Najtuzniji-najradosniji dan

Razumem danas najradosniji dan ali zasto su pune kafane na najtuzniji dan u petak [veliki petak] ?
Beograd i bliza okolina sve kafane pune, alkohol se toci, muzika samo puca......
Ne demantujte jer sam svojim ocima video:)
Bem li ga, najtužniji dan za hrišćane je verovatno bio tada pre 2000 godina. Ovo dalje su samo obelezavanja tog dana. Ništa nije tužno.

Ne provodim ni najsrećniji, a ni najtužniji praznik hrišćanstva u kafani, provodu i sl.
Ovo su mi porodični praznici, pa ih naradije provodim u sklopu porodice, ali i zamišljena nad samim značajem tih praznika.
Danas slavim rođenje Isusa Hrista, pa sam vesela. Rođena je i nada za sve nas na ovaj dan, tako doživljavam!
Na Veliki petak ne slavim, ali razmišljam o tome kakva vrsta roda smo, što je češće i svakodnevnije od slavljenja rođendana Isusa, Sina Božijeg, za mnoge. Njegov rođendan je jednom godišnje, a ovo drugo ka Vaskrsu učimo svakodnevno, pa i posle Vaskrsa. Nijednoj tituli osim čovekovoj-ni anđelima, ni demonima, nije bilo na zadatku da raspne najboljeg među sobom. Mi koji imamo veliki dar rasuđivanja i stvaranja, nas je zapalo da Ga imamo jednakim pred sobom, i mi smo u isto vreme veoma opasni i destruktivni. Veliki petak mi je tužan, ali znam da sledi Vaskrs. Ne zaborav na naša/njihova dela, ali nekako poništenje istih-jer nisu bila u skladu sa Božijim mislima. Teši me to i volim da mislim da će svako zlodelo protiv brata i sestre u Hristu biti kad-tad poništeno kao što je dragi Isus Hrist dokazao da je moguće.

Razumem danas najradosniji dan ali zasto su pune kafane na najtuzniji dan u petak [veliki petak] ?
Beograd i bliza okolina sve kafane pune, alkohol se toci, muzika samo puca......
Ne demantujte jer sam svojim ocima video:)
Копи пејст са сопствене теме са великог петка ? Е рођо, сам си себе превазишао.
И помешао велики петак и Бадњи дан.

ode ti zdrav razum.. sad možeš i da se prenikuješ.. :confused:
Може сам себе да пренкује.

Ne znam nisam vernik ali nista ne menja.
Па како отвараш тему и оптужујеш друге да нису прави верници, а у ствари ти немаш појма о томе о чему причаш ?
I na najtuzniji dan su pune kafane
Бадњи дан није најтужнији дан. Помешао си велики петак и Бадњи дан. Само си преписао текст са твоје старе теме, али то што си преписао не важи за Бадњи дан.
Сад кад си едитовао, тема ти тек не личи ни на шта.
Дан пред Бадњи дан је најтужнији дан ? Ти не знаш ни шта хоћеш да кажеш а држиш другима лекцију да нису у праву.

Znam, video sam.
Svi vernici uplakani:rida:
Zale u kafanama uz muziku, pevaljke i alkohol :hahaha1:
Помешао си велики петак, Бадњи дан и дан пре Бадњег дана.
Иначе Божић је покретни празник, може да падне и у петак.
Очигледно да не разликујеш непокретне и покретне празнике.
Шта ти пишеш и коме се смејеш, ваљда ти знаш, али слабо ти нешто иде да другима држиш лекције кад ни ти не знаш шта хоћеш да кажеш.

Помешао си велики петак, Бадњи дан и дан пре Бадњег дана.
Иначе Божић је покретни празник, може да падне и у петак.
Очигледно да не разликујеш непокретне и покретне празнике.
Шта ти пишеш и коме се смејеш, ваљда ти знаш, али слабо ти нешто иде да другима држиш лекције кад ни ти не знаш шта хоћеш да кажеш.
Njemu je Božić najtužniji dan od sada. Ono, dan kad se načisto izblamirao,
pa još nije imao dovoljno dostojanstva da to prizna.
Nisam vernik i ne moram da znam.
Ne pisete o najtuznijem danu i o punim kafanama :roll:
Tu vas boli :per:

Nisam vernik i ne moram da znam.
Ne pisete o najtuznijem danu i o punim kafanama :roll:
Tu vas boli :per:
Не мораш да знаш а опомињеш друге да не знају ?
Ти си се погубио скроз и закопаваш се све више.
Кога ти критикујеш да је Бадњи дан најтужнији дан ? Није, омашио си.
Одакле ти идеја да је дан пред Бадњи дан најтужнији ?
Па дан пред Бадњи дан може бити и среда и понедељак.
Едитовао си поруку и закопао се још горе, помешао си велики петак и критикујеш друге а ти не знаш ни сам шта причаш.

Back