Najužasniji auto koji ste vozili

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
200.642
Na ideju za ovu temu došao sam čitajući ovaj tekst u kom jedan Amerikanac objašnjava svoje iskustvo. Imao je do sada 34 automobila. ali najgore se proveo sa (na Balkanu veoma cenjenim) Golfom 2. Koga zanima kakve je sve strahote imao s ovim automobilom može da pročita u tekstu, da vam sad ne prepričavam ili kopiram.
Međutim zanimaju me vaša iskustva. Koji vam je auto ostao u najgorem sećanju i zašto?

Među najgorim je bio Pasat koji sam hteo da kupim nov. Sedište je nakaradno postavljeno da kada udobno sednem, volan mi dođe negde na stranu. Prekidači (migavac, svetla, brisači) su svi na pogrešnom mestu postavljeni (nisu logični za mene). Nisam hteo ni da ga palim.

A one koje sam vozio: Ford i Nisan na prvom mestu kao srranie.

Tristac i yugo. U stvari sve sto je izaslo iz Zastave je bio tezak karambol, i Istine radi samo sam jednom seo u automobil neke druge istocnoevropske proizvodnje, cuvenog Zigulija ali mi je bio bolji od tristaca - to je subjektivan osecaj (a i mnogi drugi se kunu u tu istinu).

A navozao sam se i VW/TAS golf 1, 2 i 4 (sve odreda dizeli), Lancia Turbo dizel, Toyota Corrolla, Hyundai i20 ( svi pobrojani caletovi automobili) pa moji: Yugo 55, TAS golf 2 1.6 B, Alfa 33 1.6 TS, Mazda 323 1.6, Mazda 3 2.0, BMW 320 2.0, Toyota Camry 2.0, Acura MDX V6 3.6, Tesla 3.

Caletov tristac iz '70-tih na kom sam naucio da vozim je nesto neprevazidjeno lose (i opasno), dobijao je nepredvidjena ubrzanja, lomila mu se letva volana, blokirali dobosi, ekstremno tvrda i nepouzdana kola... za nijansu je bio bolji Yugo55 moj prvi automobil, kupio sam ga novoga 1987 u DMB Rakovica i nisam ga dovezao do Zemuna jer sam stao kod starog Mercatora da kupim cast mojima u kuci, nisam ga mogao vise upaliti. Otisao sam po majstora iz ulice u Zemunu a on je jos u njegovom servisu kad sam mu objasnio zasto ga zovem rekao "A, svi motori iz DMB-a u zadnja 2 meseca su fabricki prezupcani, to ti je problem". I tako je sa yugicem falilo ovo ili ono, motor, karburator, lomilo se od plastike ovo ili ono, uglavnom je stalno nesto falilo, dok ga nisam 1990 prodao i presao na TAS-ovog golfa.

Hm...

Suza...4.puta lastin rep...

Sve je subjektivan doživljaj, mašine u datom vremenu i amortizacije, i naravno prethodnog iskustva.

Spaček najbolji.

Iako sam vozio i Opela, Nissane, i Pas-sata, i Citroene, i bio vožen u mnogim Folkswagenima, nekoliko metcedesa i bmwa, u Suzukiju, Micubišiju, renoima, toyotana, hjundaima, i....

Reno 4 bi da provozam... Opet je lični motiv ne vozački...

Poslednja izmena:
Tristac i yugo. U stvari sve sto je izaslo iz Zastave je bio tezak karambol, i Istine radi samo sam jednom seo u automobil neke druge istocnoevropske proizvodnje, cuvenog Zigulija ali mi je bio bolji od tristaca - to je subjektivan osecaj (a i mnogi drugi se kunu u tu istinu).

A navozao sam se i VW/TAS golf 1, 2 i 4 (sve odreda dizeli), Lancia Turbo dizel, Toyota Corrolla, Hyundai i20 ( svi pobrojani caletovi automobili) pa moji: Yugo 55, TAS golf 2 1.6 B, Alfa 33 1.6 TS, Mazda 323 1.6, Mazda 3 2.0, BMW 320 2.0, Toyota Camry 2.0, Acura MDX V6 3.6, Tesla 3.

