Namćori

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.477
Kako izlazite na kraj sa ljudima koji su stalno negativno nastrojeni?

Te im ovo smeta, te im ono ne valja... Uvek su kivni na nekoga, i stalno krive druge za svoje probleme. Naravno, o svojim problemima uvek govore kao da su najveći na svetu.

Šta im kažete? Kako uopšte uspete da se ne iznervirate dok razgovarate sa njima?

Meni se čini da uopšte ne žele savete, i onda se više i ne trudim da pokušam da im olakšam. Prvi kažu da sam u pravu, a onda nastave po starom.

Da nije to mnogo opterećujuće?

Šta je uzrok da čovek bude ovako namćorast?
 
ne savetujem, nikako. dok god sami otvoreno ne zatraže savet.
kako se ne iznerviram? lepo. imam moć rasute pažnje :lol:
meni svi mogu svašta da pričaju bez bojazni da ću da podelim sa nekim
jer pola ni ne čujem, a drugu polovinu brzo zaboravim :lol:

uzrok: nezadovoljstvo sobom.
jesu opterećujući ljudi ali šta sad. šta je tu je. uglavnom gledam da ih izbegnem :)
 
Kako izlazite na kraj sa ljudima koji su stalno negativno nastrojeni?

Te im ovo smeta, te im ono ne valja... Uvek su kivni na nekoga, i stalno krive druge za svoje probleme. Naravno, o svojim problemima uvek govore kao da su najveći na svetu.

Šta im kažete? Kako uopšte uspete da se ne iznervirate dok razgovarate sa njima?

Meni se čini da uopšte ne žele savete, i onda se više i ne trudim da pokušam da im olakšam. Prvi kažu da sam u pravu, a onda nastave po starom.

Da nije to mnogo opterećujuće?

Šta je uzrok da čovek bude ovako namćorast?

Ne druzim se mnogo sa takvima. Ako sam "primorana" da provedem vreme sa nekim namcorom, ja lupam kontru optizmom.
 
Kako izlazite na kraj sa ljudima koji su stalno negativno nastrojeni?

Te im ovo smeta, te im ono ne valja... Uvek su kivni na nekoga, i stalno krive druge za svoje probleme. Naravno, o svojim problemima uvek govore kao da su najveći na svetu.

Šta im kažete? Kako uopšte uspete da se ne iznervirate dok razgovarate sa njima?

Meni se čini da uopšte ne žele savete, i onda se više i ne trudim da pokušam da im olakšam. Prvi kažu da sam u pravu, a onda nastave po starom.

Da nije to mnogo opterećujuće?

Šta je uzrok da čovek bude ovako namćorast?

изађи на крај са собом.
не примећују сви исто.
огледалце, огледалце...
опет други криви?
није ти лако...
незадовољство је увек собом.
 
Hmm... Pokusam da ga saslusam i razumem. Iznesem mu moje misljenje o konkretnoj stvari. Ako nema razloga da bude namcor, a i dalje je namcor, ne trudim se da slusam te njegove zalopojke i ne trudim se da mu olaksam, jer neki ljudi, definitivno, uzivaju da budu negativni (i uzivaju da pate).
 
Hmm... Pokusam da ga saslusam i razumem. Iznesem mu moje misljenje o konkretnoj stvari. Ako nema razloga da bude namcor, a i dalje je namcor, ne trudim se da slusam te njegove zalopojke i ne trudim se da mu olaksam, jer neki ljudi, definitivno, uzivaju da budu negativni (i uzivaju da pate).

Da, bolje patiti, nego biti ravnodušan, ali nije u tome štos. :)
Ponekad zaista može biti teško saslušati osobu, pogotovo kad za svaku njegovu rečenicu, ti imaš neku svoju verziju iste u glavi, uglavnom totalno suprotnu od onoga što on iznosi. On sve to iznosi mnogo hiperbolično.
 
ne savetujem, nikako. dok god sami otvoreno ne zatraže savet.
kako se ne iznerviram? lepo. imam moć rasute pažnje :lol:
meni svi mogu svašta da pričaju bez bojazni da ću da podelim sa nekim
jer pola ni ne čujem, a drugu polovinu brzo zaboravim :lol:

uzrok: nezadovoljstvo sobom.
jesu opterećujući ljudi ali šta sad. šta je tu je. uglavnom gledam da ih izbegnem :)

Čini mi se da im je potrebno samo neko da ih sasluša, a da mi rešenje možemo naći u tome da saslušamo, bez obzira što imamo drugačije viđenje svega, i što nas opterećuje to što govori. Ne prekidati ga dok se ne isprazni. A kad se isprazni, onda možda promeniti temu. Naterati ga da promeni nešto na sebi, da promeni svoje hobije i slično. To zaista može biti jako teško, ukoliko osoba nije svesna da mora da pokuša da promeni stav o svemu. A oni uglavnom to ne žele, jer im se kosntantno rađaju neki novi problemi, i od komarca prave magarca.
 
