Намет обавезне 2FA као сигурност је превара или не?

Dr.Jackson

Iskusan
Moderator
Poruka
5.444
Разумем да се масовно уводи 2FA због сигурности и то је добро ако је одређени профил често нападан, још када поред ње ставиш и потврду email-ом ма милина једна решио си све проблеме, међутим оно што је више забрањивајуће је то што су сада све компаније па тако и Google довеле до тога да је двострука аутентификација је обавезна за све. Разлог је наравно како би дошли до вашег броја телефона! То је једини мотив. Facebook је својевремено имао откључавање са лицем, међутим због фијаска и одлива новца на крају су га избрисали. Многе друштвене мреже па чак и месенџери који важе за "сигурне и приватне" траже број телефона како би зарад сигурносте угрозили оно што се залажу а то је приватност.

Одбијам и дан данас да користим било који месенџер који ми тражи број телефона јер знам да је то највећа превара века која постоји. Од месинџера имам само Skype и Matrix и то је то. Немам ниједну друштвену мрежу а и ову што имам су ми БУКВАЛНО насилно узели број телефона после пар година.

Шта мислите о 2FA и због чега сада све комапаније форсирају?
 
Poslednja izmena:
Brate el to neka teorija zavere:malav:

Ма јок то компаније раде за нашу сигурност. :hahaha:

Прати AI све. Што се тиче Фејса могао сам да га имам још 2008 (средња школа) али нисам, ни дан данас га немам, чак сам одбијао и Skype... Сад само све преусмеравам на Матрикс. Апсолутно ме не занима ко шта има и ко шта користи.

Човек је још 2014 када ништа није било доказано и било је све ново рекао да је то скам и људи га исмејавали. Сад више не.

 
Poslednja izmena:
Google uopšte ne zahteva broj telefona za 2FA kao ni mnogi drugi servisi, niti se uopšte broj telefona preporučuje za 2FA jer je najmanje sigurna opcija.

Umesto broja mobilnog nudi se opcija potvrde preko Google promp na telefonu, preko koda neke autentikator aplikacije ili preko rezervnih kodova. Dakle imaš dve ili tri alternative pored broja mobilnog.

Ja na Google nemam broj telefona. Na telefonu mi iskoči notifikacija za potvrdu, i imam Autentikator i generisane kodove.
 
Није тачно. Google ти шаље поруку да треба да имаш број телефона ако немаш све то. Мени су послали и активирали су 2FA самовољно више пута, чак су ме и приселили да им дам број телефона само зато што не може да ме пронађе нигде АI када куца моје име и презиме на Google и да то што пронађе нисам ја. А од сад, ево код нас почело од децембра има да приселе све људе да користе неки вид 2FA.

Такође пошто видим да имаш Android они већ знају твој број телефона па боље да им даш.
 
Poslednja izmena:
Није тачно. Google ти шаље поруку да треба да имаш број телефона ако немаш све то. Мени су послали и активирали су 2FA самовољно више пута, чак су ме и приселили да им дам број телефона само зато што не може да ме пронађе нигде АI када куца моје име и презиме на Google и да то што пронађе нисам ја. А од сад, ево код нас почело од децембра има да приселе све људе да користе неки вид 2FA.

Такође пошто видим да имаш Android они већ знају твој број телефона па боље да им даш.
Imam Google account toliko godina da ni sam nemam pojma koliko. Jos iz perioda kada nisi mogao tek tako da napravis vec samo preko invitation ( kada ga napravis I ti dobijes mogucnost da invite-ujes druge) I nisam dodao broj za 2FA vec drugi mail, tj Hotmail account.
 
Није тачно. Google ти шаље поруку да треба да имаш број телефона ако немаш све то. Мени су послали и активирали су 2FA самовољно више пута, чак су ме и приселили да им дам број телефона само зато што не може да ме пронађе нигде АI када куца моје име и презиме на Google и да то што пронађе нисам ја. А од сад, ево код нас почело од децембра има да приселе све људе да користе неки вид 2FA.

Такође пошто видим да имаш Android они већ знају твој број телефона па боље да им даш.
Preko IMEI-broja uređaja dolaze i do broja telefona. Ako bi se baš hteo zahebavati sa tim, uzeo bih na bonove 5-6 SIM kartica pa svako malo menjao za neke bezvezne pozive, a oni neka se misle jel' to onda novi vlasnik ili neki zahebant! :zcepanje:
 
Imam Google account toliko godina da ni sam nemam pojma koliko. Jos iz perioda kada nisi mogao tek tako da napravis vec samo preko invitation ( kada ga napravis I ti dobijes mogucnost da invite-ujes druge) I nisam dodao broj za 2FA vec drugi mail, tj Hotmail account.

