namerno prodavanje robe sa isteklim rokom upotrebe

svi znamo za to, svakodnevno smo zrtve ....
ipak, bez obzira na postojanje udruzenja za zastitu potrosaca- ne mozemo nista da uradimo.

zadnja kap meni je bila prepakovani hleb Tonus, u Maxiju.

kol centar naravno ne radi
naravno da kol centar ne radi...pa te razne agencije/udruzenja su izmisljeni samo da se cuje u evropi da to kao postoji kod nas,i naravno da bi se tu uposlile neki rodjaci i sl.niko nas nema da zastiti.
nego,jednostavno moramo biti obazrivi,uvek.taj tonus se bas juce zaleteh da kupim,pa iako je pun raf bio,ni na jednom nisam nasla otkucan datum isteka niti proizvodnje.
a negde ima tema o mahinacijama trgovaca,gde je neko pomenuo da njima nije nista da prekucaju rok trajanja.
ja sam jednom u bivsoj pekabeti na pijaci banovo brdo lom napravila zbog kvarne pavlake.mozda bih i presla preko toga ali me posebno iritirala jedna brkata slaninasta sefovica koja se pravila luda i ladno mi rekla da zamenim za nesto drugo jer pare ne vracaju.
na kraju su mi ipak vratile tu sicu (i pazi,kazu mi da je to presedan,i da mi se vise ne ponovi :rotf:),i ne budem lenja,nego se i razvicem po pekabeti da svi koji su uzeli pavlaku vrate jer je garant pokvarena (a imali su samo tu jednu vrstu).lep je bio prizor videti kako se ljudi vracaju iz reda na kasi i svi vracaju pavlaku.

Do sada sa Tonusom nisam imala problema, uvek je pisao rok trajanja i OBAVEZNO ga pogledam.

Postoji drugi problem sa Tonusom, jer taj rok trajanja nije realan, mora max.da bude 2 dana do isteka kada se kupuje. Provalila sam posle par puta, da se ili vec ubuđao (malo finih niti, ali tu su) ili posle par sati se pojave, ako se kupi dan do isteka roka. To znaci da ne koriste konzervanse, a ima i dosta klica, bas kao sto i tvrde, ali pre bih jela Savu, nego buđavi hleb, nuporedivo je zdravije. Cim ga kupim odmah ide u zamrzivac (to istina i preporucuju) i vadim parce po potrebi, bas se brzo pokvari.

Mozda su mi i uvalili "prepakovani", ali mi je delovalo logicno da se brzo ubudja, pa nisam ni razmisljala o tome.

Ne kupuj robu, ako ne pise datum.

Топло је ових дана, а не чувају храну како треба. Ја пре девет дана купио јогурт којем је рок трајања био 2. септембар. Укварено било бре...

Не би ме чудило да су га изнели на три-четири сата да се крчка на највећем сунцу, па га уредно вратили у складиште. :lol: Рекоше: сада ће драги купци да се држе за стомаке!

brate na etiketii ili poklopcu niko ne sme prodavati bez roka trajanja
Trebalo bi da pise,ali na PREMIA kiselim krastavcima rok trajanja ne postoji al ajde,nego da pitam sad generalno sve ovde,jel nekad jeo neko pokvareni kiseli krastavac?Kakav ukus ima taj pokvareni kiseli krastavac?Da li postaje sladji,gorci,ili jednostavno mnogo kiseliji?Posto nikog nisam upoznao do sada da je jeo pokvareni kiseli krastavac,uz to imam neki trip u glavi da ce se pre med pokvariti nego kiseli krastavac.:D

