Quantcast

Najomiljenije ličnosti iz domaće istorije

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
26.560
Не треба ништа да објашњава јер то није тема.

Kako bilo ko da zna šta je tema ako ne objasni šta je to "domaća istorija"? :dash:

Па ко ти је омиљена личност онда?
Moj pradeda.

PS. Kao i obično Slaven se "junački" sklonio u stranu i tebe poturio da stradaš kusajući njegovu kašu.

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
27.932
Велика разлика стварно.

Где то пише?
Имаш право да се држиш теме па је време да се изјасниш.

Па ко ти је омиљена личност онда?
Не треба ништа да објашњава јер то није тема.
To piše u mojim pravilima.

Samo izuzetno glup čovek može da protumači da "držati se teme" znači odgovarati na pitanja koja su u temi postavljena. Kad neko kritikuje sadržaj koji se pojavljuje u temi on se drži teme.

Dakle, razlika između srpska istorija i domaća istorija je u tome što Srba više gotovo i da nema u Hrvatskoj, a jedini su ostavili istoriju dostojnu prepričavanja na tom području. Da li je sada jasnije kakvu spletku Slaven želi da poturi, a ti je podržavaš?

Poslednja izmena:

Mainecoon

Obećava
Poruka
60
Da li imate istorijske idole?
Idole nemam, ali imam poštovanja za rad mnogih naših istorijskih ličnosti. Izvikano, ali u vrhu piramide mi je Nikola Tesla.
Ne zaostaju Jovan Cvijić, Mihajlo Pupin, i sad trećeg da l' ću da se setim... ah, da, Josif Pančić.
Onako, uz ličnost mi idu Dositej Obradović i Vuk Karadžić, naslednici Svetog Save...

U svakoj grani nauke imamo po neko ime vredno poštovanja, jedan smo narod vredan možda i divljenja... ali nam se nekako slabo dive...
To me brine. :think:

Poruka
63.657
PS. Kao i obično Slaven se "junački" sklonio u stranu i tebe poturio da stradaš kusajući njegovu kašu.

Moj stav je jasan. Nema šta da se kaže, jerbo..

Dont-feed-the-trolls.png

Лекизан

Elita
Moderator
Poruka
19.363
Kako bilo ko da zna šta je tema ako ne objasni šta je to "domaća istorija"? :dash:
Moj pradeda.
Зна се јако добро која је наша историја изузев ако ти ниси наш.
А твој прадеда је значајан по нечему?
To piše u mojim pravilima.
Samo izuzetno glup čovek može da protumači da "držati se teme" znači odgovarati na pitanja koja su u temi postavljena. Kad neko kritikuje sadržaj koji se pojavljuje u temi on se drži teme.
Dakle, razlika između srpska istorija i domaća istorija je u tome što Srba više gotovo i da nema u Hrvatskoj, a jedini su ostavili istoriju dostojnu prepričavanja na tom području. Da li je sada jasnije kakvu spletku Slaven želi da poturi, a ti je podržavaš?
Та твоја правила не важе овде.Ко прича овде о Србима у Хрватској и колико их је остало, тема је о омиљеним личностима из наше историје генерално, измишљаш.

Рнђа

Zainteresovan član
Poruka
252
Патријарх Павле

Покојни патријарх Павле често је говорио да будемо мудри као змије, а безазлени као голубови.

Део беседе коју је бивши патријарх СПЦ одржао 21. фебруара 1995. године у патријаршијској капели Светог Симеона Мироточивог у Београду и данас свучи подједнако важно:

“Међу вуковима опстати овци је тешко, али није немогуће, јер нам Господ каже на који начин ми можемо и међу вуковима опстати као овце Његове.

А то је: да будемо мудри као змије и безазлени као голубови.

Мудрост ће нас сачувати да не постанемо плен, да нас вуци не раскину, односно да нас непријатељи не онемогуће. А безазленост и доброта ће нас сачувати да ми не постанемо вуци. И данас, и кроз векове, колико је пута долазила мисао многима да се међу вуцима не може опстати друкчије него само као вук – међу Турцима само као Турчин! И колико је њих који су због тога одлучили да се потурче и потурчили су се. Али они други наши преци, браћо, остали су овце Христове у име љубави Његове. Треба имати, дакле, мудрост. Развијати мудрост Богом дану, све више и више, а паралелно са тим развијати и доброту. Јер, мудрост без доброте прелази у злоћу, а безазленост без мудрости прелази у глупост.

Ни једно ни друго више, него да будемо мудри као змије, а безазлени као голубови. И мене су гонили, и вас ће гонити, говори Господ. С тим морамо бити начисто и припремити се да и при том останемо онако како треба, какви су и преци наши били: људи Божији, народ Божији. И онда, кад дође крај живота нашега, ући ћемо у радост блаженства Царства Небескога. То и јесте смисао и циљ нашег живота.

Бог вас благословио”, рекао је патријарх Павле.

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.