Ја имам Google налог и улоговао се без проблема али проблем је у томе што су они мени тражили број телефона како би се верификовао да сам то заиста ја. Значи чак и да ти је искључен 2FA тражиће ти број телефона.

Preko IMEI-broja uređaja dolaze i do broja telefona. Ako bi se baš hteo zahebavati sa tim, uzeo bih na bonove 5-6 SIM kartica pa svako malo menjao za neke bezvezne pozive, a oni neka se misle jel' to onda novi vlasnik ili neki zahebant! :zcepanje:

Google у последње време није нормалан. Пре неки дан нисам могао да пријавим мајку па сам морао да ресетујем шифру, па ни то није успело, па сам морао да користим стари добри email и то је прорадило од свих начина провере индедитета. На лаптопу преко Vivaldi-a (значи Chromium based али без FLOC-a) нисам могао да се пријавим, стално ми је избацио грешку како користим несигуран прегледач што узгред никад није приказивао, каже да треба да укључим JS а мени он укључен. Шта раде ти људи с тим JS ја стварно не знам, па то је најгори могући језик за бекенд... значи нема гори...


Ако вам то није доста погледајте шта раде са другим прегледачима који не користе Chromium.
У рангу су од полуупотребљивог до неупотребљивог.

 
Poslednja izmena:
Разумем да се масовно уводи 2FA због сигурности и то је добро ако је одређени профил често нападан, још када поред ње ставиш и потврду email-ом ма милина једна решио си све проблеме, међутим оно што је више забрањивајуће је то што су сада све компаније па тако и Google довеле до тога да је двострука аутентификација је обавезна за све. Разлог је наравно како би дошли до вашег броја телефона! То је једини мотив. Facebook је својевремено имао откључавање са лицем, међутим због фијаска и одлива новца на крају су га избрисали. Многе друштвене мреже па чак и месенџери који важе за "сигурне и приватне" траже број телефона како би зарад сигурносте угрозили оно што се залажу а то је приватност.

Одбијам и дан данас да користим било који месенџер који ми тражи број телефона јер знам да је то највећа превара века која постоји. Од месинџера имам само Skype и Matrix и то је то. Немам ниједну друштвену мрежу а и ову што имам су ми БУКВАЛНО насилно узели број телефона после пар година.

Шта мислите о 2FA и због чега сада све комапаније форсирају?
Ja koliko znam potvrda preko email-a je bila dozvoljena, ali ako forsiraju sms pa kod, onda je to malo to, hoce broj telefona. Naravno kod mail naloga, koja logika?
 
Ja koliko znam potvrda preko email-a je bila dozvoljena, ali ako forsiraju sms pa kod, onda je to malo to, hoce broj telefona. Naravno kod mail naloga, koja logika?

Нисам им дао број телефона већ су сами привремено укључили и онда сам морао да им дам како би потврдио налог.
 
Ja koliko znam potvrda preko email-a je bila dozvoljena, ali ako forsiraju sms pa kod, onda je to malo to, hoce broj telefona. Naravno kod mail naloga, koja logika?
Biznis? Sećam se dana kada su neki zarađivali skupljanjem i prodajom email adresa raznim trgovačkim lancima i firmama. Sada to rade sa brojevima telefona?
 
Ма јок то компаније раде за нашу сигурност. :hahaha:

Прати AI све. Што се тиче Фејса могао сам да га имам још 2008 (средња школа) али нисам, ни дан данас га немам, чак сам одбијао и Skype... Сад само све преусмеравам на Матрикс. Апсолутно ме не занима ко шта има и ко шта користи.

Човек је још 2014 када ништа није било доказано и било је све ново рекао да је то скам и људи га исмејавали. Сад више не.

Tebi i ne treba smart ako hocemo realno .

Guglu je 99% biznis marketing, tako da nije ni cudo...
Sve je biznis, niko ne radi za dzabe.

E ljudi izbacite ovo automatsko smaranje i spajanje postova,inace prestajem da koristim forum.
 
Sve je biznis, niko ne radi za dzabe.
Da, al sve je poslo naopako kad je google 2007-2009 kolko se secam kupio DoubleClick za 4 milijarde dolara i potpuno presao na marketing biznis ČP
Yahoo je kupio pandam tome za 600 milki i onda internet postaje poligon za reklame i trakovanje korisnika radi plasiranja reklama ČP
 
Сигурносни кодови Твитера, Телеграма, Вацапа, Тиктока су угрожени?


Collage_20220210_171404.jpg
 

Back
Top