Trebalo bi da pise,ali na PREMIA kiselim krastavcima rok trajanja ne postoji al ajde,nego da pitam sad generalno sve ovde,jel nekad jeo neko pokvareni kiseli krastavac?Kakav ukus ima taj pokvareni kiseli krastavac?Da li postaje sladji,gorci,ili jednostavno mnogo kiseliji?Posto nikog nisam upoznao do sada da je jeo pokvareni kiseli krastavac,uz to imam neki trip u glavi da ce se pre med pokvariti nego kiseli krastavac.:D
kad vidim tu robnu marku premia,drob mi se okrene.
bas juce vidim u komisionu blizu ugla beogradske i bulevara,puuuno kiselih krastavcica po bagatelnoj ceni,verovatno je blizu kraj roka trajanja....a proizvodjac `medoprodukt`...ja od njih rado kupujem dzemove npr

kad vidim tu robnu marku premia,drob mi se okrene.
bas juce vidim u komisionu blizu ugla beogradske i bulevara,puuuno kiselih krastavcica po bagatelnoj ceni,verovatno je blizu kraj roka trajanja....a proizvodjac `medoprodukt`...ja od njih rado kupujem dzemove npr

Ali kiseli krastavci su im ok,takodje me odusevljava marka svih mogucih proizvoda,od Detrzenata do delova za avione DOBRO!
Za nas socijalu odlicna marka :D

....inace neki dan kupim u komsijskoj prodavnici malecku crnu Bambi cokoladicu, kad sam je u neko doba otvorila vidim
da je sva "prasnjava" pogledam rok, 1.06....naravno bas mi je bilo krivo, posle komentarisem sa komsinicim, onako
bas iznervirana, kaze pa pusti devojke neka rade, ne moras jos i ti da im stajes na muku, imaju los promet..pa kako bi
imale bolji kad im je radnja kao smetliste..i sta sad, da ih pustim da rade, da necija deca kupe i pojedu te cokoladice
sto mi je strasno...da prijavim inspekciji da im zatvore radjnu, ili da jednostavno vise ne idem tamo....ne radi se o 35 dinara
koje opet meni nisu male...al' ajde.....sta bi ste vi uradili??

ne znam zaista ali premia deltinu robnu marku ne pakuju oni vec neki koji na trzistu imaju svoje proizvode pa neki visak i otpad njima uvale za male pare..budale sami sebi prave konkurenciju..iz tempa su ih izbacili uglavnom i samo premija uzima primat

Fascinantne su mi persone koje gledaju u rok trajanja kao apsolutnu istinu i da nakon sto prodje datum valjanosti ( isteka ), roba magicno postaje neupotrebljiva. Na vecini robe ( namirnica ) pise da je best before sto ne znaci da nije ispravno i nakon tog datuma. Uostalom, toliko se emulgatora dodaje u te namirnice ( cokolade, keksice, bombone, cipseve.... ) da ukoliko nije otvoreno moze da traje daleko duze. Dosta onih koji su bili u vojsci znaju da su pojedine konzerve imale i vise od decenije....

Jos jedna stva koja je naopaka u Srbiji.
U Norveskoj stvari koje su pred istekom daju se sa 50% popusta,a stvari kojima je istekao rok daju se gratis,uz to sto samo neke vrste hrane se ne mogu uzeti jer im je velika verovatnoca da su pokvarene na isteku roka.Bas neki dan sam uzeo 3 flase sveze izcedjenog soka od nara i pomorandze,nisam ni video da je ostekao rok,to mi je kasirka rekla i dala mi sok gratis.

svi znamo za to, svakodnevno smo zrtve ....
ipak, bez obzira na postojanje udruzenja za zastitu potrosaca- ne mozemo nista da uradimo.

zadnja kap meni je bila prepakovani hleb Tonus, u Maxiju.

kol centar naravno ne radi

nije namerna, nego je u nekim slucajevima nedostatak radne snage koja ce redovno da prekontrolise svaku kutijicu na godnoli ili u gorim slucajevima veca je zainteresovanost radnika za pus pauzu nego da patrolira radnjom i proverava

ono sto mene nerira je kvaka 22 drze ocigledno pokvaren proizvod kojem istice rok za recimo tri dana :dash: i kad pitas sto se ne skloni dobijes odgovor - u roku je :dash:

Back