Najpovoljnija banka za stambeni kredit

ma.sta sad

Početnik
Poruka
33
Dragi moji forumaši,

opet mi treba vaša pomoć. Planiramo da podignemo stambeni kredit pa me interesuje koja banka daje najpovoljnije uslove.Suprug i ja smo već obišli nekoliko banaka ali nam se čini da je Alpha banka najpovoljnija. Mada kod njih je kursna razlika najveća (razlika između kupovnog i prodajnog kursa je 5 dinara).Molim vas za vaša iskustva , svaka informacija nam je od velike pomoći....:rtfm: :dash: HVALA UNAPRED...:hvala:
 
Draga Daco, čestitam na realizaciji kredita. Mi smo izgleda još daleko od toga jer se već duže vreme bavimo sa tim problemima. Mi smo inače već podneli zahtev za kredit u Alpha banci ali nikako da bude pozitivno jer nam stalno traže nove i nove papire. Ne znam da li je problem u njihovoj pravnoj službi koja ne zna svoj posao ili je problem sa papirima našeg investitora ali konstantno nam otežu. Sada razmišljamo da povučemo papire iz Alphe i da probamo sa drugom bankom. U drugim bankama se kredit realizuje po srednjem kursu a i rate idu po istom kursu. Ovde se na kursnoj razlici izgubi dosta para. Inače moj muž radi u vojsci i ima stabilnu platu a ja sam komercijalista sa takođe solidnim primanjima tako da nije problem u našoj kreditnoj sposobnosti. Baš zbog povoljnosti koje Alpha ima u sklopljenom sporazumu sa vojskom smo se i odliučili za njih. Sada više nisam sigurna šta da radimo. Da li su i vas zavlačili toliko dugo sa papirima?????
 
jesu manje vise,mi smo skoro godinu dana trazili stan koji ima apsolutno ciste papire,a da bude od investitora,da bude u beloj fazi i da imamo povrat pdv-a i kad su nam zivci bili najtanji nasli,cak necemo morati da dajemo onu razliku u kursu kad pare legnu na racun prodavca...i cackali smo dok nismo iscackali agenciju koja ne uzima od kupca procenat sto je isto jako bitno...
 
ma:
U drugim bankama se kredit realizuje po srednjem kursu a i rate idu po istom kursu. Ovde se na kursnoj razlici izgubi dosta para.
cao, posto sam i sam u istoj prici, i ja sam se odlucio za alpha banku, pa bih imao pitanje u vezi ovoga. po kom kursu alpha banka pusta kredit, a po kom se otplacuje? ja sam se nadao minimalnoj doplati po osnovu kursnih razlika jer meni investitor trazi prodjani kurs nbs za devize, koji je jako malo iznad srednjeg kursa, pa mi racunica pada u vodu, ako banka ima neke svoje kurseve.
 
mnogi su izgubili domove. Naravno ne trebas da cekas bolja vremena uvek, vec izbegavati nepotreban rizik.. Naravno ovo je besmisleno pricati nekome ko je ocigledno osiguran, shodno tome savet se ne odnosi na tebe-logicno.

Negde mora da se živi...ne vidim veliku razliku od davanja para za kiriju ili za ratu...moraš pa moraš da platiš. Jedino što kreditom otplaćuješ nešto što je tvoje
 
mnogi su izgubili domove. Naravno ne trebas da cekas bolja vremena uvek, vec izbegavati nepotreban rizik.. Naravno ovo je besmisleno pricati nekome ko je ocigledno osiguran, shodno tome savet se ne odnosi na tebe-logicno.

Nepotreban rizik je jako apstraktan pojam, i nema isto znacenje za tebe i za nekog drugog, trebalo bi da uzmes i to u obzir pre nego sto krenes da miniras... a nisam znala da sam ocigledno osigurana, sta god da to znaci i koliko god da se ne odnosi na mene. :roll:.
 
