НАЈЗАД ПРАВО САОПШТЕЊЕ ДСС-НС !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Koštunica i Ilić usaglasili stavove o izborima

Autor: Tanjug, Beta | 21.12.2007 - 19:45
kostunica_v.jpg

Predstavnici koalicije Demokratska stranka Srbije-Nova Srbija održali su danas sastanak na kojem su lideri tih partija Vojislav Koštunica i Velimir Ilić zauzeli zajednički stav o predstojećim predsedničkim izborima. Nakon sastanka koalicija je prosledila saopštenje medijima o tom sastanku i stavu Koštunice i Ilića o predsedničkim izborima. Prema ranijim najavama, Predsedništvo DSS trebalo je tokom vikenda da odluči o učešću na izborima, a Glavni odbor Nove Srbije na sastanku u nedelju. Predsednički izbori biće održani 20. januara 2008. godine.




"Pošto koalicija DSS-NS nije bila u prilici da sa svojim koalicionim partnerima razmotri i usaglasi pitanje predsedničkih izbora, pretpostavljamo da će koalicioni partneri razumeti što sada pred očima javnosti naknadno moramo pokušati da potražimo izlaz i dođemo do dogovora", navela je koalicija DSS-NS.



Posle sastanka predstavnika DSS-NS, na kojem su lideri tih partija Vojislav Koštunica i Velimir Ilić zauzeli zajednički stav o izborima, ta koalicija je izrazila uverenje da interes za razgovorima o izborima postoji i u DS-u.

Dodaje se da izbori raspisani bez dogovora sa DSS i NS i da se zemlja već nalazi u predizbornoj kampanji, a da "istovremeno zapadne zemlje javno saopštavaju da će najavljenu odluku o statusu Kosova i Metohije realizovati posle izbora".



Koalicija DSS-NS takođe insistira da se pre potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju Srbije EU unese jasna odredba da EU, saglasno svojim osnivačkim aktima, "u potpunosti garantuje i poštuje suverenitet i teritorijalni integritet Srbije u međunarodno priznatim granicama".

"Neophodno je da EU Srbiji garantuje ono što se garantuju svim ostalim članicama EU i zato DŠ i NS čvrsto zahtevaju zauzimanje jasnog stava da EU potpisuje Sporazum imajući u vidu celu, a ne osakaćenu Srbiju", navedeno je u saopštenju.



Ta koalicija tvrdi da je veoma zabrinuta zbog najava značajne većine članica EU da će priznati jednostranu nezavisnost Kosova.



Na sastanku je još jednom rečeno da se DSS i NS protive dolasku Misije EU na Kosovo, jer je to "protivpravno i suprotno Rezoluciji 1244".
Koalicija DSS-NS smatra da se otvara "ozbiljan problem u odnosima Srbije i EU" ukoliko EU ostane pri odluci da svojom Misijom stvara takvu marionetsku tvorevinu na tlu Srbije.




"Programski cilj DSS i NS je saradnja i integracija Srbije u EU na principima koji važe za sve druge evropske države. To niko ne bi smeo razumeti kao politiku izolacije, nego kao gledanje istini u oči i kao izraz najelementarnijeg nacionalnog i državnog samopoštovanja", navedeno je u saopštenju.



Dodaje se da su DSS i NS uverene da je povlačenje ove "crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda". Koalicija je ponovila da Srbija ne bi trebalo da ulazi u NATO zbog njegove uloge u bombardovanju Srbije 1999. godine i pokušaja "rasparčavanja Srbije i otimanja 15 odsto teritorije".


*************************************


Е тако, НАЈЗАД ДА СЕ ЗНА ШТА МИСЛИ ВЕЋИНСКА СРБИЈА !!!!!!!!
 
"Programski cilj DSS i NS je saradnja i integracija Srbije u EU na principima koji važe za sve druge evropske države. To niko ne bi smeo razumeti kao politiku izolacije, nego kao gledanje istini u oči i kao izraz najelementarnijeg nacionalnog i državnog samopoštovanja", navedeno je u saopštenju.

