Napadi na Albance

Ko je veci Srbin ?

• ...

• ...

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Debeli Sava

Veoma poznat
Poruka
10.201
"Nepoznate osobe napale su sinoć pekare u Staroj Pazovi i Somboru čiji su vlasnici Albanci.

Aslan Balija, koji se "Blicu" predstavio kao vlasnik pekare "Milenijum as" u Staroj Pazovi, izjavio je da je njegova radnja napdnuta noćas oko jedan sat posle ponoći.

- Jedan od napadača je iz automatskog oružja ispalio pedesetak metaka, a drugi je bacio bombu. Radnja je demolirana - rekao je Balija i dodao da je policija obavila uviđaj.

Meta je bila i pekara "Dva brata" u Somboru, čiji je vlasnik takođe Albanac. Do požara, za koji se pretpostavlja da je podmetnut, došlo je oko 01.30 sati, a vatra je brzo ugašena i nije bilo poređenih, prenose lokalni mediji.

- Oko pola dva ujutru, kada sam kretao na posao u radionicu, čuo sam pucanje stakla, odmah sam pozvao policiju. U toku razgovora sa policijom dok sam izlazio na ulicu osetio sam dim i video da je plamen već zahvatio prodajni deo pekare - vlasnik pekare Albert Kerhani.

On je za portal "SOinfo" rekao da je izgoreo prodajni i ugostiteljski deo i izlozi i da je dim napravio šštetu i u hodnicima.

- Ovo je delo pojedinaca. Puno mi znače moje muššterije, koje mi od jutros prilaze i upućuju mi izraze podrške - kazao je Kerhani.

Za sada se ne zna tačan uzrok incidenta, a očekuje se da će se u toku dana o njemu izjasniti Policijska uprava Sombora U Gradskoj upravi (GU) Sombora novinarima je rečeno da najoštrije osuđuju ovaj incident i da su u stalnom kontaktu s vlasnikom pekare i policijom.

"Sombor je multietnička sredina s tradicijom tolerancije i mi ćemo se po svaku cenu truditi da sačuvamo to naše bogatstvo", rečeno je u GU, odakle se u toku dana očekuje i zvanično saopštenje.

Pekara "Dva brata" bila je nekoliko puta meta vandala. Pre sedam godina na pekari su razlupani izlozi, a građanima je u nekoliko navrata čak deljen i besplatan hleb kako ga ne bi kupovali u pekarama čiji su vlasnici Albanci. "

920558273543f78c8b1a5f899768771_640x360.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/50...omboru-bacili-bombu-na-radnju-u-Staroj-Pazovi

Da li je ovo etnicko ciscenje?

Poslednja izmena od moderatora:
U Zajecaru ima dve pekare i neke dve poslasticare koje drze neki likovi sa Kosova.
Kako ja da prepoznam da li su oni Albanci ili Goranci?
A zive svi barem vec tri generacije u tom Zajecaru.

Mene ovo lomljenje i paljenje pekara ciji su vlasnici neki ljudi koji su pre 100 gdina dosli sa Kosova podseca na Hitlerove kristalne noci,
a mi jel ne volimo naciste, Hitlera, uvek smo bili protiv spaljivanja Jevreja? Ili gresim?
Sta kaze SPC, lokalne vlasti na ovaj gnusni cin?

Ono sto sam ja htela da kazem, a bas navodeci Zajecar ( koLjega Dantes je naveo Kragujevac) a to bi bilo
da nikada u tom Zajecaru nije niko Shipatae koji tu zive vec decenijama, imaju svoje radnjice, placaju i jedini uredno porez i sve dazbine,
cak ni pogledao popreko, a kamoli da im pali radnje.

Od kud to bas u Somboru ( a nije ovo sa Somborom prvi put da se jure Shiptari kao nekada Jevreji po nacistickoj Nemackoj) nekakvi Srbi pate za Kosovom,
a u Zajecaru, Vranju i Leskovcu ne? Cudno, jel? Ko se to tamo naselio, kada, kako?

Dobro, i? o cemu vi ovde trabunjate, sta se to nas tice? hoce neko vec reci ko ko je zapalio te pekare.............a mogli ste s ovom temom otici i na madjarski i hrvatski forum posto u Somboru zive puno Madjara i Hrvata:roll:

Ti Tihi nisi bas najbolje razumeo ono sto sam ja htela da kazem, a bas navodeci Zajecar ( koLjega Dantes je naveo Kragujevac) a to bi bilo
da nikada u tom Zajecaru nije niko Shipatae koji tu zive vec decenijama, imaju svoje radnjice, placaju i jedini uredno porez i sve dazbine,
cak ni pogledao popreko, a kamoli da im pali radnje.

Od kud to bas u Somboru ( a nije ovo sa Somborom prvi put da se jure Shiptari kao nekada Jevreji po nacistickoj Nemackoj) nekakvi Srbi pate za Kosovom,
a u Zajecaru, Vranju i Leskovcu ne? Cudno, jel? Ko se to tamo naselio, kada, kako?

Mislis iz Bosne,....................i ti nekom drzis lekcije o fasizmu.

Kosovo je Srbija.

Mene ne interesuje taj tvoj svet, jer ja sam Srbin i interesuje me samo nase srpsko dvoriste.

U politici i zivotu se zalazem za princip reciprociteta

Ko meni ucini nesto dobro, uzvraticu mu dobrim jos vise.

isto tako i za zlo. Ko mi ucini zlo - potrudicu se da mu vratim i to u duplo.

Ја сам лично против оваквих ствари, то никуда не води. Али за мене је КиМ део Србије и ја нисам ретард па да се ,,ложим" . Баш си лепо оквалификовала већину Срба, ти си пример праве Српкиње и вероватно си поносна на припадност српској нацији. Једног дана ослободићемо КиМ, али пре тога почистићемо нашу Србију од олоша и багре. То ће бити први посао који ће обавити поново рођена СРПСКА ВОЈСКА

Back