Najlepši vs "najružniji" jezici

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
42.346
Ako tako smem reći, koji jezici su vam lepi a koji...ne baš...?

Engleski mi je lep kad je britanski u nekoj dobroj seriji.
Ruski mi je skroz poetičan u nekom filmu Mihalkova ili Tarkovskog.

Španski mi je omiljen u baš španskim filmovima.

Holandski mi je u "vrhu" onih koji su ne baš "mnogo prijatni"

Finski mi deluje kao da se neko zeza "pittti pokko jumi ajoke mkkavvi"
 
Kineski je mnogo lep, ali onako kako ga govore na CCTV kanalima.

Srpski je bio lep dok ga nisu us*rali sa akcentom na drugom slogu (konTInent, pišam ti se na konTInent). Ne znam koji debil je to smislio i zašto, i ne razumem zašto se ne digne kuka i motika i zašto ne polupaju RTS već jednom zbog silovanja jezika. Postali smo gori nego Hrvati.
 
Meni nemački zvuči baš moćno ali nemam nikako dar za taj jezik. Polomim se dok pevušim "Ohne dich" posle dva stiha, haha.
Počeo sam da učim portugalski i nije samo zato što mi treba nego mi se i svideo (kako zvuči).

(To sve stoji ako ne računamo srpski. Nije što je moj ali savršen je za sve i razgovor i pesme, samo istina da ima mnogo lokalnih ružnih akcentovanja, recimo Negotin, užas živi. Paraćin isto. Srpski jezik je savršen bio kod voditelja TV dnevnika u ono vreme kad smo imali 3 kanala...ne baš bukvalno, ali poenta je da sad ne verujem kako pričaju.)
 
Počeo sam da učim portugalski i nije samo zato što mi treba nego mi se i svideo (kako zvuči).
jeste lep jezik
zavoleo sam ga najvise uz Madredeus pesme

Srpski jezik je savršen bio kod voditelja TV dnevnika u ono vreme kad smo imali 3 kanala...ne baš bukvalno, ali poenta je da sad ne verujem kako pričaju.
Slazem se. Obrazovani voditelji koji su prosli "treninge" i imali dikciju su bili prva liga!
 

Back
Top