Najromantičniji filmski citati

Lada

Legenda
Poruka
52.215
To Me You Are Perfect' ('Ti si meni čisto savršenstvo') - 'Zapravo ljubav'

Jedna od mnogih ljubavnih priča ekraniziranih u filmu 'Love Actually' ljubavni je trokut između Juliet (Keira Knightley), njenog muža Petera (Chiwetel Ejiofor) i njegova prijatelja Marka (Andrew Lincoln). Nakon što se dugo vremena prikazivao Juliet kao nedruželjubiv i pomalo neprijateljski nastrojen, Mark joj na Božić odluči priznati da je zapravo zaljubljen u nju izjavom: 'Ti si ona prava.'
483426.jpeg
 
'If You're a Bird, I'm a Bird' ('Ako si ti ptica, i ja sam ptica') – 'Bilježnica'

'Bilježnica' prikazuje nevjerojatnu ljubavnu priču Noaha (Ryan Gosling) i Allie (Rachel McAdams). U jednoj od istaknutijih scena par se nalazi na plaži i Allie se igra s valovima. Zahtijeva od Noaha da prizna da je ona ptica kao i galebovi koji prolijeću pokraj njih, a zatim zahtijeva da i on prizna da je ptica. On na to odgovara: 'Ako si ti ptica, i ja sam ptica.'
1438124471-the-notebook-2004-copy.jpg

 
When Harry Met Sally

"Volim kako ti je zima kada je napolju 30 stepeni. Volim što ti je potrebno sat i po da izabereš koji ćeš sendvič da napraviš. Volim te male bore koje su se pojavile na tvom licu. Volim što posle tvog odlaska na svom duksu mogu da osetim tvoj parfem još satima, danima. Volim što si poslednja osoba koju ću poznati ako poželim da me neko uspava i umiri pred spavanje. I došao sam ne iz usamljenosti, niti zbog Nove godine. Došao sam jer kada shvatite da s nekim želite da podelite sav svoj život do kraja, želite da to bude ovoga časa, odnosno da ne čekate ni tren."
 
10 Things I Hate About You

"Mrzim način na koji razgovaraš sa mnom i kako pravis frizuru. Mrzim tvoje cipele, i način na koji mi čitaš misli. Mrzim što si uvek u pravu. Mrzim kad me teraš na smeh, isto kao i na plač. Mrzim što te nema kraj mene, i činjenicu da me nisi nazvao. No najviše mrzim to što te ne mrzim. Nikako, ni trunčicu, baš ni malo."
 
'You Complete Me' i 'You Had Me at Hello' ('Ispunjavaš me' i 'Osvojio si me na 'zdravo'') – 'Jerry Maguire'
Slavne rečenice rezultat su zajedničkog rada glumačkog tima Toma Cruisea i Renée Zellweger u filmu 'Jerry Maguire'. Nakon brzinskog braka, nesigurne veze i profesionalnih problema, Jerry (Tom Cruise) se ipak vraća Dorothynoj kući (Renee Zellweger) kako bi je ponovno osvojio. Svoj govor započinje sa 'Zdravo', na što se nadovezuje izjavom 'Ti me nadopunjuješ'. Dorothy tada otapa srca publike jednostavnim odgovorom - 'Osvojio si me već na 'zdravo'.'
 
'Love Means Never Having To Say You're Sorry' ('Ljubav znači nikad ne trebati reći da ti je žao') – 'Ljubavna priča'
Romantični klasik iz 1970. dao je publici Ali MacGraw, Ryana O'Neala i jednu od najboljih mudrih misli o ljubavi. 'Ljubav znači nikad ne trebati reći da ti je žao', rečenica je koja se koristi dvaput u filmu, drugi put kao zadnja rečenica filma i poanta.
 
'I'll Never Let Go, Jack' ('Nikada neću pustiti, Jack') – 'Titanic'
Nakon što se zaljube na prekooceanskom putovanju na brodu Titanic, Rose (Kate Winslet) i Jack (Leonardo DiCaprio) bačeni su u more kada se brod sudari sa santom leda i počne tonuti. Rose pluta na drvenoj paleti za koju se Jack pridržava. Tada mu obećava: 'Nikada neću pustiti, Jack', misleći pritom na drvenu paletu koja ju je sačuvala od ledenog mora i spasila joj život, a ujedno i na njihovu ljubav.
 
'If You're a Bird, I'm a Bird' ('Ako si ti ptica, i ja sam ptica') – 'Bilježnica'

'Bilježnica' prikazuje nevjerojatnu ljubavnu priču Noaha (Ryan Gosling) i Allie (Rachel McAdams). U jednoj od istaknutijih scena par se nalazi na plaži i Allie se igra s valovima. Zahtijeva od Noaha da prizna da je ona ptica kao i galebovi koji prolijeću pokraj njih, a zatim zahtijeva da i on prizna da je ptica. On na to odgovara: 'Ako si ti ptica, i ja sam ptica.'
 
When You Realize You Want To Spend The Rest Of Your Life With Somebody, You Want The Rest Of Your Life To Start As Soon As Possible' ('Kad shvatiš da želiš provesti ostatak života s nekim, želiš da ostatak života počne što prije') – 'Kad je Harry Sreo Sally'
U proslavljenoj romantičnoj komediji Nore Ephron, Harry (Billy Crystal) i Sally (Meg Ryan) testiraju granice muško-ženskog prijateljstva. Nakon što se međusobno vole i mrze, kako se film primiče kraju, ponovno se ujedinjuju kada joj Harry izjavljuje: 'Došao sam tu večeras, jer kada shvatiš da želiš provesti ostatak života s nekim, želiš da ostatak života počne što prije.'
 
I'm Also Just a Girl, Standing In Front Of a Boy, Asking Him to Love Her' ('I ja sam samo djevojka koja stoji ispred dječaka i traži ga da je voli') – 'Ja u ljubav vjerujem'

Julia Roberts i Hugh Grant udružuju se 1999. prilikom snimanja 'Notting Hilla'. Roberts glumi filmsku zvijezdu Annu koja se zaljubljuje u jednostavnog Engleza Willa (Grant). Njega zastrašuje njena slava, na što ona odgovara: 'I ja sam samo djevojka koja stoji ispred dječaka i traži ga da je voli.'
 

Back
Top