Nepotreban rizik je jako apstraktan pojam, i nema isto znacenje za tebe i za nekog drugog, trebalo bi da uzmes i to u obzir pre nego sto krenes da miniras... a nisam znala da sam ocigledno osigurana, sta god da to znaci i koliko god da se ne odnosi na mene. :roll:.

nbtno ne zelim da spamujem temu, niti sam hteo polemiku o ovome, samo sam dao hint i to je to. O ovome ima vec dovoljno tema, kako u dnevnim novinama, tako i na teliviziji i forumu.
 
Ne postoje veći lopovi među bankama od societe :evil:

Pa ne znam bas, gledali smo da od najgorih odaberemo najmanje goru :lol: ... vamo manje ucesce a veca kamata, tamo vece ucesce a kamata manja, vamo imas povlastice kod prevremene otplate, tamo ti uzimaju proviziju i za to... okreni obrni sve su to minimalne promene ako uzmes u ozbir celokupnu sumu...zavisi kome kako odgovara.
 
Pa ne znam bas, gledali smo da od najgorih odaberemo najmanje goru :lol: ... vamo manje ucesce a veca kamata, tamo vece ucesce a kamata manja, vamo imas povlastice kod prevremene otplate, tamo ti uzimaju proviziju i za to... okreni obrni sve su to minimalne promene ako uzmes u ozbir celokupnu sumu...zavisi kome kako odgovara.

Dobro pazite...koriste takve bljuvotine za otimanje para da su mi se smučili. Time što su mi oteli stotinak eura na krajnje podmukao način samo su doprineli da ću svuda i na svakom mestu da pričam kakve su ljige. Pa nek razmišljaju koliko im se isplatilo.
 
cao, posto sam i sam u istoj prici, i ja sam se odlucio za alpha banku, pa bih imao pitanje u vezi ovoga. po kom kursu alpha banka pusta kredit, a po kom se otplacuje? ja sam se nadao minimalnoj doplati po osnovu kursnih razlika jer meni investitor trazi prodjani kurs nbs za devize, koji je jako malo iznad srednjeg kursa, pa mi racunica pada u vodu, ako banka ima neke svoje kurseve.

Nama su u Alpha banci kada smo podneli zahtev za kredit prvo rekli da puštaju kredit po srednjem kursu. Onda se ispostavilo da kredit puštaju po kupovnom kursu a rate naplaćuju po prodajnom. Odnos kupovnog i prodajnog kursa naprimer danas u Alpha banci je 100,20 prema 105,19 pa ti vidi kolika je kursna razlika. Oni imaju najveću kursnu razliku u odnosu na druge banke. Ma kada si primoran da na ovaj način rešavaš stambeno pitanje definitivno svesno ulaziš u začarani krug koji nema kraja......
 
ma:
Nama su u Alpha banci kada smo podneli zahtev za kredit prvo rekli da puštaju kredit po srednjem kursu. Onda se ispostavilo da kredit puštaju po kupovnom kursu a rate naplaćuju po prodajnom. Odnos kupovnog i prodajnog kursa naprimer danas u Alpha banci je 100,20 prema 105,19 pa ti vidi kolika je kursna razlika. Oni imaju najveću kursnu razliku u odnosu na druge banke. Ma kada si primoran da na ovaj način rešavaš stambeno pitanje definitivno svesno ulaziš u začarani krug koji nema kraja......
hvala mnogo! srecom, tek sam zapoceo sa procedurom, pa imam vremena da se prebacim u drugu banku i, koliko danas, idem u alphu da povucem dokumentaciju.
 
ma:
Mi idemo u ponedeljak da povučemo papire i prelazimo u Societe banku. Ipak nam se čini da su oni najpovoljniji. U svakom slučaju i tebi i nama držim palčeve da sve prođe najbezbolnije........SREĆNO!!

MI smo uzeli kredit preko Intese i prezadovoljni smo.Obratite paznju na Societe Generale.Koliko znam oni traze zivotno osiguranje uz kredit,koje nije ni malo jeftino.
 

Back
Top