Quantcast

Najznacajnija licnost u istoriji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
e blago vama kad vam je draza najznacajnija licnost u istoriji...
uostalom, mislim da se ovde jako mesaju pojmovu, licnost koje je znacajna, ne more da bude najzasluznija! Znaci, jedna od znacajnih licnosti, defititivno je Adolf Hitler. Zapalio je ceo svet. A to dal je on dobar ili los, je druga stvar.
A vi "SRBI" otvorite temu, najznacajnija licnost srpske istorije, pa tamo razglabajte. Jedan Draza ne moze da se meri sa uticajem Tita, svidelo se to vama ili ne...

Poruka
1.264
Ljudi, u mojoj(americkoj) knjizi pise da je George Westighouse izmislio sistem naizmenicne struje i konstruisao transformator...
Naravno pise da je Markoni izumeo radio koji pritom koristio cini mi se 15 Teslinih patenata i pored toga sto je Vrhovni Sud doneo odluku u korist Tesle.
Jos uvek ne mogu da verujem!!!

Wieczeslaw

Zainteresovan član
Poruka
173
Naizmenicna struja je postojala u Teslino vreme ali niko nije umeo da je iskoristi. Transformatori su postojali i pre Tesle. Tesla je konstruisao model trofaznog transformatora i pronasao obrtno polje, kasnije nazvano Teslino obrtno polje, koje je sluzilo (i danas sluzi) kao osnova za konstruisanje trofaznih asinhronih i sinhronih masina.....u tome je sva njegova velicina i za to mu VECNO HVALA !!!

njiokmm

Zainteresovan član
Poruka
221
Wieczeslaw:
Naizmenicna struja je postojala u Teslino vreme ali niko nije umeo da je iskoristi. Transformatori su postojali i pre Tesle. Tesla je konstruisao model trofaznog transformatora i pronasao obrtno polje, kasnije nazvano Teslino obrtno polje, koje je sluzilo (i danas sluzi) kao osnova za konstruisanje trofaznih asinhronih i sinhronih masina.....u tome je sva njegova velicina i za to mu VECNO HVALA !!!

naizmenicna struja jeste postojala u teslino vreme - iz prostog razloga sto ju je on, jelte, i pronasao...

trofazna struja jeste takodje njegova...

drago mi je da se slazemo, ali sam morao da udarim post, jer bi neko mogao da pomisli iz tvog posta kako (boze sacuvaj) tvrdis da tesla nije pronasao naizmenicnu struju...

Wieczeslaw

Zainteresovan član
Poruka
173
njiokmm:
naizmenicna struja jeste postojala u teslino vreme - iz prostog razloga sto ju je on, jelte, i pronasao...

trofazna struja jeste takodje njegova...

drago mi je da se slazemo, ali sam morao da udarim post, jer bi neko mogao da pomisli iz tvog posta kako (boze sacuvaj) tvrdis da tesla nije pronasao naizmenicnu struju...

Naravno, sve sto si rekao stoji.....
Meni iskreno smetaju ljudi koji kazu "Tesla je izmislio struju".....to je nepotpuno sagledavanje stvari i zbog toga sam napisao ono sto sam napisao.

Takodje mi je drago da se slazemo.

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
Nacionalista:
Региструјте се и удружимо се у борби са Велику Краљевину Србију.
I takodje dodjite na www.patka.com da se borimo za ochuvanje pataka iz Nambije...one su sve vishe i vishe ugrozhena vrsta i trebamo chivati ovakve retke primerke pataka : kontakt osoba :Trtko Nenadovitj,tel 1 800 NE DAJTE PATKE ...
Nisam mogao da izdrzhim :D

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.