Ovo je sustina. Govore da hoce u EU, ali rade suprotno. Lepo je pomenuo izolaciju.
I Milosevic je povlacio ""crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda""crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda"". Kao de ja vu. Vec vidjeno. Ako bude radio kao sto prica nahebali smo.
 
Ovo je sustina. Govore da hoce u EU, ali rade suprotno. Lepo je pomenuo izolaciju.
I Milosevic je povlacio ""crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda""crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda"". Kao de ja vu. Vec vidjeno. Ako bude radio kao sto prica nahebali smo.

Е свашта - У ТЕБИ СЕ РАЗВИО тзв.УСЛОВНИ РЕФЛЕКС! А то уопште није ментално здраво.
 
Ovo je sustina. Govore da hoce u EU, ali rade suprotno. Lepo je pomenuo izolaciju.
I Milosevic je povlacio ""crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda""crvene linije" nacionalnog samopoštovanja "nužan uslov samog opstanka države i naroda"". Kao de ja vu. Vec vidjeno. Ako bude radio kao sto prica nahebali smo.


Tebi se previše priviđa Milošević...
Nema potrebe za komplikacijom, stvar je prosta - hoćemo u EU ali kao i druge članice, u našem slučaju - Srbija u svojim granicama.

Zar je to previše?
 
Tebi se previše priviđa Milošević...
Nema potrebe za komplikacijom, stvar je prosta - hoćemo u EU ali kao i druge članice, u našem slučaju - Srbija u svojim granicama.

Zar je to previše?

Ne znam ko zastupa Slobin lik i delo ovde na forumu. Tako da da, Kada god cujem patriJotu prividja mi se Sloba. Nista cudno.

Inace, oni ljudi tamo dole nece da zive sa nama. Kao uostalom i cela bivsa Yuga. Porazeni smo. Nema velike Srbije, nema Kosova. Upravo je Sloba to ucinio. Samo je pitanje koju cemo cenu platiti umesto da budemo pametni, realni i prigrabimo nesto za sebe iz svega tga.
 
Nisu odgovorili na 2 najvaznija pitanja.

1.Izlaze li na izbore i sa kojim kandidatom?
2.Koga podrzavaju Tadica ili Nikolica?
Posle sastanka predstavnika DSS-NS, na kojem su lideri tih partija Vojislav Koštunica i Velimir Ilić zauzeli zajednički stav o izborima, ta koalicija je izrazila uverenje da interes za razgovorima o izborima postoji i u DS-u.
Ova recenica je vrlo zanimljiva.
 
Nisu odgovorili na 2 najvaznija pitanja.

1.Izlaze li na izbore i sa kojim kandidatom?
2.Koga podrzavaju Tadica ili Nikolica?

Ova recenica je vrlo zanimljiva.

Косово и Метохија је 1 000 ПУТА ВАЖНИЈЕ ПИТАЊЕ ОД ИЗБОРА И ОСТАЛИХ ГЛУПИРАЊА... како, бре, не схватате.....
 
Nemaju svi kandidati isti odnos prema Kosovu,tako da su izbori vrlo bitni.

Немају само плаћеници и агенти страних служби. Избори су " битни" ЗАПАДУ јер верују да ће њихов џокер бити изабран. Али, то је доста неизвесно - јер се исти тај Запад већ јавно огласио ДА ЋЕ ПОДРЖАТИ ОНОГ КАНДИДАТА КОЈИ БУДЕ СЛУГА ЊИХОВОГ ДИКТАТА ... тако да је са изборима више него клизаво.
 
Ne znam ko zastupa Slobin lik i delo ovde na forumu. Tako da da, Kada god cujem patriJotu prividja mi se Sloba. Nista cudno.

Inace, oni ljudi tamo dole nece da zive sa nama. Kao uostalom i cela bivsa Yuga. Porazeni smo. Nema velike Srbije, nema Kosova. Upravo je Sloba to ucinio. Samo je pitanje koju cemo cenu platiti umesto da budemo pametni, realni i prigrabimo nesto za sebe iz svega tga.

