Najdosadniji pisac

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.996
Eto meni je Krleža zanimljiv, naravno ne sve, ali ima odlične knjige, Na rubu pameti mi je jedan od omiljenih romana, pripovetke su mu isto dobre.
Ja ga ni sam ne znam zbog cega uvijek usporedim s Andricem (valjda zato sto su bili na glasu kao neki mocni knjizevnici), a to je kao da usporedis limex bicikl i Rollce Roycea.

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.996
Meni su skoro svi Nobelovci dosadni :D do mene je, valjda
Pa realno, danas Nobelova nagrada poput Oscara i nije vise nikakva nagrada, tek priznanje da pripadas nekakvoj mainstream podobnoj politickoj opciji.
Prije su te stvari koliko toliko vrijedile, danas da sam knjizevnik ili reziser, bilo bi me sramota dobiti Nobela ili Oscara.

Poruka
3.725
Pa realno, danas Nobelova nagrada poput Oscara i nije vise nikakva nagrada, tek priznanje da pripadas nekakvoj mainstream podobnoj politickoj opciji.
Prije su te stvari koliko toliko vrijedile, danas da sam knjizevnik ili reziser, bilo bi me sramota dobiti Nobela ili Oscara.
Nešto je do toga a nešto i što volim čitati budale :D u posljednje vrijeme, do mene je!

Врабац

Iskusan
Poruka
6.644
Херман Хесе. Можда се нећете сложити са мном, али мука ми је била прочитати Степског вука. Можда не толико досада, него ми једноставно није развијао жељу да сазнам шта је то на следећој страни...

Zauz

Buduća legenda
Poruka
28.945
Screenshot_20220706-113647_Chrome.jpg

Richard III

Domaćin
Poruka
3.137
Meni hermetični pisci ne smetaju jer uživam u igrama reči, sporom čitanju, pa mi je tako recimo Handke vrhunski autor kao i Prust. Volim oglede, samorefleksije, filozofiju kroz rečenice, da nije sve jasno odmah, mada volim i jasne romane.

Ono što mi je zamorno to su istorijski romani, gde se opisuju neki ratovi ili život porodica, sem ako nisu kao Selinov cinično-nihilistički Putovanje na kraj noći. Takodje malo imam otklon prema fazonu pisanja Andrić-Selimović o tim turskim vremenima, čemu već, mada mi je Selimović bez obzira na to vrhunski pisac jer ima dosta samorefleksije, usporavanja, razmišljanja i osetim neku toplinu.

Hermetične pesnike isto volim tipa Bešić, Jelenković... mada kapiram da ih mnogi ne čitaju i ne podnose.

hm337

Poznat
Poruka
7.938
Odvratno naporan, ludjak iz plutane sobe.
U srednjoj školi došlo par nas u Beograd na republičko takmičenje iz matematike. I nastavnica da nam otvori oči povede nas veče pred takmičenje na pozorišnu predstavu. Ali ko za inat bila je na repertoaru u tom pozorištu to veče samo neka predstava po delu Marsela Prusta. Zaspao sam koliko je dosadno bilo.

Inače dosadan mi je i Dobrica Ćosić, i Ivo Andrić i Lav Tolstoj i mnpogi drugi. Meša Selimović je imao dve vrhunske knjige, ostalo što je pisao mi je dosadno. Pekić je napisao vrhunsko Besnilo, ali neke druge njegove knjige nisam mogao da se nateram da pročitam do kraja.Heseov Stepski vuk mi je u tinejdžerskim danima bio Otkrovenje, ali njegove pesme su mi dosadne. Uglavnom volim moderne knjige sa modernom tematikom, smeštene u moderno vreme.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.