Quantcast

Najkorumpiranija institucija u Srbiji?

Koja institucija je najkorumpiranija?

• Političke partije

glasova: 25 65,8%
  • Skupština Srbije

glasova: 17 44,7%
  • Ministarstva ( Vlada )

glasova: 24 63,2%
  • Policija

glasova: 18 47,4%
  • Zdravstvo

glasova: 26 68,4%
  • Carina

glasova: 16 42,1%
  • Sudstvo

glasova: 23 60,5%
  • Lokalna samouprava

glasova: 21 55,3%

• Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.798
Da li ste imali ličnog iskustva sa nužnošću podmićivanja pojedinih institucija koje načinom svog rada, dugotrajnim i skupim postupcima stvaraju svakodnevne probleme građanima Srbije, pa za obavljanje legalnih i zakonom zagarantovanih usluga mito i veza postaju neophodni

Ја сам имао случај са корупцијом у здравству, ако се то може тако дефинисати.
Десило ми се да сам код докторке која ради у државној установи морао ићи у њену приватну ординацију зато што једноставно није радила свој посао у поликлиници,људи су данима чекали у чекаоници да их прими али стално је била на неком путу, па болесна као и слично.
Пошто сам приметио да од државне поликлинике нема вајде отишао сам у приватну ординацију са упутаом на којем је писало име баш те докторке са државне поликлинике и тад сам схвтио о чему се ради. Ипак сам одрешио кесу и платио јер нисам хтео да губим време и да се расправљам иако имам уредно регулисано здравствено осигурање.[/QUOTE]

da, takvih primera je mnogo, i ja imam slično iskustvo, ali zato što usluga u državnoj bolnici nije bila adekvatna i kavlitetna

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
u anketi trenutno vode partije, zdravstvo i panduri :D kao što sam i očekivao

Из тога се види да народ у Србији има погрешну перцепцију стварности!
Колико често људи морају да дају новац полицији?
Највећи новац се врти у министарствима и та корупција је најгора и наноси највећу штету. Треба се сетити оних афера у миистарству саобраћаја у вези куповине вагона и путарина! Ти износи су милини евра који се од нечег морају платити, а других извора од буџета нема!

Poslednja izmena:

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.798
Из тога се види да народ у србији има погрешну перцепцију стварности!
Колико често људи морају да дају новац полицији?
Највећи новац се врти у министарствима и та корупција је најгора и наноси највећу штету. Треба се сетити оних афера у миистарству саобраћаја у вези куповине вагона и путарина! Ти износи су милини евра који се од нечег морају платити, а других извора од буџета нема!
ne mora korupcija da se odnosi samo na one kojima narod direktno daje pare - imaš u uvodnoj poruci šta sve korupcija uopšteno podrazumeva, i u poruci u kojoj sam objasnio razliku velike i male korupcije. A daje narod pare pandurima, gotovo svakodnevno kad te pandur zaustavi i počne da zagleda auto koji ne ispunjava ni polovinu predviđenih propisa, ili kad se napravi sitan prekršaj.... a ti uz ličnu dodaš kao slučajno i nekog našeg velikana naštampanog na šarenom papiriću...

O aferama ne vredi trošiti reči, koliko ih je samo otvoreno, a skoro nijedna nije zatvorena i razrešena

gost 214153

Poznat
Poruka
7.806
Правосуђе није далеко, мислим да су корумпиранији од здравства. Неки процеси трају по 10 година а неке реше експрес за пар месеци. То што неки лекар добије пиће или нешто слично је смешно шта раде тужиоци и судије.

crni lepotan

Elita
Poruka
21.390
Правосуђе није далеко, мислим да су корумпиранији од здравства. Неки процеси трају по 10 година а неке реше експрес за пар месеци. То што неки лекар добије пиће или нешто слично је смешно шта раде тужиоци и судије.
a kad lekar kaze da se sala renovira i da ti se operacija odlaze za 2 meseca (desilo se mom kumu, trebao da operise meniskus), to znaci da treba da mu turis 500 evra
kradja uvek zaboli postenog coveka, ali u zdravstvu boli najvise

@vracarac, ne znam sta se podrazumeva pod korupcijom u crkvi i da li je ona tu moguca, ali postoji reket koji popovi traze
pop iz Barajeva trazi 100 evra za opelo, a pop iz Meljaka je trazio 30000 dinara za vencanje (za ovo drugo je pozvan njegov nadredjeni, pa je spustio cenu)
da li je normalno traziti tolike pare od ovako siromasnog naroda?
popovi treba da skromno zive od milostinje (das koliko smatras da treba, a ne koliko on trazi) i donacija, u suprotnom popovi treba da budu preduzetnici koji pruzaju verske usluge
pogledaj popove i njigove kucerine, pa reci da li je to skromno i da li prati siromastvo vecine srpskog naroda?