 
Немају само плаћеници и агенти страних служби. Избори су " битни" ЗАПАДУ јер верују да ће њихов џокер бити изабран. Али, то је доста неизвесно - јер се исти тај Запад већ јавно огласио ДА ЋЕ ПОДРЖАТИ ОНОГ КАНДИДАТА КОЈИ БУДЕ СЛУГА ЊИХОВОГ ДИКТАТА ... тако да је са изборима више него клизаво.
Ono sto mene konkretno zanima posle njihovih "rodoljubivih izjava" izbori
nisu bitni,Kosovo je Srbija....... zasto ne daju podrsku Nikolicu?
 
Ono sto mene konkretno zanima posle njihovih "rodoljubivih izjava" izbori
nisu bitni,Kosovo je Srbija....... zasto ne daju podrsku Nikolicu?

Зато што је став НАРОДЊАКА да у овако ужасној и трагичној ситуацији у овом тренутку УОПШТЕ НИЈЕ ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРЕ!

А ти као да си заборавио шта су злотвори урадили када је Парламент изабрао Тому Николића за председника - ОД ПРЕТЊИ ЗА ИЗОЛАЦИЈУ ПА СВЕ СУ ИШЛИ ДОТЛЕ ДА СУ КРЕНУЛИ ДА ОБАРАЈУ ДИНАР НА БЕРЗИ....... нико више није наиван и не смемо дати прилику нашим џелатима да спусте ГИЉОТИНУ СРБИЈИ !
 
Ono sto mene konkretno zanima posle njihovih "rodoljubivih izjava" izbori
nisu bitni,Kosovo je Srbija....... zasto ne daju podrsku Nikolicu?

Мислим да није важно коме ће ко дати подршку, Мислим да ће гласачи ДСС НС подржати Николића у другом кругу
 
Njima nije do izbora zato sto su pukli ko balon i ne bi imali 10%,ali tako je to
kad oces da sedis na 2 stolice.

Извини, али мислим да превише слушаш "анкете" разноразних агенција плаћених из иностранства да манипулишу и утичу на јавно мнење - па стога уопште немаш никакав стварни увид у расположење бирачког тела.
 
Мислим да није важно коме ће ко дати подршку, Мислим да ће гласачи ДСС НС подржати Николића у другом кругу

Misliš? Zavisi kako zamišljaš DSS-glasača...
Recimo, ja sam bio glasač DSS-a, ali od kada su ušli u koaliciju sa Veljom izabrao sam da ne glasam... ne mogu progutati tu količinu prostakluka i kabadahijskog ponašanja, ne mogu, brate...

Doduše, ja možda i nisam tipičan glasač DSS-a... :roll:

Ali, znam da ću, u izboru Tadić-Nikolić, glasati za Tadića, ako moram... :cool:
 
Misliš? Zavisi kako zamišljaš DSS-glasača...
Recimo, ja sam bio glasač DSS-a, ali od kada su ušli u koaliciju sa Veljom izabrao sam da ne glasam... ne mogu progutati tu količinu prostakluka i kabadahijskog ponašanja, ne mogu, brate...

Doduše, ja možda i nisam tipičan glasač DSS-a... :roll:

Ali, znam da ću, u izboru Tadić-Nikolić, glasati za Tadića, ako moram... :cool:

Ахахаааа, бре, Аранђеле, па ово твоје "политичко опредељивање" к'о БЕЋАР ПАПРИКАШ - све си помешао и збалабућкао.........:lol::lol::lol:
 
Ахахаааа, бре, Аранђеле, па ово твоје "политичко опредељивање" к'о БЕЋАР ПАПРИКАШ - све си помешао и збалабућкао.........:lol::lol::lol:

mislim da nisam pobrkao...Velja Ilić je primitivniji od bilo kog radikalskog političara (ako su radikali mera primitivizma, na primer), pa ako DSS može sklopiti pakt sa takvim ljudima samo zarad boljeg %, onda to nije ono što meni odgovara...

Ja doživljavam politiku na "malim" primerima , naravno da se svakome može pronaći greška, ali PRVO tražim ODGOVORNOST od onih kojima sam dao svoj glas...

Ostali, po pravilu, mi nisu po volji, zar ne?
 

Back
Top