najnoviji novi smak sveta :)

gost 114587

Elita
Poruka
23.661
Ako ste među onima koji veruju da nam se sudnji dan opako približio, stižu loše vesti. Nakon što je utvrđeno da 21.12. 2012. nije fatalan datum, grupa hrišćana iz SAD-a objavila je novu teoriju.
Učesnici tzv. projekta "Karavan“ već pet meseci su na putovanju. Ljudi koji su se pridružili ovom projektu veruju da nas smak sveta očekuje 21. maja 2011. i krenuli su na dug put kako bi ostatak sveta obavestili o tome.

Iza sebe su ostavili sve – porodice, nekretnine, pokretnine, prijatelje i karijere, te su odlučili poslednje mesece svog života provesti na putu. Idejni začetnik ovog projekta je kontroverzni hrišćanski radijski mogul Harold Kamping.
Po njegovom učenju 21. maja 2011. svet će pogoditi veliki potres od kojeg će cela Zemlja podrhtavati, nakon čega će se pojaviti Isus i povesti odabrane sa sobom u nebo. Ovo je, prema Kampingu, tek prvi deo smaka sveta.

Naime, oni retki koji prežive potres naredna 153 dana, do konačnog kraja sveta, provešće okruženi smrti i užasom, tvrde sledbenici ovog projekta i ističu da "Biblija to garantuje".

Na pitanje "Šta će ako se probude 22. maja?" ne žele odgovoriti, jer bi to značilo da sumnjaju u Bibliju.

Kamping je ranije tvrdio da će kraj sveta nastupiti 1994 godine, a svoju grešku danas pravda nekakvim krivim znakovima koji su ga odvukli od inicijalne računice da je 2011. fatalna godina, prenosi CNN.

komentari?
 
Po mom mišljenju, ovo sve više i više postaje svetski psihopatološki problem.
Primećujem da postoje ljudi koji se prosto RADUJU najavi skorašnjeg "smaka sveta".
Kapiram ja da se određene verske grupacije pouzdaju u ono što piše u Bibliji, i da misle kako će se tako počistiti zemaljsko zlo .. ali, i radovanje predstojećim užasima je - zlo.

Inače, svet svakog dana pomalo nestaje, i u tome nema nikakve lepote.

Naravno, ne verujem u priču i već mi je muka od priča o smaku sveta.
 
Poslednja izmena:
Potpisujem i samo da dodam,da cim takve vesti stizu od amerikanaca,to mu dudje odmah sumnjivo!:cool:
Zemlji kao Planeti nije prvi put da se desavaju katastrofe,i do sad je prezivela,ali zivi svet nije,pa se ponovo javljao neki novi oblik zivota,i taj ciklus moze trajati poprilicno dugo,a moze se desiti i da Pluton,koji nas stiti od asteroida svojom gravitacijom,unisti ,ako privuce asteroid u pogresnom trenutku,ili nas moze usisati Crna rupa,o kojoj ljudi nista ne znaju,te nemaju ideju kako se "boriti"protiv nje! Ili,ovo ili ono,milon mogucnosti za"smak sveta"!
Ljudi,zivite svoj zivot i ne opterecujte se glupostima,koje mogu a i ne moraju biti istinite,kada ne mozete uticati da do toga ne dodje!
 
Po mom mišljenju, ovo sve više i više postaje svetski psihopatološki problem.
Primećujem da postoje ljudi koji se prosto RADUJU najavi skorašnjeg "smaka sveta".
Kapiram ja da se određene verske grupacije pouzdaju u ono što piše u Bibliji, i da misle kako će se tako počistiti zemaljsko zlo .. ali, i radovanje predstojećim užasima je - zlo.

Inače, svet svakog dana pomalo nestaje, i u tome nema nikakve lepote.

Naravno, ne verujem u priču i već mi je muka od priča o smaku sveta.

Smak sveta - OMEGA ce se dogoditi, u to nema sumnje, samo ne znamo kada. Ovako moze u nedogled da se ide, kukolj i zlo ce opstajati. Zetva ce odvojiti zito o kukolja.

 
Učesnici tzv. projekta "Karavan“ već pet meseci su na putovanju. Ljudi koji su se pridružili ovom projektu veruju da nas smak sveta očekuje 21. maja 2011. i krenuli su na dug put kako bi ostatak sveta obavestili o tome.
Iza sebe su ostavili sve – porodice, nekretnine, pokretnine, prijatelje i karijere, te su odlučili poslednje mesece svog života provesti na putu. Idejni začetnik ovog projekta je kontroverzni hrišćanski radijski mogul Harold Kamping.


Која група наивних фанатика. Баш ме занима како ће реаговати ако не дође до тих земљотреса? Када људи склоне на страну разум и пригрле наивности и догме добијемо овако нешто.

Осим ероса постоји и танатос. Хармонију сачињавају како консонасне тако и дисонансе. А смак света у себи носи амбивалентна осећања тј.и плашимо га се и прижељкујемо тако нешто, зато јер бесмртни део у нама у том догађају види своје спасење из окова илузорне егзистенције у којој смо.
Са друге стране, то занчи и крај земљске егзистенције чему се опет индивидуа или идеја индивидуе опире.

