Quantcast

Najpoznatiji modni dizajneri

Amelie_

Poznat
Poruka
7.493
Konkretno, mislila sam na ovu:

e1624af196777681e7fda8456fc484f9.jpg

"Farm garden with sunflowers" (1912)

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256

HERVÉ LEGÉR​

HERVE-LEGER1.jpg

Francusku modnu kuću Hervé Léger osnovao je 1985. dizajner Hervé Peugneta, poznat i kao Hervé L. Leroux. Karl Lagerfeld je savetovao Peugnet da će njegovo prezime Peugnet biti preteško za Amerikance da izgovore, i umesto toga predložio prezime Léger.

Erve Leže (Hervé Léger) je najpoznatiji po ikoničnim haljinama, zauzimajući modni svet olujom tokom njihove početne produkcije 1989-1997, i ponovo od 2008 pa do danas. Modna biografija Herve Peugnet-a nije ni u čemu manje nego impresivna. Sa samo 23 godine, Herve Peugnet je stekao priznanje od talentovane modne legende Karla Lagerfelda, a tražili su ga dizajneri kao što su Šanel, Lanvin, Fendi, Dajen fon Furstenburg, Kloi i Svarovski. Kada je sa 28 godina stvorio Erve Leže liniju, modni svet je bio zapanjen i inspirisan njegovom legendarnom "zavojskom" haljinom, debitujući na šou pisti Herve Legera 1989.

Neke od poznaih ličnosti koje su nosile Leže modele su i

Emily Ratajkowski

Emily-Ratajkowski-and-husband.jpg

NeNe Leakes​

Nene-Leakes-in-Red-Dress.jpg

Vivica A. Fox​

Vivica-A-Fox-Los-Angeles-Premiere-of-Hercules-1.jpg

Poli46

Legenda
Moderator
Poruka
62.069
Super ti je opaska za Klimta! Čuo sam za njega, nisam obraćao pažnju na rad. Sad si me "naterala" da pogledam. Pominjala ga je @Poli46 kod nje u slikarstvu a možda bi mogla da sugeriše koja bi to slika mogla da bude? Iz brzog pregleda po internetu, vidim par "sumnjivih"
Homepage - klimt-am-attersee.at Buy Gustav Klimt 'Apple Tree I' | Custom Wall art| Unique-Canvas.com'Apple Tree I' | Custom Wall art| Unique-Canvas.com 378 Gustav Klimt Photos - Free & Royalty-Free Stock Photos from Dreamstime Gustav Klimt: Poppy Field 1000 Piece Jigsaw Puzzle - Florence Griswold  Museum Flower Garden 1907 Painting By Gustav Klimt - Reproduction Gallery
7 Things About Gustav Klimt That You Didn't Know't Know Canvassing the Masterpieces : The Kiss by Gustav Klimt - the KAZoART blog Country Garden with Crucifix, 1911 by Gustav Klimt
iako nisam naročiti ljubitelj cvetnih dezena, za njegove slike (a i gornje Simonsove modele) mogu da kažem da su vrhunski uradjeni.
Ljudi moji..Gustav Klimt je neiscrpna inspiracija mnogim slikarima i dizajnerima svih vrsta.
Njegov uticaj možete videti u svakoj vrsti umetnosti od dizajna cipela do tapeta i
dekorativnih tkanina. Moda nije izuzetak.
Stokle-palata-trpezarija-Foto@-Stoclet-Palace-Pinterest-page.jpg

Klimt je za ovu palatu uradio trodelni mozaički friz od mermera sa inkrustacijama od zlata, emajla i poludragog kamena. Stokleovi su bili veliki kolekcionari, pre svega indijske i budističke umetnosti.

d73e702b02d681de34c8728619eaeb55.jpg

Gustav Klimt the Gold ornament..eto zašto je Klimt večna inspiracija.

