Najvažniji ekonomski događaji u Srbiji koji su obeležili 2019. godinu

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Telekom je potrošio 310 miliona evra na kupovinu kablovskih operatera – pošto je posle Kopernikusa kupio i Radijus vektor i Avcom
https://www.danas.rs/ekonomija/najv...djaji-u-srbiji-koji-su-obelezili-2019-godinu/

Telekom je po nekim pisanjima je potrosio pola milijarde evra na firme koje zajedno verovatno ne vrede ni 20 miliona na slobodnom trzistu. To je klasicna pljacka. Recimo mene cudi sto Vucic nije kupio Kopernikus za milijardu evra i posle kopernikus da kupi Telekom za pola milijarde. Zato drugari ni jedna firma ne treba da bude drzavna. Posto oni nikome ne odgovaraju, mogu da rade sta hoce.
I nije mi uopste jasno kako to da je privatizacija neophodna, a sada se radi revizija tog procesa.
 
Telekom je potrošio 310 miliona evra na kupovinu kablovskih operatera – pošto je posle Kopernikusa kupio i Radijus vektor i Avcom
https://www.danas.rs/ekonomija/najv...djaji-u-srbiji-koji-su-obelezili-2019-godinu/

Telekom je po nekim pisanjima je potrosio pola milijarde evra na firme koje zajedno verovatno ne vrede ni 20 miliona na slobodnom trzistu. To je klasicna pljacka. Recimo mene cudi sto Vucic nije kupio Kopernikus za milijardu evra i posle kopernikus da kupi Telekom za pola milijarde. Zato drugari ni jedna firma ne treba da bude drzavna. Posto oni nikome ne odgovaraju, mogu da rade sta hoce.
I nije mi uopste jasno kako to da je privatizacija neophodna, a sada se radi revizija tog procesa.

Па када не разумеш процесе отимања имовине и трпања у колхозе, па онда из колхоза врше приватизацију.

Теби није јасан процес акумулације овлашћења у акумулацију моћи, а из акумулације моћи у акумулацију имовине.

Ту револуција од 1945. није ни близу свом крају.

Чак је усавршена у том процесу.

Када то не би имао не би имао садашњу олигархију деце комунизма
 
29. januar 2020. | 14:33 | Izvor: Fonet
Rekordna godina za "Er Srbiju"

BEOGRAD - Er Srbija je prošle godine, uz uvođenje novih ruta i uspostavljanje operacija sa još dva aerodroma u Srbiji, zabeležila rast i ostvarila rekordne rezultate u broju prevezenih putnika.

Kako se navodi, kompanija je u 2019. prevezla 2,81 milion putnika na redovnim i čarter letovima iz Beograda, što je povećanje od 9,5 odsto u odnosu na 2018. godinu. Pritom je na redovnim letovima prevezeno devet odsto više putnika, dok je povećanje na čarter letovima iznosilo 23 odsto. ...
---------------------------------------------------------------------

SRBIJA - TIGAR NA BALKANU :super:
 

Back
Top