Najpotcenjeniji bendovi svih vremena

Sensei

Master
Moderator
Poruka
65.374
Ima tako neki zaludni ljudi pa prave liste svega i svačega (a možda im je to posao?)
Elem, naletim na ovo, interesantno mi je pa da podelim sa vama...

Listu započinju sa

Bad Brains​

Kada je u pitanju hardkor pank, razgovor počinje sa Bad Brains-om iz Vašingtona. A opet, svestrana grupa je takođe isporučila neke od najranijih zvukova onoga što bi bilo rafinirano kao alternativni metal, fank metal i rep/nu metal. Formirana 1976. godine, klasična postava Bad Brainsa uključivala je frontmena Pola Hadsona (aka H.R.), gitaristu Dr. Nou, basistu Deril Dženifer i Erla Hadsona na bubnjevima. Red Hot Chili Peppers, Jane's Addiction, Rage Against the Machine, No Doubt. Living Color (više o toj grupi kasnije) i Fishbone svi navode Bad Brains kao veliki uticaj na njihov rad.

BAD BRAINS - 'I Against I'​

 
Black 47

Mešavina keltskog pank roka sa nekim pop tendencijama, Black 47 su formirali u Njujorku kasnih 1980-ih od strane gitariste i pevača Larija Kirvana i bivšeg njujorškog policajca koji je postao muzičar Kris Birn. Kada se bivši suosnivač Dekis Midnight Runners-a pridružio Džef Blajt, grupa je postala redovna atrakcija na Ist Sajdu Menhetna i stvari su krenule. Uz produkcijsku pomoć Rica Ocaseka iz grupe The Cars, drugo studijsko izdanje benda, Fire of Freedom (1993), dovelo je do solidnog mejnstrim uspeha, zahvaljujući omiljenom Dejvidu Letermanu "Funki Ceili". Bez stida politički (u korist irskog republikanizma), Black 47 je objavio skoro 20 albuma u različitim formatima do 2014. Bend je takođe otvorio vrata za uspeh poput Flogging Molli i Dropkick Murphis.

Black 47 "Funky Céilí"​

 
Ima tako neki zaludni ljudi pa prave liste svega i svačega (a možda im je to posao?)
Elem, naletim na ovo, interesantno mi je pa da podelim sa vama...

Listu započinju sa

Bad Brains​

Kada je u pitanju hardkor pank, razgovor počinje sa Bad Brains-om iz Vašingtona. A opet, svestrana grupa je takođe isporučila neke od najranijih zvukova onoga što bi bilo rafinirano kao alternativni metal, fank metal i rep/nu metal. Formirana 1976. godine, klasična postava Bad Brainsa uključivala je frontmena Pola Hadsona (aka H.R.), gitaristu Dr. Nou, basistu Deril Dženifer i Erla Hadsona na bubnjevima. Red Hot Chili Peppers, Jane's Addiction, Rage Against the Machine, No Doubt. Living Color (više o toj grupi kasnije) i Fishbone svi navode Bad Brains kao veliki uticaj na njihov rad.

BAD BRAINS - 'I Against I'​

Mislim da treba da preformulišeš naslov.Nije isto necenjen i potcenjen.
 
Gledala sam pre jedno godinu dana dokumentarac o ovoj ženi.
Pržila sedamdesetih ,ali više u Evropi nego u svojoj domovini.Preteča svih rok heroina ,Džoan Džet naročito - prekopiran totalno imidž i muzički stil. Kažu da Amerika nije bila spremna za nju , da se sve desilo sa lošim tajmingom.

Suzi Kju
1663059308953.png
 

Back
Top