Најгори аутомобили свих времена

Mi smo imali keca iz 70tih i tek smo ga razradili na 200 tkm - prodali ga. Posle ga ćaletov kolega vozio još godinama bez da je pipao motor. Ali moj ćale menjao ulje, sipao kastrol a sa galaxom prao motor :mrgreen:

Dakle i to treba uzeti u obzir ja danas poznajem dosta ljudi koji uopšte ne planiraju zamenu ulja. Nemaju pojma da to uopšte postoji. A nisu neki buržuji a opet nije da nemaju. Ulje se jednostavno ne uklapa unjihove planove. Nepotreban trošak.

Isto je i preko ljudi se odreknu garancije na nov auto jer neće da plate zamenu ulja. Kupe u lidlu onu pumpu pa izvuku staro ulje i sipaju novo. I to tek kada auto počne da trokira.

Održavanje se ne gleda jer se u srbiji mahom ništa ne održava. Ja kada pomenem fabričke servisne intervale u kojima se na određenim km menjaju dizne, dp filter, bobine kod benzinaca a preprodavci odmah podivljaju i vređaju.

Svaki deo na automobilu je fabrika predvidela da se menja a ne da crkne na putu.
Pogledaj sta su sve zamenili na 1mil km ..

aleko.jpg

Mi smo devedesetih imali Moskvic Aleko. Sta da vam kazem, golo gov*no od auta. Unutra jeste prostran, ali to mu je otprilike jedina dobra strana. Crkavao je stalno. Tezak kao tenk, jedva se gurao. Trosio jedno 15-17 litara po gradu. Limarija uzas, pod se raspao na kraju. Vise je stajao nego sto je bio vozen.
E sad ne znam da li je bas najgori nas svetu, ali je ocajan.

Pa ne bas za dizele kod Honde oni znaju da zezaju ali eto kad se pazi i radi servis na vreme voze bez velikih problema
Pa sto se ne bi radio servis na vreme, ne razumem? 🤷‍♂️

Svaki auto, ako ga ne servisiras kako je proizvodjac propisao, brzo ce da crkne.

Ja sam skoro prodao CRV-a, kao nov radio, sluzio me odlicno.

Zena ganja civic-a, 10 godina starog, ko da je na trkama, ima skoro 200K na satu i sljaka isto kao kad ga je kupila (uzela ga 2 god. starog sa 40K na satu).

Motor mi je na 44.000 (isto honda), prede kao nov. I bar jos toliko ce.

Samo redovan servis i vozi Misko 😎

Ja kada pišem o tome da u evropi niko ne radi servise kao lud si nemaš pojma a lidl prodaje pumpicu za izvlačenje motornog ulja iz kartera :mrgreen:
U Evropi svi normalni ljudi rade servise. To sto neko voli da radi mali servis (zamenu ulja i filtera sam) je posebna prica.

Ja sam prosli put po prvi put to radio - nas cetvorica zakupili garazu sa dizalicom, doterali aute, odradili sami male servise, zaiebavali se, popili gajbu piva, pojeli i neko meze, napravili lep muski dan.

Jako su popularne te otvorene garaze gde se ekipa skupi, zakupi, i odradi servise.

Pogledajte prilog 1566046

Mi smo devedesetih imali Moskvic Aleko. Sta da vam kazem, golo gov*no od auta. Unutra jeste prostran, ali to mu je otprilike jedina dobra strana. Crkavao je stalno. Tezak kao tenk, jedva se gurao. Trosio jedno 15-17 litara po gradu. Limarija uzas, pod se raspao na kraju. Vise je stajao nego sto je bio vozen.
E sad ne znam da li je bas najgori nas svetu, ali je ocajan.
Ауто пропада ако се не вози.

Који је мотор био у њему?

Има доста аутомобила који су једноставно или лоше направљени или су ружни до бола.
Који ауто по вама приопада на ову исту најгорих?

Ја ћу да отворим сезону са Трабантом :)

Pogledajte prilog 1559547
Приказани су углавном аутомобили који су се производили пре 40-50 година и то првенствено у источном блоку. Тачно је то да нису били по квалитету израде у рангу западних али то није зато што неко није знао да направи боље него је таква била политика. Ти аутомобили су једноставне израде, јефтини, једноставни за одржавање које је могао готово свако да поправља. Трошили су више јер је гориво било јако јефтино и буквално није било озбиљнија ставка. Улога им је била да моторизују нацију. Већина њих није прелазила велику километражу.
Ја бих прогласио најгорим већину данашњих аутомобила јер су хваљени како имају бесконачно могућности, како су издржљиви, дају се гаранције на километражу које се максимално истичу као симбол квалитета а када се погледа статистика већина је боже сачувај. До 100 000 и некако после почињу откази свега и свачега а коштају боже сачувај. О сервисима да и не говорим, као да се поправља васионски брод а не ауто.
Оно су били јефтини аутомобили од којих се и није могло очекивати бог зна шта а данашњи са оволиким ценама имају неупоредиво лошији однос цена/квалитет.

Tačno tako meni u kit komercu za zamenu vodene pumpe i ulja(filtera) te prednjih pločica tražili 300 i kusur evra. Potpuno su ludi a još luđe je da to sve u EU u ovlašćenom servisu uradim za manje para :lol:
Возио сам службени Добло, нов, под гаранцијом и удари ме клинац када је ишао у рикверц у некој споредној улици на Звездари. Ништа посебно није оштећено, предњи браник улубљен површине 2 раширене шаке и још толико изгребано и напукло стакло десног фара. У НИКОМ ауту 301 000 динара. Ја сам пао на дупе када су послали рачун.

Back