Najpouzdaniji hard diskovi

Neno

Elita
Poruka
20.408
SSD diskovi su drastično ubrzali rad računara i time stekli veliku popularnost a i cijena im je popriličnio prihvatljiva.
Ali za čuvanje bitnih informacija na duže vrijeme, stručnjaci preporučuju HDD tj čvrste d8iskove. Zašto? HDD diskovi čuvaju podatke tako što magnetiše i demagnetiše sićušne sektore na svojoj ploči, što znači da će ti podaci ostati tu veoma dugo. Čak i da se pokvari elektronika u HDD-u svi podaci će ostati tu gdje jesu. HDD diskovi su podložniji mehaničkim kvarovima i nije preporučljivo da se pomjera kada je u radnom režimu a pogotovo od padova, udara i sl.

Backblaze je firma koja se bavi testiranjima različitih hard diskova i ovo je njihov test koji pokazuje ko su najbolji i najpouzdaniji hard diskovi
Backblaze Hard Drive Stats Q1 2020
 
SSD diskovi su drastično ubrzali rad računara i time stekli veliku popularnost a i cijena im je popriličnio prihvatljiva.
Ali za čuvanje bitnih informacija na duže vrijeme, stručnjaci preporučuju HDD tj čvrste d8iskove. Zašto? HDD diskovi čuvaju podatke tako što magnetiše i demagnetiše sićušne sektore na svojoj ploči, što znači da će ti podaci ostati tu veoma dugo. Čak i da se pokvari elektronika u HDD-u svi podaci će ostati tu gdje jesu. HDD diskovi su podložniji mehaničkim kvarovima i nije preporučljivo da se pomjera kada je u radnom režimu a pogotovo od padova, udara i sl.

Backblaze je firma koja se bavi testiranjima različitih hard diskova i ovo je njihov test koji pokazuje ko su najbolji i najpouzdaniji hard diskovi
Backblaze Hard Drive Stats Q1 2020
Ne znam sta oni testiraju ,ali meni se Toshiba Hdd najbolje pokazao.
Sto se tice pomeranja ,laptopovi imaju senzor kada se pomera i zaustavi rad hard diska,tako da nikada nikakvih problema.
 
What a bunch of bullcrap.

Sve zavisi kako se šta koristi. U scenariju tipične radne mašine SSD je daleko, daleko pouzdaniji od bilo kog standardnog diska. Za čuvanje u fijoci bi trebalo da je bolji HDD, pod uslovom da ima optimalne uslove čuvanja. Traka je čak još pouzdanija od HDD-a - moje Ultrium trake stare 20 godina rade besprekorno i dan danas. Standardni diskovi uvek i neizostavno crknu. Današnji SSD-ovi su ekstremno pouzdani. Ovi Backblaze momci nisu ni testirali SSD-ove uopšte.
 
Apsolutno nije istina. Naci cu i dokaze posle.
Nemoj se truditi bez veze, pošto sam to radio mnogo puta. Vadio sam podatke sa crknutih SSD-ova i crknutih USB drajvova, iz polomljenih mobilnih telefona... znači sve to može ako imaš odgovarajuću opremu. Ako je fajl samo obrisan na ispravnom SSD-u, to i dete može da vrati prostim programima kao što su GetDataBack for NTFS i sličnim.
 
Direkt ssa Wikipedije npr
Dok SSD deluje pouzdanije od HDDs-a,[79][80][81] to su SSD otkazi često katastrofalni, sa kompletnim gubitkom podataka. Do 2013. godine, većina SSDs-ova je malo izneverila zbog grešaka napajanja.[82] Dok HDDs-ovi mogu zatajiti i na ovaj način, oni često daju upozorenje da otkazuju, čime omogućavaju da skoro svi ili svi podaci budu oporavljeni.[83] Pored toga, robusnost SSD-a varira među modelima.
Samo jedan mali detalj. A dokaza mojoj tvrdnji ima jos mnogo...
 
Nemoj se truditi bez veze, pošto sam to radio mnogo puta. Vadio sam podatke sa crknutih SSD-ova i crknutih USB drajvova, iz polomljenih mobilnih telefona... znači sve to može ako imaš odgovarajuću opremu. Ako je fajl samo obrisan na ispravnom SSD-u, to i dete može da vrati prostim programima kao što su GetDataBack for NTFS i sličnim.
Joooj ovde sve strucnjak do strucnjaka..Ti, Pivosok, Snejks, Fosilvaso. Skura, itd...a svi dangube na Krsti....
 
Ghoste, umesto što lupaš gluposti, skini sa neta GetDataBack for NTFS, obriši neki fajl u folderu i onda ga lepo sam vrati.

A ako ti nešto znači, ispravi taj bajati tekst na Wikipediji posle.
ti si sad pametniji od online enciklopedije??LOL respect:worth::zcepanje:
P.C. Get Data back cak ni na HDDU nede uvek da vrati podatke.PROVERENO! A na SSDu imas lepo objasnjeno sta je problem...
 
ti si sad pametniji od online enciklopedije??LOL respect:worth::zcepanje:
P.C. Get Data back cak ni na HDDU nede uvek da vrati podatke.PROVERENO! A na SSDu imas lepo objasnjeno sta je problem...
Radio sam to sto puta, primatu. Znači znaš kol'ko me zabole patka što "online enciklopedija" kaže da ne mogu da vratim obrisan fajl sa SSD diska. A da imaš malo pameti, probao bi i sam i video da nije nikakav problem. Poslednji put sam prošle nedelje vratio neke backupe koje je kolega slučajno obrisao, sa SSD diska u jednom serveru, par sati nakon što su obrisani.

Čak i kad crkne disk, postoji poseban uređaj kojim se podaci direktno čitaju sa samog čipa, bez potrebe za kontrolerom. Posle se radi rekonstrukcija imidža u zavisnosti od toga koji je kontroler bio u disku.

Vidim da si vezara za ovo, bolje se ne blamiraj dalje. Ako misliš da so tako pametan, dajem ti kvotu 10 da kenjaš.

Znači stavi sto evra na sto. Ako ne može da se vrati obrisan fajl sa SSD-a, ti dobiješ hiljadu evra, a ako može, ja uzmem sto. Jel' pošteno?
 

Back
Top