Najviše kuća prodato u Vojvodini

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.295
Ja bih pre rekla da ljudi kupuju kuće oko Beograda u nekom okrugu do 50km ali izgleda nije tako.
Ne vidim nekog razloga zašto se baš u Vojvodini prodaju najviše kuće :think:

Najviše kuća prodato u Vojvodini, Subotica najpopularnija

Prema podacima Republičkog geodetskog zavoda, najviše kuća u prvom polugodištu ove godine prodato je u Vojvodini i to u Subotici, ali je promet ove vrste nekretnine na nivou države manji za 15 odsto.

panorama.jpg

Cene prometovanih kuća na teritoriji Republike Srbije imaju širok raspon i kretale su se od minimalnih 500 evra ostvarenih u više gradova u Srbiji do 4.802.000 evra na opštini Savski venac.

Subotica je na prvom mestu po broju prodatih kuća, a u prvom polugodištu u ovom mestu prometovane su 564 kuće. Najjeftinija je koštala 2.000 evra, a najskuplja 192.500 evra. Odmah iza Subotice je Zrenjanin, gde je prometovano 425 kuća, a najjefitnija je koštala 3.000, dok je najskuplja bila 120.000 evra. Na trećem mestu po broju prodatih kuća nalazi se Novi Sad, sa 377 kuća, dok je za najmanje para prodata ona od 9.000, a najvrednija je pronašla novog vlasnika za 463.500 evra.

Tokom prošle godine najviše kuća prodato je, takođe, u Vojvodini i to u Subotici, gde ih je prometovano čak 1.202, dok je najskuplji dom prodat u Novom Sadu za vrtoglavih 1.054.990 evra. U Subotici je najjeftinija prodata kuća koštala 1.000 evra, a najskuplja 245.000 evra.

Najjeftinije kuće s dvorištem u Vojvodini su u Banatu u selima ka rumunskoj granici i njihova cena ne prelazi 10.000 evra.

Jeftinih kuća ima i u selima u okolini: Jaše Tomića, Kikinde, Nakova, Mokrina, Banatskog Velikog Sela… Reč je o kućama s baštama, dok je za veće parcele zemlje potrebno više novca.

Zato sto su jeftine valjda. Subotica je na prvom mestu po jeftinoci, ispred i Zrenjanina.
Pa ne znam baš.
Ovde nećeš naći useljivu kuću ispod 50.000 evra a neki prosek je oko 80.000 evra.
Sve ispod trebaš da uložiš još minimum 10-20k evra.

Za Banat sam čula da je jeftiniji zaista. Mislim tu na sela uz granicu.

Dobro je sto neko i kupuje,samo da ne ostanu napustene,jer nema nista gore.Treba da trckaraju neka nova deca.
I pored toga imaš jako puno napuštenih kuća.
Ljudi ih masovno prodaju pošto se sele u inostranstvo...Začudilo me je samo što ih neko i kupuje.

Pa ne znam baš.
Ovde nećeš naći useljivu kuću ispod 50.000 evra a neki prosek je oko 80.000 evra.
Sve ispod trebaš da uložiš još minimum 10-20k evra.

Za Banat sam čula da je jeftiniji zaista. Mislim tu na sela uz granicu.

I pored toga imaš jako puno napuštenih kuća.
Ljudi ih masovno prodaju pošto se sele u inostranstvo...Začudilo me je samo što ih neko i kupuje.
Tako je,mnogo kuca se napusta i nece niko da ih kupi.Tako propadaju.

Ja bih pre rekla da ljudi kupuju kuće oko Beograda u nekom okrugu do 50km ali izgleda nije tako.
Ne vidim nekog razloga zašto se baš u Vojvodini prodaju najviše kuće :think:

Najviše kuća prodato u Vojvodini, Subotica najpopularnija

Prema podacima Republičkog geodetskog zavoda, najviše kuća u prvom polugodištu ove godine prodato je u Vojvodini i to u Subotici, ali je promet ove vrste nekretnine na nivou države manji za 15 odsto.

panorama.jpg

Cene prometovanih kuća na teritoriji Republike Srbije imaju širok raspon i kretale su se od minimalnih 500 evra ostvarenih u više gradova u Srbiji do 4.802.000 evra na opštini Savski venac.

Subotica je na prvom mestu po broju prodatih kuća, a u prvom polugodištu u ovom mestu prometovane su 564 kuće. Najjeftinija je koštala 2.000 evra, a najskuplja 192.500 evra. Odmah iza Subotice je Zrenjanin, gde je prometovano 425 kuća, a najjefitnija je koštala 3.000, dok je najskuplja bila 120.000 evra. Na trećem mestu po broju prodatih kuća nalazi se Novi Sad, sa 377 kuća, dok je za najmanje para prodata ona od 9.000, a najvrednija je pronašla novog vlasnika za 463.500 evra.

