Quantcast

НАОРУЖАН СВАКИ ТРЕЋИ СРБИН И СВАКИ ПЕТИ ХРВАТ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.544
http://www.jutarnji.hr/srbi-u-svojim-kucama-drze-dvostruko-vise--oruzja-nego-hrvati/925564/
NAORUŽANI DO ZUBA

INFOGRAFIKA Srbi u svojim kućama drže dvostruko više oružja nego Hrvati

Švicarci su referendumom odbili vratiti legalno oružje u vojarne, a Hrvati su u 10 godina vratili samomanji dio ilegalnog
Švicarci su referendumom odbili vratiti legalno oružje u vojarne, a Hrvati su u 10 godina vratili samomanji dio ilegalnog
Naoružani do zuba
Ti bi prijedlogom de facto nekolko milijuna komada oružja u Švicarskim domovima postalo - ilegalno.

Iako u Hrvatskoj vlada mišljenje da plivamo u ilegalnom oružju , podaci govore drugačije. Prema procjenama UN-a, još je oko pola milijuna ilegalnih “vatrenih cijevi”, uglavnom iz protekla dva rata. Zbroji li se to sa 370.000 komada legalnog oružja, dolazimo do podatka prema kojem na 100 građana Hrvatske ide 19,8 komada oružja. Za usporedbu, sto građana Srbije posjeduje 34,6 komada oružja. Što legalno, a što ilegalno - naoružan je svaki treći Srbin i “tek” svaki peti Hrvat.

- Unatoč mnogim izmjenama Zakona o oružju, kazne za podjedovanje ilegalnog oružja još su uvijek preniske, smatra Edgar Franjul, predsjednik pulskog Kluba za praktično i akciono streljaštvo.

- Zašto kazna za posjedovanje vatrenog oružja bez dozvole ne bi bila 10 godina zatvora, za uporabu 20 godina, a za ranjavanje ili ubojstvo ilegalnim oružjem 40 godina zatvora? Dok god kazne za ilegalno posjedovanje vatrenog oružja budu bile novčane i prekršajne, dotle će biti i ilegalnog oružja i njegove zloporabe, dodaje Franjul. Dubravko Jagić, predsjednik Sindikata policije, smatra da se država “mekano postavlja prema vlasnicima ilegalnog oružja”.

- Smatram da debeloj većini građana ne treba niti legalno oružje, a kamoli ilegalno. Trebamo strože sankcije za posjedovanje ilegalnog oružja, zaključuje Jagić.

Krunoslav Borovec, glasnogovornik MUP-a, ustvrdio je kako se većina kaznenih djela, prekšaja i samoubojstava čini ilegalnim oružjem. Podaci iz evidencija kriminalističke policije govore da je udio ilegalnog oružja u kaznenim djelima čak 90 posto.
:per: :per: :per:

Poruka
24.516
da sam na vlasti sredio bih sva pitanja oko imovine iz ww2,naterao bih sve sudije da rese sporove za nedelju dana oko imovine i uveo zakon da se moze imati i lako automatsko oruzije,legalizovao bih vecinu oruzija i uveo zakon kao i u SAD-u da svoju imovinu imas pravo da branis i da ubijes nekog, a da ne odgovaras ako udje na tvoj posed neovlasceno ili ako je dosao da te opljacka ili ubije. Policija bi smela da ti dodje na imanje samo ako ih ti pustis ili ako imaju sudski nalog. Zato bi sve kazne za kriminal udvostrucio! Ne vidim sta je problem sto svaki treci Srbin ima lovacku pusku ili cz99? Oruje je danas nepotrebno jer ne smes da ga koristis da se branis,a opet ne smes nigde ni da pucas iz njega. samo dzaba placas dozvolu!

Poruka
60.356
da sam na vlasti sredio bih sva pitanja oko imovine iz ww2,naterao bih sve sudije da rese sporove za nedelju dana oko imovine i uveo zakon da se moze imati i lako automatsko oruzije,legalizovao bih vecinu oruzija i uveo zakon kao i u SAD-u da svoju imovinu imas pravo da branis i da ubijes nekog, a da ne odgovaras ako udje na tvoj posed neovlasceno ili ako je dosao da te opljacka ili ubije. Policija bi smela da ti dodje na imanje samo ako ih ti pustis ili ako imaju sudski nalog. Zato bi sve kazne za kriminal udvostrucio! Ne vidim sta je problem sto svaki treci Srbin ima lovacku pusku ili cz99? Oruje je danas nepotrebno jer ne smes da ga koristis da se branis,a opet ne smes nigde ni da pucas iz njega. samo dzaba placas dozvolu!
:super::super::super::klap::klap::ok::klap::klap::super::super::super:

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.028
Мислим да си управо дефинисао један од најважнијих националних интереса. Свака част!

Stjepan Radić

Ističe se
Banovan
Poruka
2.931
Ma, postenom coveku je odzvonilo.

Kod mene danas na poslu bila tuca. Kolega uhvatio Cigu kako se usunjao u kanc. pored da krade i tukao se sa njim..dolazili i panduri i nikom nista. Ne smes mu bre, nista. Ne dao Bog da ga ozbiljnije povredis...ode na robiju kao najveci nacista.
Pa kako ciganiu mogu kod vas ući u kancelariju? Di vam je to kancelarija? Kod nas imaju svoja naselja. Nema šanse da se približe nekakvoj kancelariji, a kamoli da uđu u nju.

gost 182607

Veoma poznat
Poruka
10.984
Pa kako ciganiu mogu kod vas ući u kancelariju? Di vam je to kancelarija? Kod nas imaju svoja naselja. Nema šanse da se približe nekakvoj kancelariji, a kamoli da uđu u nju.
Pa mi imamo ulazna vrata koja su otkljucana , hodnik i 4 kancelarije. Ja sam bila u jednoj, on u drugoj, jedna je zakljucana, a Ciga je usao u cetvrtu koja je prva zdesna kad se udje...tu su nam neki rashodovani kompjuteri , kuhinja i sl. stvari..

Stjepan Radić

Ističe se
Banovan
Poruka
2.931
Pa mi imamo ulazna vrata koja su otkljucana , hodnik i 4 kancelarije. Ja sam bila u jednoj, on u drugoj, jedna je zakljucana, a Ciga je usao u cetvrtu koja je prva zdesna kad se udje...tu su nam neki rashodovani kompjuteri , kuhinja i sl. stvari..
Opet mi nije jasno kako se šetaju po cesti. Kod nas su rijetka pojava. Imaju svoja naselja i getoizirani su. Kad se pojave u gradu svi ih čudno gledaju.

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.548
A okolo njihovog naselja im "red zice , pa red struje, pa red zice , pa red struje , pa...dva - tri reda reda njemackih ofcara i beckih konjusaraa..." traze CRO - ausvajse U njihovim pedama...

gost 182607

Veoma poznat
Poruka
10.984
Opet mi nije jasno kako se šetaju po cesti. Kod nas su rijetka pojava. Imaju svoja naselja i getoizirani su. Kad se pojave u gradu svi ih čudno gledaju.
Pazi , da se ovo ne pretvori u rasisticku polemiku :lol:

Mi smo danas pretresli taj slucaj uzduz i popreko. Najcesce idu sa onima koji skupljaju iz kontejnera ili stari papir. Ovi se bave normalno sakupljanjem otpada, a njemu su dobra pozadina. On operise za svoj racun. Kako da nekome zabranis da sakuplja otpad? Jos im ja sve odvajam papir ( imamo dosta tog otpada) i kacim na kontejner da uzmu kad naidju.

velke712

Elita
Poruka
24.631

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.