Najlepše obale sveta

Sv. Eti

Zainteresovan član
Poruka
105
Obale Indijskog okeana su mi oduzimale dah i svaka sledeća koju upoznah, nađe mesta u mom srcu i stvori mozaik, koji nikako ne bi bio lep i potpun ako bi se neka od njih izdvojila. Kenijska obala ostavila je na mene najjači utisak, čijem su nezaboravu doprineli ljudi otud. Njihova vedrina i lepota, srdačnost, daju da se čovek tamo oseća bolje. Koja je vaša obala?
 
Arco, sad iz principa neću da guglam, pošto sam "geografski" dobro potkovana osoba, a ova ostrva Sies ne poznajem, shvatam to kao svoj nedostatak. Gde su?

- - - - - - - - - -

Inače je jedan par "da ništa nije dovoljno belo" tvrdio za Jamajku.
 
e to nije nesto narocito poznato
ja sam tamo potpuno neplanirano zavrsila:)

to je u Spaniji na atlanskoj strani (kod Galisije)

Na ostrvu nema nista samo beli pesak i plavo more a more je ledeno
ja sam bila u julu i samo sam noge pokvasila


ipak to mi je ostalo u secanju taj prilaz ostrvu to je valjda bilo prvi put da vidim beli pesak:D

neke druge plaze na Karibima su na taj fazon ali nemaju tu car jer je ovo ipak u mojoj omiljenoj Spaniji
nema previse turista nema prodavnica (ili bar tad nije bilo)
samo neki osecaj da si u samom raju
6a01156f4fbbca970c0192aa29daa7970d.jpg

109663090-islas-cies-islands-rodas-beach-turquoise-near-vigo-of-galicia-spain.jpg
 
Poslednja izmena:
Inače je jedan par "da ništa nije dovoljno belo" tvrdio za Jamajku.

pa generalno tamo su sve plaze ne slican fazon...uopste tamo nema nista sem belog peska, plavog mora, barova i prodavnica dijamanata
vrlo brzo dosadi (bar meni)

mada meni kad kazes Jamajka meni asocijacija odmah neka prljavstina,

ja na Karibima ne mogu da disem, uvek mi je previse bilo vrucina i nisam da budem iskrena nikad uzivala kao na Mediteranu

- - - - - - - - - -

Može li se tu boraviti (letovati) ima li hotela ili turisti dolaze tu samo na izlete?

nema tu hotela ali videla sam ljude koji kampuju
 
Od onog što sam bio, definitivno kubansko ostrvo u karipskom moru Cayo Largo. Od onoga što bih voleo da vidim gde su prema tvrdnjama mnogih najlepše plaže su Maldivi i Sejšeli.
Tajland obožavam na više nivoa i imaju lepe plaže i u Andamanskom moru u Indijskom okeanu i na pacifičkoj strani, Mediteran ima svojih čari i tu mi je grčka jonska obala favorit ali glasam za Karibe ipak.
Takođe Palvan i Borokaj na filipinima, Bora Bora i druga južnopacifička ostrva su mi u planu. Tek onda bih se odlučio za najlepšu.
Za sada Karibi.
 
Zdravo Fortes! Ova fotografija iznad je sa Sejšela, Anse Lazio, navodno jedna od najlepših plaža na svetu. Ima još nekoliko mojih sa Sejšela, na Vaše fotografije s putovanja. Zbog Sejšela i Maldiva se lome koplja međ' onima koji ih poznaju, a ja se slažem s onima koji tvrde da se ne mogu porediti, pretpostavljam da i Vi znate zašto. Sejšeli su (bar ova tri ostrva Mahe, Praslin i La Digue) veći, samim tim i više akcije. Može se u sopstvenoj režiji ili sa vodičem, videti mnogo toga. Maldivi su mahom maleni; ja sam videla 2 ostrva u tzv. Južni Male atol-u. Ovo na kojem sam boravila, da se okružiti, baš, baš laganim hodom za 17 minuta. Pre nepunih sedam godina, podvodni svet Maldiva je meni bio neuporedivo bogatiji, nego isti prošle godine na Sejšelima. U Grčkoj bih mogla zamisliti ostatak svog života, nakon penzionisanja, na nekom ostrvu koje turisti još nisu saleteli. Kubu poznajem, tj. jedan njen deo; ne znam da li se ti Cayo razlikuju od Varadera i po čemu?
 
Od onog što sam bio, definitivno kubansko ostrvo u karipskom moru Cayo Largo. Od onoga što bih voleo da vidim gde su prema tvrdnjama mnogih najlepše plaže su Maldivi i Sejšeli.
Tajland obožavam na više nivoa i imaju lepe plaže i u Andamanskom moru u Indijskom okeanu i na pacifičkoj strani, Mediteran ima svojih čari i tu mi je grčka jonska obala favorit ali glasam za Karibe ipak.
Takođe Palvan i Borokaj na filipinima, Bora Bora i druga južnopacifička ostrva su mi u planu. Tek onda bih se odlučio za najlepšu.
Za sada Karibi.

Za sada, za Tajland i Vijetnam nisam još "sazrela", valjda što bi mi tamo bilo bučno, stresno, a ja momentano tražim prirodu i mir.
 
Zdravo Fortes! Ova fotografija iznad je sa Sejšela, Anse Lazio, navodno jedna od najlepših plaža na svetu. Ima još nekoliko mojih sa Sejšela, na Vaše fotografije s putovanja. Zbog Sejšela i Maldiva se lome koplja međ' onima koji ih poznaju, a ja se slažem s onima koji tvrde da se ne mogu porediti, pretpostavljam da i Vi znate zašto. Sejšeli su (bar ova tri ostrva Mahe, Praslin i La Digue) veći, samim tim i više akcije. Može se u sopstvenoj režiji ili sa vodičem, videti mnogo toga. Maldivi su mahom maleni; ja sam videla 2 ostrva u tzv. Južni Male atol-u. Ovo na kojem sam boravila, da se okružiti, baš, baš laganim hodom za 17 minuta. Pre nepunih sedam godina, podvodni svet Maldiva je meni bio neuporedivo bogatiji, nego isti prošle godine na Sejšelima. U Grčkoj bih mogla zamisliti ostatak svog života, nakon penzionisanja, na nekom ostrvu koje turisti još nisu saleteli. Kubu poznajem, tj. jedan njen deo; ne znam da li se ti Cayo razlikuju od Varadera i po čemu?

Sestra mi je bila tamo na medenom mesecu,prepoznao sam specifično kamenje :lol:

Iskustva drugih naravno cenim ali voleo bih da se lično uverim i ocenim :aha2: . Tajlandske plaže su prelepe kada nisu pre-exploatisane ali prilično je danas teško naći takvu. I čuvena Maya je zatvorena zbog hordi turista i glisera koji su devastirali i plažu i morsku floru i faunu. Teška komercijalizacija i masovni turizam su uzeli danak.

Cayo Largo je u karipskom moru, Varadero je u meksičkom zalivu. Belji je pesak i lepša boja vode na Karibima iako je i Varadero sasvim lep, to bez sumnje.
 
Rado, zašto da ne i reke imaju svoje obale... I jezera. No, ja nahvalih Keniju, a nikako da postavim slike, a brat bratu, nema ih pet na kojima nema privatnih likova, beše to vreme kad smo se samo "trtili" da se uslikamo. Nažalost, more fotografija smo pravili analognim fotoaparatom i nikad ih nismo digitalizovali.
 

Back
Top