Quantcast

Najpoznatije vojskovodje kroz istoriju

Najbolji vojskovodja je:

• Aleksandar Makedonski

• Julije Cezar

• Hanibal

• Atila

• Alarik

• Dzingis Kan

• Velizar

• Agripa

• Napoleon

• Stefan Dusan

• Mehmed II

• Sulejman Velicanstveni

• Saladin

• Ricard Lavlje Srce

• Karlo Veliki

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.449
Imas pravo.

Nije bila veliki vojskovodja, ali je bila veliki osvajac.

Ni Cezar nije bio bas veliki vojskovodja, ali je bio veliki politicar.

Interesantno je to da veliki vojskovodje u pravilu nisu veliki politicari.

Sta je to tacno ona osvojila?

Nije bila ni osvajac ni vojskovodja vec politicar,imala je sposobne ljude oko sebe ali za vreme Elizabete osim osnivanja jedne kolonije (Virdzinija) nije bilo osvajanja,cak je bilo gubitaka,tek sa dolaskom James-a I Engleska pocinje sa velikim razvojem svog kolonijalnog carstva

Садко

Elita
Poruka
15.623
Moj glas bi isao Hanibalu,Dusanu silnom i Agripi. A evo i zasto..

Dusan silni - najsposobniji vladar od svih Nemanjica,veliki osvajac i vojskovodja... Vladao je cvrsto i suvereno i vredan je svacijeg postovanja.
Hanibal - genijalan strateg i vojskovodja,zao mi je sto nije imao cuku da napadne direktno Rim.. :D
Agripa - najveci general tog toba,zgazio je izmedju ostalog Marka Antonija i Kleopatru kao i mnoge mnogee druge... Ako ste gledali seriju ROME.on se pojavljuje...

Poslednja izmena:

KninGrad

Domaćin
Poruka
3.831
Moj glas bi isao Hanibalu,Dusanu silnom i Agripi. A evo i zasto..

Dusan silni - najsposobniji vladar od svih Nemanjica,veliki osvajac i vojskovodja... Vladao je cvrsto i suvereno i vredan je svacijeg postovanja.
Hanibal - genijalan strateg i vojskovodja,zao mi je sto nije imao cuku da napadne direktno Rim.. :D
Agripa - najveci general tog toba,zgazio je izmedju ostalog Marka Antonija i Kleopatru kao i mnoge mnogee druge... Ako ste gledali seriju ROME.on se pojavljuje...

Ne bih se bas slozio sa ovim. Ne mislim da je on bio nesto posebno u odnosu na njegove pretke. Kada se malo bolje pogleda jedini razlog sto je on prosirio Srbiju je zbog gradjanskih ratova u Vizantiji. To jest nije on pokazao nista posebno sto se tice ratovanja (za razliku od Aleksanda Velikog, Dzingis Kana i ostalih) nego je samo iskoritio svoju nadmoc ili ako hoces ogromnu slabost neprijatelja. Jeste nas ali se to mora priznati.

ps Ja biram Dzingis Kana i Hanibala (Za turke ne mogu nista da kazem jer im nisam upoznat sa istorijom)

Садко

Elita
Poruka
15.623
Ne bih se bas slozio sa ovim. Ne mislim da je on bio nesto posebno u odnosu na njegove pretke. Kada se malo bolje pogleda jedini razlog sto je on prosirio Srbiju je zbog gradjanskih ratova u Vizantiji. To jest nije on pokazao nista posebno sto se tice ratovanja (za razliku od Aleksanda Velikog, Dzingis Kana i ostalih) nego je samo iskoritio svoju nadmoc ili ako hoces ogromnu slabost neprijatelja. Jeste nas ali se to mora priznati.

ps Ja biram Dzingis Kana i Hanibala (Za turke ne mogu nista da kazem jer im nisam upoznat sa istorijom)

:think: Bas da jeste i nije,ali delom si u pravu... Bilo je i ranije nestabilnosti,a sto ih ti preci,kako kazes,nisu iskoristili ? Sve to ne menja stvar da je bio izuzetno sposoban vladar,vojskovodja kud i kamo - imao je dobre generale u armiji,odnosno vojvode ako se ne varam.

KninGrad

Domaćin
Poruka
3.831
:think: Bas da jeste i nije,ali delom si u pravu... Bilo je i ranije nestabilnosti,a sto ih ti preci,kako kazes,nisu iskoristili ? Sve to ne menja stvar da je bio izuzetno sposoban vladar,vojskovodja kud i kamo - imao je dobre generale u armiji,odnosno vojvode ako se ne varam.

pazi kada kazes vojskovodja ja mislim na ratovanje a ne politiku....recimo Hanibal je tukao Rimljane na svakom koraku sa mnogo manjom vojskom..... za razliku od Dusana koji je imao veliku vojsku kao i Vizantija i vecu ako se uzme u obzir da je Viznatija bila podeljena na 2 dela (3-4 ako racunamo i delove koji su se "odvojili" za vreme rata)..... Dusan je pokorio Grke lukavoscu (tj napadao ih je tamo gde je znao da se ne mogu odbraniti) a ne nekim ratnickim znanjem ....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.