Tokom prošle godine najviše kuća prodato je, takođe, u Vojvodini i to u Subotici, gde ih je prometovano čak 1.202, dok je najskuplji dom prodat u Novom Sadu za vrtoglavih 1.054.990 evra. U Subotici je najjeftinija prodata kuća koštala 1.000 evra, a najskuplja 245.000 evra.

Najjeftinije kuće s dvorištem u Vojvodini su u Banatu u selima ka rumunskoj granici i njihova cena ne prelazi 10.000 evra.

Jeftinih kuća ima i u selima u okolini: Jaše Tomića, Kikinde, Nakova, Mokrina, Banatskog Velikog Sela… Reč je o kućama s baštama, dok je za veće parcele zemlje potrebno više novca.
To je zato što sam ja rekao u prijavi za milioner da ću prodati kuću ukoliko osvojim 5 miliona... Haha

Gde mi logika bila. Nisam pametan.
Ali im se svidelo to moje "prodavanje".
Srećom pa nisam.. Titikaka.

Pa nisu to neke ogromne brojke.
Subotica je blizu granici. Manja džungla od BGa...

Ko su kupci?
U mojoj ulici je bilo dosta promena vlasnika prethodnih godina. Iako je bajski kraj. Malo luksuznih kuća ima, to sam hteo samo da kažem time koji je kraj...

To je zato što sam ja rekao u prijavi za milioner da ću prodati kuću ukoliko osvojim 5 miliona... Haha

Gde mi logika bila. Nisam pametan.
Ali im se svidelo to moje "prodavanje".
Srećom pa nisam.. Titikaka.

Pa nisu to neke ogromne brojke.
Subotica je blizu granici. Manja džungla od BGa...

Ko su kupci?
U mojoj ulici je bilo dosta promena vlasnika prethodnih godina. Iako je bajski kraj. Malo luksuznih ima, to sam hteo samk da kažem time...
Na Paliću najviše vidim BG tablice ispred kuća. Za ostale ne znam.
Znam i neke koji rade u građevinskom sektoru i tako gledaju da pokupuju neke jeftinije kuće za rušenje.

Poslednja izmena:
"Ja bih pre rekla da ljudi kupuju kuće oko Beograda u nekom okrugu do 50km ali izgleda nije tako.
Ne vidim nekog razloga zašto se baš u Vojvodini prodaju najviše kuće"
Pa Vojvodina je i blize Bg - u od tih 50km.
Bg - Pancevo je nekih 16-18km a Pancevo je u Vojvodini to jest u Banatu.

Da lokalna trgovina...

To je manje od 55 mesecno. Brojevi su za ovu godinu?

Stanovi su brojniji u kupoprodajama?
Nemam pojma...Nisam pratila :)

Nije lokalna trgovina već pranje para :mrgreen: ali sada već idem u teorije zavere :lol:

Znam lika koji je kao neki faktor na građevini i on kupi neki krš od kuće na prilično ok lokaciji pa mu radnici skoro za džabe dignu kuću pa je proda za 20x više i tako...

"Ja bih pre rekla da ljudi kupuju kuće oko Beograda u nekom okrugu do 50km ali izgleda nije tako.
Ne vidim nekog razloga zašto se baš u Vojvodini prodaju najviše kuće"
Pa Vojvodina je i blize Bg - u od tih 50km.
Bg - Pancevo je nekih 16-18km a Pancevo je u Vojvodini to jest u Banatu.
Da ali se tu spominje Subotica i Zrenjanin sa najviše prodatih kuća. Oba mesta oko 2h od BG-a

Највећи број склопљених уговора, укупно 5.567, са уједно и највећим обимом новчаних средстава од око 920 милиона евра, достављено је од стране јавних бележника на подручју Првог основног суда у Београду. Канцеларија Јавни бележник Србислав Цвејић је канцеларија са највећим бројем достављених уговора у првој половини 2023. године и највећим обимом новчаних средстава – укупно 867 уговора у износу од око 175 милиона евра.

Највећи број склопљених уговора, укупно 5.567, са уједно и највећим обимом новчаних средстава од око 920 милиона евра, достављено је од стране јавних бележника на подручју Првог основног суда у Београду. Канцеларија Јавни бележник Србислав Цвејић је канцеларија са највећим бројем достављених уговора у првој половини 2023. године и највећим обимом новчаних средстава – укупно 867 уговора у износу од око 175 милиона евра.
to su i stanovi...mislim da nije ni za poredjenje posto je BG jedno 20x veci od Subotice, zar ne?

Back