Quantcast

Najprosperitetnija zemlja...

pijemdajezaboravim

Početnik
Poruka
31
Koja je, po vama, najprosperitetnija-najidealnija, u kojoj kolektivizam ima pravo značenje, u kojoj nema mržnje i koja poštuje tradiciju, zemlja na svetu, u kojoj bi voleli da živite i radite, kreirate svoju sudbinu i držite stvari u svojim rukama?

Pošto sam "prvi" pitao, haj da i odgovorim, takođe prvi: ne znam. Naposletku, nisam ni putovao "mnogo" da bih mogao da znam. Dajem prednost u odgovorima onima koji su raspoređeni u dijaspori.

A kakva je naša, koja nije samo naša, multinacionalna SRBIJA?
Srbija je zemlja dobrih ljudi, zemlja kafana i rahatluka. Što bi drugo, osim ŠLJIVOVICE ovde probali?

"Svugde pođi, kući dođi", kaže se.

Poruka
22.664
Koja je, po vama, najprosperitetnija-najidealnija, u kojoj kolektivizam ima pravo značenje, u kojoj nema mržnje i koja poštuje tradiciju, zemlja na svetu, u kojoj bi voleli da živite i radite, kreirate svoju sudbinu i držite stvari u svojim rukama?

Pošto sam "prvi" pitao, haj da i odgovorim, takođe prvi: ne znam. Naposletku, nisam ni putovao "mnogo" da bih mogao da znam. Dajem prednost u odgovorima onima koji su raspoređeni u dijaspori.

Srbija je zemlja dobrih ljudi, zemlja kafana i rahatluka. Što bi drugo, osim ŠLJIVOVICE ovde probali?

Meni je Srbija ok za živeti...drugo je to što je vlast takva kakva je ali to je promenljiva kategorija;)...zašto volim Srbiju?...pa zato što ima veliko :heart:

Petar BSK

Poznat
Poruka
9.983
Jednom je rekao jedan moj profesor iz srednje škole - Švajcarska jeste idealna država,mirna,dobro se živi u njoj,ali i monotono,narod nema skoro nikakvih strahova sterpnji. Najveća dela iz književnosti,muzike,umetnosti nastala su u doba krize...

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393

Srbija za 10-15 godina.....

pijemdajezaboravim

Početnik
Poruka
31
Jednom je rekao jedan moj profesor iz srednje škole - Švajcarska jeste idealna država,mirna,dobro se živi u njoj,ali i monotono,narod nema skoro nikakvih strahova sterpnji. Najveća dela iz književnosti,muzike,umetnosti nastala su u doba krize...
Ne zvuči loše. Uzgred, šta je navelo Kaina da skoči na svog brata Avelja? Neravnopravnost, nešto drugo, treće ili pak dosada? U njihovo vreme (Kaina i Avelja) nije bilo radia, mada, složićete se, i ptičice s drveća imaju smisla:think:

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.458
Norveska! moja prijateljica se udala za Norvezanina imaju dvoje dece, samo on radi ..sve imaju kola i tamo i ovamo dolaze ovde kao da rade u susednom gradu..gledao sam svojim ocima kad su blokirali banklomat jer su ukucali 80000 din a on prima do 30000... Zive ljudi nasmejani !

Poruka
60.356
Norveska! moja prijateljica se udala za Norvezanina imaju dvoje dece, samo on radi ..sve imaju kola i tamo i ovamo dolaze ovde kao da rade u susednom gradu..gledao sam svojim ocima kad su blokirali banklomat jer su ukucali 80000 din a on prima do 30000... Zive ljudi nasmejani !
Тачно, али постоје две јединствене ствари које Норвешку чине свеЦким изузетком:
а)Скандинавска организованост
б)Нафта+гас
Иначе за мој укус је превише хладно и влажно(бљак комбинација), али ко воли ето му.

pijemdajezaboravim

Početnik
Poruka
31
EU , narocito ,, keltski tigar ,, Irska , ,, balticki tigrovi ,, , ,PIGS ,, , Bugarska , Rumunija , Belgija , Italija , Madjarska ...Engleska .... i da ne nabrajam sve ostale prosperitetne zemlje ... :D
"Keltski tigar", ne mlati, Mlato, ljutiće se Koja.

je KINA !!!! Veruj mi
Kineza je mnogo, što im otežava da se organizuju. Tamo je nastalo "klizište" radne snage.
Japanci ne zagađuju okolinu svojim vradžbinama i veruju u budućnost. Jedino što je deo njihove tradicije pomalo kontradiktoran i nekako na "raskršću" između hrišćanstva i budizma.

Jao, mogao bih jednom, za promenu, da se okupam u buretu umesto u kadi i da operem gaće u veš mašini umesto na ruke:bye:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.