Quantcast

Nakon instaliranja SpyBOT-a potop...potrebna pomoc!

zoransid

Početnik
Poruka
1
I pored ESET antivirus i firewall programa koji su zadnja tri meseca dobro odradjivali svoj posao,pre par dana Eset je poceo pri startovanju racunara da prijavljuje po 5-10 inficiranih fajlova,(neki od njih su nosili naziv linkova ka rapidsharu?!),uredno bi ih smestao u karantin,brisao iz njega,ali bi se ubrzo pojavljivali isti problemi sa slicnim nazivima inf.fajlova. Odradio sam full scan,ali se problem opet vracao. Na netu sam procitao da sa programom SpyBOT S&D mogu ukloniti takvi virusi,downloadovao sam ga i otpoceo instalaciju istog,izbacio je poruku da treba da skine jos 6MB sa neta update..ok..skinuo update,bez upozorenja restartovao racunar i..NISTA! Otvorio bi prvu i drugu crnu stranicu,ali kad treba da otpocne da startuje Windows XP,nista. Prihvata komandu sa tastature samo na prvoj stranici,kada uz DEL mogu da udjem u Bios,ali na drugoj ne prihvata ni F8,ni F5,ni levi SHIFT,tako da ne mogu da udjem u Safe mod. U Biosu namestim da mi CD bude prva opcija za podizanje sistema,ali ni na instalacioni CD za XP,ni na bootabilni CD ne reaguje. Da li neko moze da mi pomogne? Kako da udjem u Safe mod?

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
Не бих рекао да ти је SpyBOT S&D срушио систем, пре ће бити разноразни вируси у "комбинацији" са ESET-ом који их је пропустио у систем. Ако ти је у BIOS-у намештено да бутује са CD-а, то би требало и да ради. Јеси ли пробао можда да подигнеш неки од ав програма са CD-а, типа DrWeb CureIt, Kaspersky Rescue CD ... итд. или можда неки Live Windows и да из њих прескенираш систем.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.