незадовољство је увек собом.

ne sobom vec svojim nemogucnostima..a najvece nezadovoljstvo tim nemogucnostima je kad ti zivot uskrati nesto sto je sasvim obicno i normalno..narocito se javi nakon sto covek da sve od sebe u pokusaju ostvarivanja nekog sasvim obicnog normalnog i navodno svima dostupnog cilja..
u srbiji danas ako nisi kao ostali svi..SVI te mrze iz dna duse i cine SVE sto je u njihovoj moci da te satru. da ne postojis..
 
ne sobom vec svojim nemogucnostima..a najvece nezadovoljstvo tim nemogucnostima je kad ti zivot uskrati nesto sto je sasvim obicno i normalno..narocito se javi nakon sto covek da sve od sebe u pokusaju ostvarivanja nekog sasvim obicnog normalnog i navodno svima dostupnog cilja..
u srbiji danas ako nisi kao ostali svi..SVI te mrze iz dna duse i cine SVE sto je u njihovoj moci da te satru. da ne postojis..

istina :neutral:
 
ne sobom vec svojim nemogucnostima..a najvece nezadovoljstvo tim nemogucnostima je kad ti zivot uskrati nesto sto je sasvim obicno i normalno..narocito se javi nakon sto covek da sve od sebe u pokusaju ostvarivanja nekog sasvim obicnog normalnog i navodno svima dostupnog cilja..
u srbiji danas ako nisi kao ostali svi..SVI te mrze iz dna duse i cine SVE sto je u njihovoj moci da te satru. da ne postojis..

живот не ускраћује, памет закида.
бар си ти схватио да бомбе нису ни анђеоске ни милосрдне.
 
живот не ускраћује, памет закида.
бар си ти схватио да бомбе нису ни анђеоске ни милосрдне.

zakidaju jedni ljudi drugima..

nas ima preko 7 milijardi..
da bi neko imo vise nego sto mu treba neko drugi mora da plati raliku u ceni proizvoda
danas i kod nas a i u svetu najprodavaniji je prozivod ..suplja prica..

niko se nije obogatio na svom nego su se svi bogatili na tudjem radi idejama kreativnosti..itd itd..

ja sam shvatio da imam vrlo malo kontrole nad svojim zivotom..a mnogo kontrole nad njima ima vecina od 7 i kusur milijardi drigih ljudi..
da bi ja ziveo oneko kako ja zelim moram da potucem ostalih 7 i kusur milijardi ljudi ..moje su zelje i htenja u skuobu sa njihovim..situacijasledeceg tipa..ili se maca lacas i otima i ti da bi imao ili ti otimaju da bi oni imali..to je zakon coveka..
ja nisam imao kontrolu nad tim gde ce koja bomba da padne..
 
ja sam vrlo svestan kauzalnosti i zakonitosti kontinuuma u kome zivim..sloboda je omogucena tim istim zakonitostima svima ljudima..ali neki je ljudi nekim ljudima uskracuju..
 
незадовољство је увек собом.
ne sobom vec svojim nemogucnostima..
Bez obzira o kakvom je nezadovoljstvu reč i čime je prouzrokovano, da li namćoru išta pomaže ako se stalno žali, kuka i(li) prenemaže?
Takvim ponašanjem samo odbija druge od sebe. Posle mu je opet neko drugi kriv što ga, neki ili svi, izbegavaju.
Kada te neko upita: "Kako si?", da li ti je išta lakše ako počneš da se žališ i jedno pola sata opisuješ svoje probleme? Ne verujem.
Zato na takvo pitanje uvek odgovaram "Odlično!" Ne opterećujem sagovornika a ako može da mi pomogne onda mu, kasnije, izložim ono u čemu može da učini nešto.
 

Back
Top