Poslednja izmena:

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.798
a kad lekar kaze da se sala renovira i da ti se operacija odlaze za 2 meseca (desilo se mom kumu, trebao da operise meniskus), to znaci da treba da mu turis 500 evra

@vracarac, ne znam sta se podrazumeva pod korupcijom u crkvi i da li je ona tu moguca, ali postoji reket koji popovi traze
pop iz Barajeva trazi 100 evra za opelo, a pop iz Meljaka je trazio 30000 dinara za vencanje (za ovo drugo je pozvan njegov nadredjeni, pa je spustio cenu)
to jeste pokvarenost pripadnika crkve, ali ne znam da li se može podvesti pod korupciju

gost 167296

Iskusan
Poruka
6.005

da li je normalno traziti tolike pare od ovako siromasnog naroda?
popovi treba da skromno zive od milostinje (das koliko smatras da treba, a ne koliko on trazi) i donacija, u suprotnom popovi treba da budu preduzetnici koji pruzaju verske usluge
pogledaj popove i njigove kucerine, pa reci da li je to skromno i da li prati siromastvo vecine srpskog naroda?
I kod mene deru, za opelo 7000 din... Jos nam se izdesavalo u porodici sa'rana za sahranom tri puta. Nismo odma platili posle nas smarali. A tata od mog drugara je preduzetnik, izuzetno posten i vredan covek, puno novca je stekao ali dugo radeci, ne kao ovi novopeceni bogatascici za 2,3 godine... I redovno u crkvu daje novce, i to velike. Kad se u mom mestu izgradila nova crkva dao je 10 000e kao donaciju da se crkva opremi, i sredi... Medjutim crkva se posle 5 godina nije ni makla, ista kakva je i bila... A pop kupio sinu novu Opel Insigniu, a pre pola god, renovirao kucu postavio izolaciju, a danas vec gradi novu kucu van naselja, vilu neku prica se da ce da ima 300 kvadrata. Pa ne znam da li to ulazi u mito ili u kradju... Pre bi se reklo u kradju.

АНКЕТА ти ништа не ваља! Сувишна је.
У Србији је 5.октобра пред налетом плаћеничке НАТО талибаније успостављена
системска корупција са наглашеним облицима ОПШТЕ ПЉАЧКЕ!

Петооктобарске паликуће Србију су доживеле као револуционарни плен
те је тако настало незапамћено черупање од стране политичких ХИЈЕНА.

Од нешто више од 4 МИЛИЈАРДЕ евра у јавним набавкама током 2010.године,
чак 1/4 или преко једне МИЛИЈАРДЕ евра НАРОДНИХ ПАРА завршило је
као мито и корупција у круговима криминалне владајуће политичке олигархије!?!

Води се мртва трка и нема НАЈкорумпираније институције.
Можда је неко за пола главе испред, а то не мери победу.

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.834
@amonijak
Možeš samo da zamisliš kakav je pokušaj korupcije u US kad Lockhead Martin oće da dobije neki posao a neki ''novajlija'' pokušava da se ubaci za prvih par stotina miliona dolara.Al tamo se desi i da novajlija dobije posao a ne LM jer oni znaju da samo NOVE stvari ne konzervativizam održavaju njihov brdo na površini i vuku unapred..Kako će ovde da se razvija privreda kad imaš jedno 1000 monopola u raznim oblastima,kad imaš maltene 5 firmi koje rade sve živo...

gost 167296

Iskusan
Poruka
6.005
@amonijak
Možeš samo da zamisliš kakav je pokušaj korupcije u US kad Lockhead Martin oće da dobije neki posao a neki ''novajlija'' pokušava da se ubaci za prvih par stotina miliona dolara.Al tamo se desi i da novajlija dobije posao a ne LM jer oni znaju da samo NOVE stvari ne konzervativizam održavaju njihov brdo na površini i vuku unapred..Kako će ovde da se razvija privreda kad imaš jedno 1000 monopola u raznim oblastima,kad imaš maltene 5 firmi koje rade sve živo...
Sad se setih nase Jugohemije koja je pocela da radi remont aviona, a primarna proizvodnja su im lekovi z:mrgreen:

crni lepotan

Elita
Poruka
21.390
to jeste pokvarenost pripadnika crkve, ali ne znam da li se može podvesti pod korupciju
mozda i moze
ti tamo napisa "svaka zloupotreba moci"
a crkva ima odredjenu moc i na primer opelo na sahrani je neophodnost, ja sam bio na jednoj gde pop nije bio pozvan iz politickih razloga, ali to je bas retkost
i sad onaj ko jedini ima moc da odrzi opelo zacepi 100 evra... to je zloupotreba moci zarad licne koristi, moze da se podvede pod korupciju

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.385
Ја сам имао случај са корупцијом у здравству, ако се то може тако дефинисати.
Десило ми се да сам код докторке која ради у државној установи морао ићи у њену приватну ординацију зато што једноставно није радила свој посао у поликлиници,људи су данима чекали у чекаоници да их прими али стално је била на неком путу, па болесна као и слично.
Пошто сам приметио да од државне поликлинике нема вајде отишао сам у приватну ординацију са упутаом на којем је писало име баш те докторке са државне поликлинике и тад сам схвтио о чему се ради. Ипак сам одрешио кесу и платио јер нисам хтео да губим време и да се расправљам иако имам уредно регулисано здравствено осигурање.
I to najčešće rade zubari...
Ono... U D.Z. "ne radi bušilica, ne radi ovo, ne radi ono ali, evo moja vizit kartica za svaki slučaj jer to može da se sredi bez dugo čekanja" :roll:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.