniteljem koliko će oni to platiti i ako je iznos manji od onog kojeg vam je rekao limar nemojte potpisati njihovu procenu nego pravac advokatu.
Što se tiče povreda ako je do njih došlo tu svakako treba advokat. Postoji doduše i mogućnost dogovora, odnosno vansudskog poravnanja, ali to isto bolje s advokatom.
Ti si dobio?
Jel si tuzio osiguranje ili njega?
Tuži se osiguranje. Izuzetak je jedino ako je na kolima istekla registracija pa je onda vozilo neosigurano.
 
Pa nisam mogao njega zamisli xaxa ,kaze drzava kad ga tuzi ne mogu ja,pa onda kad sam bio svedok za drzavu u tom slucaju da ona dobije spor ,onda ja koristim tu njegovu krivicu,koju je priznao,u mom slucaju sa njegovim osiguranjem xaxa ,koje ludilo
cista glupost , opet treba da se trosi vreme i stranaka i sudija i gomile birokratije

sud presudio , nek kaze cifru , koja se prethodno od strucnjaka usaglasila i gotovo.

zna se cena za vecinu povreda.
 
cista glupost , opet treba da se trosi vreme i stranaka i sudija i gomile birokratije

sud presudio , nek kaze cifru , koja se prethodno od strucnjaka usaglasila i gotovo.

zna se cena za vecinu povreda.
Otiso ja u amss i tamo njih troje me procenjuju,ne znam ko su, dal je bio neki lekar tu,nekakav vestak,ko iz njihovog osiguranja,sad gledaju snimke magnetne,pa sve ispituju,ja moram da glumim posle 3 godine da mi nije dobro,mislim i nije sasvim niti ce biti ali nema logike posle toliko vremena ona meni kao da se sagnem,sagnem ti ga majci
 
Otiso ja u amss i tamo njih troje me procenjuju,ne znam ko su, dal je bio neki lekar tu,nekakav vestak,ko iz njihovog osiguranja,sad gledaju snimke magnetne,pa sve ispituju,ja moram da glumim posle 3 godine da mi nije dobro,mislim i nije sasvim niti ce biti ali nema logike posle toliko vremena ona meni kao da se sagnem,sagnem ti ga majci
Ima puno fingiranih saob.nesreća.
 
Sećam se da je bila uhapšena i jedna družina, advokati, veštaci i ne znam ko još beše.
Oni su pravili udese i to rentirali neki dobar auto, a njega udari jugo ili tako neki lošiji auto. Onda naplate i mater i nemat stetu. Ako neko bolje zna nek piše. Jedan kolega je nakon toga ispisan iz liste AKB.
 
Sećam se da je bila uhapšena i jedna družina, advokati, veštaci i ne znam ko još beše.
Oni su pravili udese i to rentirali neki dobar auto, a njega udari jugo ili tako neki lošiji auto. Onda naplate i mater i nemat stetu. Ako neko bolje zna nek piše. Jedan kolega je nakon toga ispisan iz liste AKB.
Cini mi se da je dosta toga pisalo u novinama o tome.
Ako se dobro secam imali su ekipu koja je organizovala I nalazila ljude koji ce podneti prijavu I oni su imali kontakte svuda,sup,osiguranja,vestaci .ljudi koji su podnosili zahtev su dobijali manji deo novca a lavovski naravno organizator I I ostali u lancu.
Nego oko tih naplata stete I to to mi izgleda kao dobra kombinacija.
Sta treba?advokat sa vezama jel tako?
 

Back
Top