Najmanje 17 povređenih tokom protesta u Jemenu

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Najmanje 17 povređenih tokom protesta u Jemenu
Blic - Pre 48 minuta
SANA - Najmanje 17 osoba povređeno je danas u Jemenu u sukobima između pristalica i protivnika vlade, a policija je u gradu Taiz na jugu zemlje ispalila hice upozorenja kako bi zaustavila nasilje.

Pristalice vlade, naoružane polomljenim flašama, noževima i kamenicama jurile su više hiljada antivladinih demonstranata u Sani, a policija je, kako bi sprečila krvoproliće i razdvojila dva tabora, nekoliko hiljada učesnika protesta izolovala na prostoru Univerziteta u blizini kog je organizovano okupljanje, javio je Rojters.

U paničnom bežanju mase povređeno je petoro ljudi, a jednog fotografa BBC-a policija je teško pretukla, naveo je jedan izvor iz redova opozicije.

Tanjug
 
Mislim da Jemen mora svrgnuti svog predsjednika prije 2013 godine jer Jemenu se zuri i on zeli da se razvije i da se oslobodi stege svog predsjednika koji je vladao 32 godine.Jemen je jedna slatka zemlja i glavni grad je Sana i mislim da ljepse zemlje od Jemena nema tako da bih rado zivio u toj zemlji kad bi se svrgnuo predsjednik Ali Saleh.Jemen mora da se oslobodi jer to je jedna muslimanska zemlja koja mora da opstane jer Jemen ima velicanstvenu historiju Sabejaca i oni su sada muslimani i to veoma dobri muslimani.
 
Yemen-map.png


800px-Yemen_Topography.png


Mapa Jemena
 
images

Jemenac

Inace Jemenci su lijepi ljudi i veoma hrabri tako da je meni cast da dam sestru Jemencu koji ce biti muz moje sestre.Oni su posebni borci i oni su dolazili za vrijheme rat u Bosni i kazu da su bili neumoljivi borci i da su bili ljuti u ratu protiv Srba.Ipak zelim reci da se narod Jemena mora osloboditi i da se mora Jemen preporoditi i biti jedna od jakih drzava regiona.
 
Ovaj Jemenac je jedna slatka sorta jer je to autohtoni musliman i vjernik jedne slatke religije koja se zove islam. Ovo sto zvace ima slatku namenu da suzbije masturbaciju i kako bi muslimanu postelju nocu ostala cista. Jer muslimani kao sladak tip ljudi ispustaju sjemenu tekucinu u gace i postelju jer ne smeju da drndaju svoj ***** nad wc solju, posebno kad mastaju o Dzenetu kako trebu dupe iznad neke slatke djevice.
 
apyemenclashes17feb11.jpg

Pristalice vlade tokom sukoba sa anti-vladinim demonstrantima u Sani, 17. februar 2011.


U Jemenu pristalice vlade sukobile su se sa demonstrantima, koji na protestima već sedam dana traže odlazak sa vlasti predsednika Alija Abdulaha Saleha.

Očevici kažu da se oko 1,500 protivnika vlasti okupilo na univerzitetu u prestonici Sani i sukobili sa lojalistima naoružanim motkama i noževima. U jučerašnjim sličnim sukobima, najmanje četiri osobe su ranjene kada su studenti pokušali da se probiju od univerziteta do centra grada. Studenti nastavljaju da gađaju napadače kamenicama i kažu da će nastaviti protestna okupljanja i marševe po gradu. U medjuvremenu, stotine sudija i sudskih službenika demonstriralo je ispred ministarstva pravde u Sani, tražeći nezavisno sudstvo i bolje plate.

VOANews
 
Za mene historija familije pocinje od primanja Islama i ja se ne sovrcem na Pravoslavne prijetke jer ja nemam s njima nista i sam Muhammed s.a.v.s. je raskrstio sa svojim plemeniom kad je Objavljivao Allahopvu Objavu tako da za mene historija pocinje sa Islamom i zato sam musliman i volim Arape, Turke i Irance i volim da se klanjam Allahu i da idem u kahvedzinice.
 
Mislim da su ovi dogadjaji u Islamskom svijetu jedno ohrabrenje muslimanima koji zele da zive u slobodnoj zemlji sa puno Islama i dobrih kahvedznica koje ce oznacavati jednu islamsku drzavu.Inace mene boli za svakogt muslimana u Islamskoj drzavi i ja volim jednu drzavu Jemen koja je slatka i dobra jer je puna lijepih pustinja i planina i narod je hrabar vi dobar tako da je samo dovoljno da se Ali Saleh makne sa svlati i dopusti dovodjenje novog predsjednika Jemena.Inace Jemen mora biti bogata drzava i da bude sto Islamskija kako bi svima bilo jasno da je Islam jedina religija koja daje snagu i koja da je materijal za novu drzavu i za gradjenje Islamske drzave,.
 
More oca mu *****, nedokazano to, bludnici u snu pa uprlja postelju...pa kad se naljudi i referat o nekom Bahreinu ispise.

Ја схватам да сте ви човек у годинама, али за добро вашег покољења, ја морам да вас упозорим. Минго, вам је унуку нудио суданским црнцима. Реагујте! Пуче брука!
 
images

Jemenac

Inace Jemenci su lijepi ljudi i veoma hrabri tako da je meni cast da dam sestru Jemencu koji ce biti muz moje sestre.Oni su posebni borci i oni su dolazili za vrijheme rat u Bosni i kazu da su bili neumoljivi borci i da su bili ljuti u ratu protiv Srba.Ipak zelim reci da se narod Jemena mora osloboditi i da se mora Jemen preporoditi i biti jedna od jakih drzava regiona.

Ma mozes ti sta god hoces, al tvoja sestra ima da se uda za nekog srbina, da rodi male Srbe i da se odrekne Alaha, a ti samo da ....... od muke :)
 
Ја схватам да сте ви човек у годинама, али за добро вашег покољења, ја морам да вас упозорим. Минго, вам је унуку нудио суданским црнцима. Реагујте! Пуче брука!

On samo prijeti, a kad ga babo njegov i ja dohvatimo, ubicemo Dzenet u njemu.
 

Back
Top