Poli46

Legenda
Moderator
Poruka
62.069
Evo,vidite li koliko je uticaj Klimta,dalekosežan.?
vm_vrouwen174zayasaikhan-sambuu-forgotten-melody-jpg.871835

Zayasaikhan Sambuu, Forgotten Melody
Zayasaikhan Sambuu, Zaya, rođen je 1975. godine u malom gradu zvanom Baatsagaan u
pustinji Gobi u Mongoliji. Tokom njegovih tinejdžerskih godina, cenzura komunizma počela
je nestajati, omogućavajući ponovnu pojavu zaboravljene nomadske kulture i nasleđa, kao i slobodu religije. A rastući nacionalizam i verska sloboda omogućili su mnogim ljudima da se
bave budizmom; i kao tinejdžera koji je bio vešt u crtanju, Zaju su ljudi koji su bili željni
oporavka svojih verskih običaja i vriednosti uvelike potaknuli da prikazuje portrete budističkih bogova. Takve stvari je komunistički režim zabranjivao više od četiri decenije.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256

Stella McCartney

72638.jpg

Rođena i odrasla u Londonu, kao i na engleskom selu, Stela Makartni je diplomirala na Centralnom Sent Martinsu 1995. a dve godine kasnije već je debitovala u dve kolekcije i postavljena za kreativnog direktora Kloi u Parizu. Ikona hip mode lansirala je svoju modnu kuću 2001. poznatu po šik dizajnu i protivljenju brenda korišćenju kože i krzna. Sada njene dizajnerske kolekcije uključuju žensku i mušku odeću za svaki dan, pribor, donji veš, naočare, miris i stvari za decu.

shutterstock_1054347263.jpg

Amelie_

Poznat
Poruka
7.493
mome oku prija ovaj model tako da je tu već pola posla odradjeno ;)
Interesantno je da mi je prvo zapala za oko druga haljina, ali bez čipke sa konjima. Sve su dobre, ali se nisam dojmio sa otvorom na ledjima žute haljine

Da samo znaš kako mi je bilo teško odabrati kolekciju koja se po nečemu izdvaja... :zkez: Žuta haljina je zapravo obična letnja haljina a izdvojila sam je samo zbog zanimljive, efektne žute boje. Ona sa konjima je interesantna, ne sećam se da sam ikada videla takav vez na belom tilu a i u mojoj je omiljenoj crno-beloj kombinaciji. Sem toga, i fotografija je efektna...

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
10. Yves Saint Laurent

Pogledajte prilog 874560

Iv Sen Loran je stekao popularnost u svetu mode zbog svoje kreativnosti u redizajniranju muške odeće u prelepe, ženstvene komade za žene. Možda jedan od najpoznatijih dizajnera u Francuskoj, Iv je bio prvi dizajner koji je uveo 'power dressing' za žene u vidu trendi, high fashion power odela 1966. Vizionar je zaslužan za dizajniranje muške jakne, i odlazi u istoriju za svoju legendarnu 'spremnu da se nosi' modnu odeću, što je svež koncept u to vreme.
Nismo ga razradjivali ;)

Da ubacim najnovije za 2021. Nije skupo, samo $2.000

saint-laurent-medallion-lace-bodysuit.jpg

Priznajem, lepo je. čak bi se možda i bacio u trošak ;)

Amelie_

Poznat
Poruka
7.493
Nismo ga razradjivali ;)

Nismo a trebalo bi jer se o Yves Saint Laurentu ima toliko toga reći. Sa samo 21. godinom postao je šef jedne od najuticajnijih modnih kuća na svetu Christian Dior, dokazao da žena i u pantalonama može biti lepa, stvarajući modele koji ističu njenu figuru, prvi otvorio liniju konfekcijskih butika Rive Gauche, sa 47. godina postao je prvi dizajner na svetu koji ima stalnu postavku u Institutu za kostim u Metropoliten muzeju umetnosti. Nazivaju ga i revolucionarom modne industrije, malim princom visoke mode i bezvremenskim klasikom koji je medju svojim kolegama prvi podigao modu na nivo umetnosti. Smatra se kraljem modnih dizajnera.