Значи, оно биће које прижељкује смак света исто је оно које ужива у трагедијама у позоришту. То није индивидуа. То је ЈА али ја које је изнад индивидуе.

Uistinu Arhiloh je samo usplamteli covek sto voli i mrzi, samo vizija genija koji vise nije Arhiloh, vec genije sveta.
Mi kao saznavaoci nismo jedno i istovetno sa bicem koje, kao jedini tvorac i gledalac komedije umetnosti , priedjuje sebi vecito uzivanje. Ниче iz Rodjenja tragedije.
 
NIje li cudno da 21.5.2011 u BEogradskoj Areni gostuje Sensation White. tog dana na ovom ritualnom skupu hiljade ljudi u belom ce biti transportovani u svemir... a ostali nesrecnici , nestati.
:gace:
http://www.sensation.com/serbia/en/news/index/446/belgrade-welcomes-sensation

senzacija_268949100.jpg


162018_40740736595_1282604_n.jpg

...SAT... :think:
 
Aj mi opisi malo tu promenu svesti koja ce te zadesiti, o cemu se tu zapravo radi?

sloboda izbora kontrolise nase stanje svesti.bilo da shvatimo to ili ne,sloboda izbora odredjuje u kakvoj energiji mi kao pojednici,odlucujemo da se centriramo.iz tog izabranog centra,svako od nas posmatra svoju posebnu stvarnost.a nase pojedinacne percepcije stvaraju ono sto se vidi u kolektivnoj svesti,ciji smo svi mi deo.izbor i odluke kolektivne svesti,slobodna volja ljudi,bukvalno stvara svest koju mi dozivljavamo svaki dan...
 
Која група наивних фанатика. Баш ме занима како ће реаговати ако не дође до тих земљотреса? Када људи склоне на страну разум и пригрле наивности и догме добијемо овако нешто.

Осим ероса постоји и танатос. Хармонију сачињавају како консонасне тако и дисонансе. А смак света у себи носи амбивалентна осећања тј.и плашимо га се и прижељкујемо тако нешто, зато јер бесмртни део у нама у том догађају види своје спасење из окова илузорне егзистенције у којој смо.
Са друге стране, то занчи и крај земљске егзистенције чему се опет индивидуа или идеја индивидуе опире.

Значи, оно биће које прижељкује смак света исто је оно које ужива у трагедијама у позоришту. То није индивидуа. То је ЈА али ја које је изнад индивидуе.

Nit se radujem, nit zalim, nit se plasim, nit volim. Jedini zal, u nedostatku vremena za spoznajom, je za mojim i neuspehom otalih koriscenja dara zivota u skladu sa uputstvom za upotrebu.

162018_40740736595_1282604_n.jpg


znak mi nesto govori :think:
 
Poslednja izmena:
Nakon što je utvrđeno da 21.12. 2012. nije fatalan datum...

Ajmo sad iskreno: Recimo da su utvrdili (ko god to da utvrdjuje - CIA, BIA, NASA, FBI, ATF...) da ce 21.12.2012. biti smak sveta. Mislis da bi to objavili? Da im treba panika, haos, bezvlasce, anarhija, i sve ostalo sto dolazi sa tim? Ja mislim da ne. Cak i ako je 21.12.2012. ili bilo koji drugi datum "fatalan", mi to necemo znati pre nego sto se dogodi.

A za 21.12.2012. ostajem rezervisan. I dalje mislim da tu nesto ima. Solarna oluja je tu, sve je vise prirodnih katastrofa, onda prelaz na novi nivo o cemu je pricao dr Michio Kaku... naravno sve je to proces, ne desava se preko noci. Da li je 21.12.2012. pocetak nekog procesa, mislim da da, iako to mozda necemo odmah uvideti.
 
Ajmo sad iskreno: Recimo da su utvrdili (ko god to da utvrdjuje - CIA, BIA, NASA, FBI, ATF...) da ce 21.12.2012. biti smak sveta. Mislis da bi to objavili? Da im treba panika, haos, bezvlasce, anarhija, i sve ostalo sto dolazi sa tim? Ja mislim da ne. Cak i ako je 21.12.2012. ili bilo koji drugi datum "fatalan", mi to necemo znati pre nego sto se dogodi.

A za 21.12.2012. ostajem rezervisan. I dalje mislim da tu nesto ima. Solarna oluja je tu, sve je vise prirodnih katastrofa, onda prelaz na novi nivo o cemu je pricao dr Michio Kaku... naravno sve je to proces, ne desava se preko noci. Da li je 21.12.2012. pocetak nekog procesa, mislim da da, iako to mozda necemo odmah uvideti.

Slažem se... Mada mislim da će 21.12. biti vrhunac...
Već je počelo, zar ne osećate? :lol:
 
Pa sta ako je bio zemljotres u Japanu. Pazi ostrvca na mestu gde se spajaju valjda 3 kontinentalne ploce i gde su zemljotresi ucestali koliko i silovanja u Americi. Zabrinuo bi se da se nije desio zemljotres. Ovako niti je najaci u istoriji niti prvi a kamoli ne poslednji.
 

Back
Top