Najpopularniji fudbalski klub po regionima u Italiji

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.478
Prema ovoj mapi ispada da Juventus vodi ispred Milana i Intera

281566227_5209847172418392_1295400920588765241_n.png

fanstebre

Iskusan
Poruka
6.303
То сам још давно чуо док се преносио чувени Калчо да Јувентус има далеко више навијача на југу Италије него на северу. Зато и имају стадион од 40-так хиљада уместо од 70-90 хиљада места. Стари стадион Деле Алпи им скоро никад није био попуњен.

Мислим да је ту један од разлога то што је југ Италије био веома сиромашан у тим почетним узлетима фудбала и онда се народ поистовећивао са неким ко представља супротност томе и избор је пао на Јуве. Плус се на то додала чињеница да су Милан и Интер приграбили највећи део севера за себе. Дакле, комплексашка публика углавном што се тиче Јувентуса. Зато од свих клубова у Италији највише поштујем Наполи. Има праву тежину.

Poslednja izmena:

Bodybuilderka

Obećava
Poruka
51
Ovde mi je jedino sumnjivo da Sicilijanci navijaju vecinski za Juve...
ovo drugo je koliko je meni poznato OK.
Ne bi se složila...
Moja je procjena (a tu samo može biti riječ o procjeni na osnovu što je netko drugi rekao, u Piemontu je Torino nešto popularniji od Juventusa...
U Furlaniji (Trst) i Venetu (Venecija) Milan je nešto popularniji od Juvea i Intera, za Južni Tirol nisam sigurna (a označeno da je).
U Lombardiji je Inter prvi, ali za Emiliju Romagnu (Bologna) ne bi dala ruku u vatru da ima više navijača od Juventusa, kao što je naznačeno.
Toscana je Fiorentinina, Lacij Romin, a Campania Napolijeva.
U gradu Genovi Genova ima više navijača od Dorije, nisam sigurna za regiju Liguriju koja je po priloženom Dorijna
Na Sardiniji koliko sam čula Juve je ipak mislim popularniji od domaćeg Calgarija.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.