Kada su parfemi u pitanju, upravo su oni sa potpisom Yves Saint Laurent moji favoriti:

32d709bab3721c689a5bcb798b3ea339.jpg
2419429b29806941aea611049f3dc353.jpg

Poslednja izmena:

Amelie_

Poznat
Poruka
7.493
U septembru 2019. godine, modna kuća Saint Laurent priredila je spektakularnu modnu reviju. Trg Trokadero poslužio je kao modna pista a Ajfelov toranj kao deo seta ovog jedinstvenog dogadjaja.Odevne kombinacije koje su otvorile reviju bile su inspirisane Saint Laurentovom vilom u Marakešu a kako je vreme odmicalo, dizajni su postajali sve elegantniji i senzualniji sa očaravajucim vezom i štrasom:

Bio je to spektakl na otvorenom, jedinstvena prezentacija jedne kolekcije.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
U septembru 2019. godine, modna kuća Saint Laurent priredila je spektakularnu modnu reviju. Trg Trokadero poslužio je kao modna pista a Ajfelov toranj kao deo seta ovog jedinstvenog dogadjaja.Odevne kombinacije koje su otvorile reviju bile su inspirisane Saint Laurentovom vilom u Marakešu a kako je vreme odmicalo, dizajni su postajali sve elegantniji i senzualniji sa očaravajucim vezom i štrasom:

Bio je to spektakl na otvorenom, jedinstvena prezentacija jedne kolekcije.
jeste spektakularno. I modeli su super. Mislim na odevne delove. Manekenke su suviše mršave. Ne smeta mi, ali to je izašlo iz mode.

Amelie_

Poznat
Poruka
7.493
jeste spektakularno. I modeli su super. Mislim na odevne delove. Manekenke su suviše mršave. Ne smeta mi, ali to je izašlo iz mode.

Jesu modeli suviše mršavi, skoro pa da su na granici anoreksije, ali to je prosto stil i izgled koji ova modna kuća propagira. Do dana današnjeg nije se ništa promenilo - iste, pomalo anoreksične i tanane modele koriste i u najnovijim reklamnim kampanjama, revijama, prezentacijama...

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
Jesu modeli suviše mršavi, skoro pa da su na granici anoreksije, ali to je prosto stil i izgled koji ova modna kuća propagira. Do dana današnjeg nije se ništa promenilo - iste, pomalo anoreksične i tanane modele koriste i u najnovijim reklamnim kampanjama, revijama, prezentacijama...
One mora da flertuju na ivici anoreksičnosti jer je Francuska zabranila ekstremno mršave modele (mislim 2015.) Za mršave modele doktor mora da izda potvrdu da mogu da rade, baziranu na visini, godištu i obliku tela.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
3. Giorgio Armani
Pogledajte prilog 874545

Izuzetan italijanski modni kreator Đorđo Armani poznat je po čistim, skrojenim linijama svojih kolekcija muške odeće. Osnovao je modnu kuću Armani 1975. Kazati uspešan je potcenjivanje Đorđa Armanija, koji od 2012. godine zarađuje godišnji promet od 1,6 milijardi dolara i lično bogatstvo od sedam milijardi dolara. Armani je prvi dizajner koji je zabranio modele koji su imali Indeks telesne mase mlađi od 18 godina, napravivši revoluciju u modnoj industriji i transformišući kako industrija razmišlja o imidžu tela. Đorđo Armani je zaista živa legenda.
Moram da se vratim i na Armanija, mog ljubimca.

00003-giorgio-armani-RTW-spring-21.jpg
00002-giorgio-armani-RTW-spring-21.jpg
00004-giorgio-armani-RTW-spring-21.jpg
00008-giorgio-armani-RTW-spring-21.jpg

Amelie_

Poznat
Poruka
7.493
Moram da se vratim i na Armanija, mog ljubimca.
Nemoguće je ne voleti Armanija ili makar ne ceniti njegov rad. Pored još samo nekoliko dizajnera, spada u red bezvremenskih klasika, čiji modeli ni deset ili dvadeset godina kasnije ne izlaze iz mode, uvek su šik, u trendu i apsolutno nosivi. Volim njegove krojeve, kao i kombinacije pastelnih boja, posebno svih nijansi bež, sive ili teget. Recimo kolekcija iz 2011. godine dobar je primer:

270c4cd9972498ec6fb635c980d8e8b1.jpg
2f8674a7b57dc5fb41ed8796459cf6b8.jpg

869ebc8675ab1e976e0b45aa04f833dc.jpg
772eb74bc0e20ea0892ad882ed9bcbb9.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.