Izrael bi pre gađao nuklearku, nego fabriku dronova u Isfahanu. A pored ove krize sa Hamasom u Jerusalimu mislim da je Netanjahuova zadnja namera je da se ganja sa Iranom dok ne reši Hamas, jer sad očekuje novo bombardovanje Hamasa - kaže za Kurir Boško Jovanović vojni komentator.
Među jedne od osumnjičenih je bio uvršten i Azerbejdžan zbog trenutne krize sa Iranom zbog nedavnog terorističkog napada i upada u ambasadu u Teheranu zbog čega je odlučeno da se ovo diplomatsko predstavništvo iseli. Međutim, iranske vlasti su odbacile i ovu verziju iz nekoliko razloga. Prvi to bi bilo političko samoubistvo da Azerbejdžan pogodi Iran. Azerbejdžan nije napredovao dalje u Jermeniju, a kamoli rizikovao rat sa Iranom. Kao drugo Azerbejdžan nedostaju obaveštajni podaci i sposobnosti za duboke udare da bi pogodio Iran. Da su dronovi kamikaze krenuli preko Kaspijskog jezera verovatno bi ih lako otkrili i presreli iranski osmatrački radari i mreža protivvazdušne odbrane. Uz to Azerbejdžan i Iran su normalizovali situaciju nakon subotnjeg elefonskog razgovora iranskog predsednika Raeisija sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, obe strane naglašavajući ekonomsku i kulturnu saradnju i obezbeđujući nastavak bilateralnih veza.
- Napasti iran preko Kaspijskog jezera je glupo. Jer da je Azerbejdžan nešto lansirao preko jezera, odmah bi bilo otkriveno i PVO upozorena. Priča sa Azerbejdžanom nema nikave veze. Azerbejdžan nema nikakvog razloga da napadne Iran. Vrhovani ajatolah je Azerbejdžanac. Nikakvih sukoba neće da bude. To može da bude jedini interes Jermenije da se povuku trupe sa oslobođenih teritorija na jug prema Iranu - kaže Jovanović i odbacuje tu teoriju.
Prema nekim neformalnim i nezvaničnim informacijama, koje uvek zvanično nisu potvrđene, napad je izveden dronovima-kamikazama domaće radinosti koji pripadaju terorističkom kultu MeK posebno na mete u okolini Teherana i Isfhana.