Najomiljeniji crnogorski političar?

Omiljeni crnogorski političar?

• Zdravko Krivokapić

glasova: 2 11,8%
  • Milo Djukanović

glasova: 7 41,2%
  • Milojko Spajić

• Ranko Krivokapić

glasova: 0 0,0%
  • Dritan Abazović

• Draginja Vuksanović-Stanković

• Slavko Perović

glasova: 3 17,6%
  • Novak Kilibarda

• Jakov Milatović

glasova: 1 5,9%
  • Duško Marković

• Ukupno glasova
    17
Peđa Bulatović

1000014030.jpg

Ovo pretpostavljam da si ti glasao za Mila, guslare?

Ko vam je najomiljeniji crnogorski političar?

• Zdravko Krivokapić
  • Milo Djukanović
  • Milojko Spajić
  • Ranko Krivokapić
  • Dritan Abazović
  • Draginja Vuksanović-Stanković
  • Slavko Perović
  • Novak Kilibarda
  • Jakov Milatović
  • Duško Marković

Јеси ли мислио на политичаре који се изјашњавају као Црногорци, ако јеси онда бриши Здравка јер се он изјашњава као Србин (понекад кад се заинати 200 посто Црногорац :))
Новак Килибарда - Умро: 23. мај 2023., Црна Гора - https://sr.wikipedia.org/wiki/Новак_Килибарда
Ако си мислио на све црногорске политичаре гдје су политичари Срби из Црне Горе?

Pokojni Zoran Zizic i Momir Bulatovic. Mislim da se radilo o casnim ljudima, nikakve afere se nisu povlacile iza njih, nisu bili uvezani sa mafijom. Znali su da se sami povuku sa funkcija i aktivne politike kada bi osetili da vise nemaju dovoljno podrske da ih obavljaju (za razliku od druga im Predraga Bulatovica, koji je nizao poraz za porazom dok ga vreme nije pregazilo) ili kada su bili pogazeni neki njihovi temeljni licni principi. Cuo sam i za pok. Pavla Bulatovica da je bio takav, ali on se nikada nije toliko eksponirao u dnevnoj politici.
Nazalost, mislim da im je najveca greska bila sto su se 1997. i kasnije bili previse vezali za Milosevica i da ih je to i stajalo duzih politickih karijera, jer su i pali zajedno sa njim.

Pokojni Zoran Zizic i Momir Bulatovic. Mislim da se radilo o casnim ljudima, nikakve afere se nisu povlacile iza njih, nisu bili uvezani sa mafijom. Znali su da se sami povuku sa funkcija i aktivne politike kada bi osetili da vise nemaju dovoljno podrske da ih obavljaju (za razliku od druga im Predraga Bulatovica, koji je nizao poraz za porazom dok ga vreme nije pregazilo) ili kada su bili pogazeni neki njihovi temeljni licni principi. Cuo sam i za pok. Pavla Bulatovica da je bio takav, ali on se nikada nije toliko eksponirao u dnevnoj politici.
Nazalost, mislim da im je najveca greska bila sto su se 1997. i kasnije bili previse vezali za Milosevica i da ih je to i stajalo duzih politickih karijera, jer su i pali zajedno sa njim.

Predrag Bulatović se povukao posle poraza na referendumu 2006. godine. Uopšte dugo nije bio na čelu SNP ili opozicije.

Koliko me secanje sluzi, on je zamenio Moma 2001. na celu SNP. Za to vreme je porazen na izborima 2001, 2002. i kao slag na torti izgubio je i predvodeci unioniste na referendumu. Pa i posle toga, iako nije rukovodio, nastavio je da se bavi visokom politikom. Svakako postovanja imam i za njega (on je valjda potomak nekog poslednjeg zelenaskog odmetnika iz okoline Kolasina, a ipak je uvek bio za zajednicu sa Srbijom), ali mi je ipak iz pomenutog razloga malo iza ove pomenute dvojice.

Back