Caletov tristac iz '70-tih na kom sam naucio da vozim je nesto neprevazidjeno lose (i opasno), dobijao je nepredvidjena ubrzanja, lomila mu se letva volana, blokirali dobosi, ekstremno tvrda i nepouzdana kola... za nijansu je bio bolji Yugo55 moj prvi automobil, kupio sam ga novoga 1987 u DMB Rakovica i nisam ga dovezao do Zemuna jer sam stao kod starog Mercatora da kupim cast mojima u kuci, nisam ga mogao vise upaliti. Otisao sam po majstora iz ulice u Zemunu a on je jos u njegovom servisu kad sam mu objasnio zasto ga zovem rekao "A, svi motori iz DMB-a u zadnja 2 meseca su fabricki prezupcani, to ti je problem". I tako je sa yugicem falilo ovo ili ono, motor, karburator, lomilo se od plastike ovo ili ono, uglavnom je stalno nesto falilo, dok ga nisam 1990 prodao i presao na TAS-ovog golfa.
Ali koliko ljudi je stradalo u ta dva?

To ti je kao zeleno svetlo, bilo u politici ili saobraćaju... Naravno, pošto si naučio na starom lošijem znaš rizike više nego one za možda nikad ne saznaš a opet, možda ubrzo saznaš...

Највеће ђубре које сам возио био је Форд Ескорт 1.4 из 1987, године, тада стар 25 година.
канта на квадрат...
Много чешће се кварила једна Шкода 105 коју сам давно возио...
али ми је била удобна и никад ме није оставила на отвореној цести, само по граду...

Ali koliko ljudi je stradalo u ta dva?

To ti je kao zeleno svetlo, bilo u politici ili saobraćaju... Naravno, pošto si naučio na starom lošijem znaš rizike više nego one za možda nikad ne saznaš a opet, možda ubrzo saznaš...
Saznao sam kasnije u '90-tim od penzionisanog pandura iz saobracajne policije da je dosta pandura nastradalo u tristacima u '60-tim i '70-tim. Naime saobracajna policija ga je tad koristila kao glavno vozilo za presretanje i patroliranje, vozilo kojim su jurili po tadasnjem putu Bratstva i Jedinstva i ostalim dzadama pocivse SFRJ. Jedan od glavnih smrtonosnih kvarova je bila lomnjava letve volana pri vecoj brzini i naglom motanju volana, nije bilo sanse da se izvuku. Zamislite pandure u tristacima kako po drumu Bratsva i jedinstva jure za turskim gastarbajterima u Ford Grenadama ili Opelima M.

Saznao sam kasnije u '90-tim od penzionisanog pandura iz saobracajne policije da je dosta pandura nastradalo u tristacima u '60-tim i '70-tim. Naime saobracajna policija ga je tad koristila kao glavno vozilo, vozilo kojim su jurili po tadasnjem putu Bratstva i Jedinstva i ostalim dzadama pocivse SFRJ. Jedan od glavnih smrtonosnih kvarova je bila lomnjava letve volana pri vecoj brzini i naglom motanju volana, nije bilo sanse da se izvuku.
Nije bilo predviđeno da se juri.

Ko zna koja su njima bila naredjenja i pravilo sluzbe u ta doba. Tristace kao daleko bolje automobile su imali u saobracajnoj miliciji, imali su i motocikle (BMW, Apriliju), obicna panduracija je vozila fice a dezurstva u rejonu su najcesce obavljali pesice. Hocu reci nisu tad oni obilovali u voznim sredstvima pa ako im prestupnik umakne iza coska cesto ga vise nisu ni vidjali.

Kao neko ko vozi svoj 73-eci aut a provozao na hiljade mogu slobodno da kazem da mi je najgori auto koji sam probao....Tristac.
A vozio sam svasta i najeftiniji je bio Zastava 750 u kom sam uzivao pa do Audi S8.
E sad neki ovde spominju kako je los ovaj ili onaj a navedu da je star 25 godina. Pa jel mislite da je takav bio i kao nov ili star npre 5 godina?

Back