Највећи филмски промашаји икада направљени

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.994
Постоји листа филмова који су били тотални промашај за филске куће и на којима су изгубили милионе долара.

Да ли вам неки пада на памет?

Ево да пробијем лед са

Александар (2004)

„Александар“ је био трочасовни филм сачињен од блескова напола испечених идеја сашивених заједно, у нади да ће гледаоци бити одушевљени када виде изблеђеног плавокосог Колина Фарела, који приказује Александра Великог, и Анђелину Џоли, која је глумила његову мајка, заједно на великом екрану. Ако ништа друго, шира јавност сматра да је ово једна од најсмешнијих ствари у вези са филмом, поред историјских нетачности. Фарел је био исмеван због својих златних праменова, док обожаваоци Џолијеве нису могли да занемаре чињеницу да је изабрана за мајку само годину дана млађег од ње. Ништа о филму није било уверљиво или информативно.

kj.jpg

Poruka je automatski spojena:

процењују да је направио губитак од 71 милион долара

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.994

Battleship (2012)​

Bojni brod (2012)

Kao da "Bojni brod" nije dobio dovoljno negativnih kritika, film o invaziji vanzemaljaca koju je zaustavila američka mornarica nazvan je jednim od najgorih ratnih filmova o mornarici ikada. I fanovi i muškarci u uniformi, osećali su se kao da je film ismevao kako vojska zaista funkcioniše. Na kraju, film je bio previše "zaglupljen" da bi privukao odraslu publiku koja mu je očajnički bila potrebna da pomogne u popunjavanju sedišta u pozorištu. Možda će to naterati producente scenarija da oklevaju kada im sledeći scenarista dođe sa „briljantnom” idejom o filmu zasnovanom na Monopolu.

Procenjeni gubitak: 220,4 miliona dolara

images.jpg

Emihs

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.625
Ја сам Александра гледао у биоскопу, сцене борби су биле ок.Мислим да се разумијемо солидна је глумачка постава али је филм некако оставио превише отворених питања јер је тежио да буде како да кажем политички коректан према свима тј. кокетирао је са публиком укратко са зарадом.
А то је највећа мана Холивуда тренутно, у први план се ставља зарада па онда остало.
Велики глумци и режисери нису постали велики на тај начин али да сада не патетишем како је све отишло до ђавола да се прикључим конструктивно теми.

По мени један од највећих промашаја у скорије вријеме је рецимо Тrainspotting 2.
Кец је обрадио једну стару тему проблема зависности и пролазности младости на један црнохуморан начин-легендаран култни филм.
Наставак након 21 године заиста не контам шта је била поента?

Онда Ниске страсти 2.Тотални промашај.Мислим да је освојио чак 4 златне малине. :D

Poslednja izmena:

a bre Milun

Elita
Poruka
23.700
Постоји листа филмова који су били тотални промашај за филске куће и на којима су изгубили милионе долара.

Да ли вам неки пада на памет?

Ево да пробијем лед са

Александар (2004)

„Александар“ је био трочасовни филм сачињен од блескова напола испечених идеја сашивених заједно, у нади да ће гледаоци бити одушевљени када виде изблеђеног плавокосог Колина Фарела, који приказује Александра Великог, и Анђелину Џоли, која је глумила његову мајка, заједно на великом екрану. Ако ништа друго, шира јавност сматра да је ово једна од најсмешнијих ствари у вези са филмом, поред историјских нетачности. Фарел је био исмеван због својих златних праменова, док обожаваоци Џолијеве нису могли да занемаре чињеницу да је изабрана за мајку само годину дана млађег од ње. Ништа о филму није било уверљиво или информативно.

Pogledajte prilog 1160608
Poruka je automatski spojena:

процењују да је направио губитак од 71 милион долара
ja sam cito da je najveci corak svih vremena bio film "prohujalo sa vihorom".
Zasto , neznam, al kazu, teski gubici.

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.117
ja sam cito da je najveci corak svih vremena bio film "prohujalo sa vihorom".
Zasto , neznam, al kazu, teski gubici.
Krivo si citao, ako ne uzmemo u obzir inflaciju, prije da je bio najveci uspjeh.
Kino ulaznica je u to doba kostala mozda pola dolara, danas je deset, s tim da su ondasnje cijene s danasnjim neuporedive.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.